WhatApp Destek Telefon ile Ara

Akıllı telefonlar için gimbal önerileri

Akıllı telefonlar için gimbal önerileri

Akıllı telefonlar için Gimbal önerilerine geçmeden önce kısa gimbal nedir ve ne işe yarar detaylı bir şekilde anlatmak istiyoruz.

Gimbal nedir?

Gimbalın Türkçe karşılığı Yalpa ya da dengeleme halkasıdır. Akıllı telefonlar ile çekim yaparken en çok yaşanılan sorun titremedir. Gimbal sayesinde bu titreme ortadan kaldırılır. Bu aletlerin içerisinde özel motorlar vardır ve titremeyi minimize ederler.

Gimbal ne işe yarar?

Telefon ile video çekimi yaptığınızda titremeleri fark etmişsinizdir. Özellikle yürüme veya koşu sırasında. İşte gimbal bu anlardaki titreşimi ortadan kaldırarak sanki özel bir eksende çekim yapılıyor hissi verir. Örnek olarak bir gimbal ve akıllı telefon ile çekilmiş videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Gimbal Test Video

Akıllı telefon gimbal tavsiyeleri

Sektörümüzden dolayı her gün yüzlerce akıllı telefon kullanıcısı ile fikir alışverişi yapma imkanımız bulunmaktadır. Gerek teknik servisimize gelen değerli müşterilerimizden aldığımız dönüşler gerekse de yapmış olduğumuz araştırmalar ile en çok tercihe edilen ve tavsiye akıllı telefon gimbal modellerini sizlerle maddeler halinde paylaşalım.

DJI

Gimbal üretiminde DJI oldukça tecrübeli bir firma. Hemen hemen her yıl yeni bir modelini tanıtıyor. Hemen aşağıda modellerini paylaşalım.

Dji Osmo Mobile 3

Dji Osmo Mobile 2

Dji Osmo Mobile 1

Hemen aşağıda DJI Osmo Mobile 3 ve bir akıllı telefonla çekilmiş videoyu paylaşalım.

Daji Osmo Mobile 3 Video Test

Zhiyun

Yine gimbal üretiminde oldukça başarılı olan bir diğer marka Zhiyun. DJI’da olduğu gibi farklı zamanlarda üretilmiş modellerini mevcut.

Zhiyun Smooth Q2

Zhiyun Smooth Q

Zhiyun Smooth 4

Hemen aşağıda Zhiyun Smooth Q2 ile çekilmiş örnek bir videoyu paylaşalım.

Zhiyun Smooth Q2 Video Test

FeiyuTech

Akıllı telefonlar için gimbal üreten bir diğer marka ise FeiyuTech. Farklı zamanlarda farklı gimbal modelleri üretmekte.

FeiyuTech Vimble 2s

Feiyutech Vimble 2

FeiyuTech G4 Plus

Hemen aşağıda FeiyuTech Vimble 2 ile çekilmiş örnek bir videoyu paylaşalım.

FeiyuTech Vimble 2 Video Test

Freefly Movi

Akıllı telefonlar için gimbal üreten bir diğer marka ise Freefly. Aşağıdaki modelin aşırı derecede profesyonel olduğunu söyleyebiliriz.

Freefly Movi Cinema Robot

Freefly Movi Cinema Robot ile çekilmiş olan bir videoyu sizlerle paylaşalım.

Freefly Movi Cinema Robot Video Test

Moza

Akıllı telefonlar için gimbal üreten bir diğer marka ise Moza.

Moza Mini Mi

Moza Mini Mi ile çekilmiş bir video hemen aşağıda sizlerle paylaşalım.

Moza Mini Mi Video Test

Paylaştığımız her modelin kendine özgü bir ayrıcalığı bulunmakta. Benim için fiyat önemli değil diyorsanız direk almanızı tavsiye edeceğimiz üst düzey üretim olan Freefly Movi Cinema Robot. Ama fiyat ve performans açısından DJI Osmo Mobile 3, Zhiyun Smooth Q ve FeiyuTech Vimble 2’yi de önerebiliriz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.