WhatApp Destek Telefon ile Ara

Huawei P Smart 2019 şarj olmuyor sorunu

Huawei P Smart 2019 şarj olmuyor sorunu

Huawei P Smart 2019 akıllı telefonlarında karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de cihazın şarj yuvasında yaşanan arızadır. Bu arıza sebebi ile telefon şarj almaz ve batarya dolmaz.

Bu yazımızda Huawei P Smart 2019 şarj soketi sorunun sebepleri ve çözüm yolu detaylı bir şekilde paylaşılmıştır.

Huawei P Smart 2019 şarj olmuyor

Huawei P Smart 2019 şarj olmuyor sorununun sizler tarafından ve teknisyen müdahalesi gerektiren durumlar hemen aşağıda paylaşılmıştır.

Sizler tarafından çözülebilenler

Şarj problemi ile teknik servisimize gelen müşterilerimizin hemen hemen 20’sinden birinde yaşanılan problemin şarj soketi değilde kullanılan şarj aleti veya şarj kablosu olduğu tespit edilmiştir. Bu sebeple ilk olarak farklı bir şarj aleti ile cihazın şarj olup olmadığını test etmenizi tavsiye ederiz.

Sizler tarafından çözülebilen 2. sorun ise şarj yuvasının içerisinde biriken kir, toz ve benzeri partiküllerin şarj aleti ucu ile şarj soketi dişlilerinin birbirine kavuşmasını engellemesidir. Bir ışık ile şarj girişine bakınız. Ardından kürdan yardımı ile dikkatli bir şekilde içinde birikenleri çıkarınız.

Teknisyen müdahalesi gerektiren durumlar

Şarj soketinde yaşanan donanımsal arızada teknisyen müdahalesi gerekir. Genellikle şarj soketi değişimi yapılarak yaşanılan sorun çözüme kavuşturulmaktadır. Peki şarj arızalanması neden olur ?

 1. Alınan darbeler sebebi ile şarj soketi hasarı.
 2. Kısa devre sebebi ile şarj yuvasının yanması.
 3. Sıvı – nem teması sonrasında şarj soketinin oksitlenmesi.
 4. Telefonu cihaza takıp çıkarır iken aşırı bastırılması sebebi şarj soketinin işlevini yerine getiremez hale gelmesi.

Genellikle bu durumlarda cihazınız hiç şarj almaz. Ya da temassızlık yaşanır. Aşağı yukarı sağa sola hareketler yapmanız gerekir.

Huawei P Smart 2019 şarj soketi değişimi

Huawei P Smart 2019 şarj soketi değişimi alanında uzman ve tecrübeli HUAWEI teknisyenlerimiz tarafından, telefon sağlığı için gerekli tüm koşulların ağlandığı ortamda, son teknoloji özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

Huawei P Smart 2019 şarj soketi değişimi süresi teknik servis adresimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saat iken 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında 3 (üç) iş günüdür.

 1. Bilgileriniz silinmez.
 2. Orjinal şarj soketi kullanılır.
 3. Telefonunuz sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam eder.

Huawei P Smart şarj soketi değişimi sonrasında telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı şarj soketi garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir. Kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak HUAWEI teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

Huawei P Smart 2019 şarj soketi değişimi ücreti

Huawei P Smart 2019 şarj soketi değişimi fiyatı 100 TL‘dir. Bu ücrete teknisyen müdahalesi ve kargo ile gönderim yapılıyorsa 2 taraflı kargo ücretleri dahildir.

Videolu anlatım

Teknik servisimizde Huawei şarj soketi değişimi nasıl yapılıyor detaylı bir şekilde incelemek isterseniz eğer hemen aşağıda paylaştığımız ve GSM İletişim resmi Youtube kanalımıza yüklenen videoyu izleyebilirsiniz.

Huawei şarj soketi değişimi

Huawei P Smart 2019 şarj sorunu hakkında aklınıza takılan bütün soruları 02165504060 müşteri temsilcisi hattımız üzerinden servisimizi arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (6 Yorum)

 • arif - 10 ay önce

  telefon erkanlı bir problemi vardı bende sinirlenip telefona vurdum şarj almamaya başladı ne denesemde olmadı sorunu nerden kaynaklı olabilir

 • Oğuzhan - 3 yıl önce

  Şarj olurken %60dan yukarıya çıkmıyor farklı şarj aletleriyle de denedim ama çok yararı olmadı. Bir günde böyle oldu problem ne olabilir? Şarj oluyor diyor fakat yüzdesi nerdeyse sabit kalıyor.

 • orhan demir - 4 yıl önce

  Merhaba
  huwai 2019 p smart telefonum var gece şarja taktıgımda sabaha kadar anca %1 şarj olmuş farklı şarj makinesi de denedim yine olmadı telefoncu şarj soketi batarya degiştirdim dedi yine olmadıgı için orjinal parçalarını geri taktırdım başka ne sorun olabilir yadımcı olurmusunuz

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.