WhatApp Destek Telefon ile Ara

Huawei Mate S şarjı çabuk bitiyor sorunu

Huawei Mate S şarjı çabuk bitiyor sorunu

Huawei Mate S akıllı telefon şarjı çabuk bitmeye başladı ise yaşanılan sorunun 2 sebebi olabilir.

  1. Batarya kullanım ömrü zamanla sona ermeye başlamıştır.
  2. Batarya şişmesi problemi ile karşı karşıya olabilirsiniz.

Yaşanılan bu sorunun ise tek çözüm yolu batarya değişimidir. Kesinlikle profesyonel bir HUAWEI teknisyeni tarafından yapılmalıdır.

Huawei Mate S batarya sorunu neden yaşanıyor

Huawei Mate S bataryası Li-on yani lityum iyon bataryadır. Yani batarya ömrü raf üretimi ile başlar. Mesela 2018 yılında çıkmış olan bir Huawei Mate S akıllı telefonunu 2019 yılında aldı iseniz arada geçen 1 yıllık sürede maalesef batarya ömründen kullanılmış olur. Böyle bir durumda ise şarjın çabuk bitmesi, bataryanın şişmesi (telefon aşırı sıcak iken kullanım da etkiler), ya da telefonla konulurken cihazın kapanması sorunları ile karşılaşılabilir.

Bu sorun açıkçası firma ile değil de telefonun satış süresinin uzamasından kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz. Mesela iPhone tüm akıllı telefonlarında Li-po bataryaları kullanmaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz eğer Lithium polymer (li-po) ve Lithium ion (li-ion) farkları başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Huawei Mate S batarya değişimi

Huawei Mate S akıllı telefonunuzda batarya sorunu yaşıyorsanız tek çözüm yolu değişiminin yapılmasıdır. Huawei Mate S batarya değişimi alanında uzman ve tecrübeli HUAWEI teknisyenlerimiz tarafından ortalama 1 saat içerisinde yapılmaktadır. Bu süre 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

  1. Batarya değişimi sonrasında bilgileriniz silinmez.
  2. Orjinal 2700 mAh batarya kullanılır.
  3. Şarj dayanıklılık süresi ilk günkü performansına geri döner.

Huawei Mate S batarya değişimi sonrasında telefonunuz 6 ay GSM İletişim batarya garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilmektedir.

Huawei Mate S batarya değişimi videosu

Huawei Mate S batarya değişimi GSM İletişim teknik servis odasında nasıl yapılıyor detaylı bir şekilde incelemek isterseniz eğer hemen aşağıda paylaştığımız ve Youtube kanalımıza eklemiş olduğumuz video ile detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Huawei Mate S Batarya Değişimi

Huawei Mate S batarya değişimi, yaşanılan sorunlar ve çözüm yolları hakkında aklınıza takılan bütün soruları teknik servisimizi arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.