WhatApp Destek Telefon ile Ara

Hey siri çalışmıyor sesimi duymuyor

Hey siri çalışmıyor sesimi duymuyor

iPhone akıllı telefonunuza “Hey Siri” diye sesleniyorsunuz ancak sizi duymuyor ise yaşanılan sorunun 2 sebebi olabilir. Bunlardan ilki sirinin ayarlardan kapalı olması, ikincisi ise siri mikrofonunun arızalı olmasıdır.

Bu yazımızda ayarlardan sirinin nasıl açılabileceği ve siri açılmasına rağmen çalışmadığında ne yapılması gerektiği detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Siri ayarlarının açılması

Bazen yanlışlıkla ya da herhangi bir güncellemeden sonra Siri ayarları kapanabilir. Böyle bir durumda aşağıdaki adımları izleyerek Siri’yi açabilirsiniz.

 1. Ayarlar ikonuna basın.
 2. Genel kısmına tıklayın.
 3. Siri ayarlarında siriyi seçeneğini sağa çekerek etkinleştirin.
 4. “Hey Siri” izin ver alanına tıklayın.

Yukarıda yazmış olduğumuz maddeler IOS sürümüne göre ufak değişiklikler gösterebilir.

Hey Siri Ayarları

Siri mikrofonu arızası

Yukarıdaki ayarları yapmanıza rağmen siri sesinizi duymuyor ise sorun siri mikrofonundan kaynaklanmaktadır. Çözüm yolu ise profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından mikrofon değişikliği yapılmasıdır.

Tam bu noktada şunu söyleyebilirsiniz. Telefon ile konuşurken mikrofonum çalışıyor ama siri niye çalışmıyor ? Hemen açıklamasını aşağıdaki görsel ile yapalım.

Siri Mikrofonu

Üst modellerde siri mikrofonu hemen ön kameranın orada bulunan alıcı/ön mikrofondur. Yani siri sizi alt ya da arka mikrofondan duymaz.

Hey Siri mikrofonu değişimi

Siri mikrofonu değişimi alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından, cihaz sağlığı için gerekli tüm koşulların sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılır.

“Hey Siri” mikrofon değişimi süresi teknik servis adresimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saat iken 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

 1. Bilgileriniz silinmez.
 2. Orjinal “Hey Siri” mikrofonu kullanılır.
 3. Değişim sonrası siri sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder.

iPhone mikrofon değişimi nasıl yapılır

Teknik servisimizde iPhone mikrofon değişimi nasıl bir ortamda yapılıyor, nelere dikkat ediliyor hemen aşağıda bulunan ve resmi Youtube kanalımıza yüklemiş olduğumuz video aracılığı ile detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz.

iPhone 6s Plus Mikrofon Değişimi

Hey siri çalışmıyor sorunu yaşıyorsanız eğer ve aklınıza takılan sorular mevcut ise teknik servisimizi arayabilir ya da yorum alanından yazabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (16 Yorum)

 • tahir - 11 ay önce

  hey siriyi dinle ayarına gittiğimde hey siri dediğimde sirinin o mor halkası oynuyor yani sesimi algılıyo gibi fakat siri dediğinizi algılayamadı hatası veriyor yazılımsal olabilir mi bir öneriniz var mı

 • Levent - 2 yıl önce

  Siri çalışıyor ancak komutu çok geç algılıyor. beş altı saniye sonra. bu sorun neden kaynaklanır? teşekkürler.

 • Enis - 2 yıl önce

  Merhaba, 3-4 gün önce yeni İPhone 11 aldım hiçbir sorunu yok aşağıdaki ve yukarıdaki mikrofonlar tertemiz kutudan çıktığı günki gibi ama hey siri ayarladım beni duymuyor cihazım yeni bu sorun neden olabilir?

 • Hakan - 3 yıl önce

  telefonum iphone x. hey siri; power düğmesi ve asisstive touch ile çalışıyor, ön kamera ve arka kamera video kayıtlarında ses sorunu yok. bu arıza neden kaynaklı olabilir?

  iyi çalışmalar…

 • Enver - 4 yıl önce

  Hey siri dediğimde algılamıyor fakat mikrofonumda herhangi bir sorun yok home tuşa bastığımda algılıyor videolarda ise ses kaydı cok iyi ama hey siri özelliğinde beni algılamıyor iphone 8 plus

 • Cengiz - 4 yıl önce

  Hey siri tam randımanlı duymuyor cihaz sıfır iphone xs acaba ekran koruma bandının o yüzeyi full kaplamasından olabilir mi? O kısımı açık olan koruyucumu takmalı

 • Yutkun - 5 yıl önce

  iPhone X cihazımda Hey Sir diye seslendiğimde herhangi bir tepki alamıyorum. Demek ki mikrofondan kaynaklı bir sorunmuş. Bilgilendirme için teşekkür ederim. En kısa sürede geleceğim.

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.