WhatApp Destek Telefon ile Ara

Huawei P10 Lite şarj problemi

Huawei P10 Lite şarj problemi

Huawei P10 Lite akıllı telefonlarında şarj problemi yaşanmasının 2 sebebi olabilir. İlki şarj soketi arızalanması, ikincisi ise batarya kullanım ömrünün sona ermeye başlamasıdır. Bu yazımızda karşılaşmış olduğunuz sorunların sebepleri ve nasıl çözüme kavuşturulacağı anlatılmıştır.

Huawei P10 Lite şarj sorunu

Telefonunuzun şarj olmamasının ya da cihazı şarja taktığınızda temassızlık yaşanmasının sebebi genellikle şarj soket arızalanmasından kaynaklanmaktadır. Ama tabii ki öncelikle şarj aletinin ve kablosunun çalışıp çalışmadığını farklı bir cihazda denemenizi tavsiye ederiz. Denemenize rağmen çalışıyor ise o halde şarj soketi arızalanması problemi ile karşılaşıyor olabilir. Peki şark soketi neden bozulur ?

 1. Sıvı – nem teması sonrası oksitlenme
 2. Şarj girişinde aşırı akım sebebi ile kısa devre yaşanması
 3. Cihazı şarja takarken ya da çıkartırken aşırı bastırılmasından dolayı şarj soketinin anakarttan ayrılması, kırılması, çatlaması olarak verebiliriz.

Yaşanılan bu sorunun tek çözüm yolu şarj soketi değişiminin yapılmasıdır. Donanımsal bir sorun olduğu için mutlaka bu işlem profesyonel bir HUAWEI teknisyeni tarafından yapılmalıdır.

Huawei P10 Lite şarj soketi değişimi

“Huawei P10 Lite şarj soketi değişimi” alanında uzman ve tecrübeli HUAWEI teknisyenlerimiz tarafından, cihaz sağlığı için gerekli tüm teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

Huawei P10 Lite şarj girişi değişimi süresi teknik servis adresimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saat iken 2 tarafı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

 1. Huawei P10 Lite şarj soketi değişimi fiyatı 100 TL‘dir.
 2. Orjinal şarj soketi kullanılır.
 3. Bilgileriniz silinmez.
 4. Telefonunuz GSM İletişim şarj soketi garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Huawei P10 Lite batarya sorunu

Huawei P10 Lite akıllı telefonlarında yaşanan bir diğer sorun ise şarjın çabuk bitiyor olması ya da batarya şişmesi problemidir. Her bataryada olduğu gibi bu cihazın pilinin de bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Bu süre sona ermeye başladığında ya da aşırı ısınma sebebi ile bataryada yaşanan şişmeler bu sorunlar ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Yaşanılan bu sorunun çözüm yolu ise profesyonel bir HUAWEI teknisyeni tarafından batarya değişim yapılmasıdır.

Huawei P10 Lite batarya değişimi

“Huawei P10 Lite batarya değişimi” alanında uzman ve tecrübeli HUAWEI teknisyenlerimiz tarafından, cihaz sağlığı için gerekli tüm teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

Huawei P10 Lite batarya değişimi süresi teknik servis adresimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saat iken 2 tarafı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

 1. Huawei P10 Lite batarya değişimi fiyatı 130 TL‘dir.
 2. Orjinal 3000 mAh batarya kullanılmaktadır.
 3. Telefon sıfırlanmaz. Bilgileriniz kesinlikle silinmez.
 4. Telefonunuz 6 ay GSM İletişim şarj soketi garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Huawei onarım süreçleri

Huawei P10 Lite akıllı telefon onarım süreçleri nasıl işler daha yakından incelemek isterseniz eğer GSM İletişim resmi Youtube kanalımıza yüklenmiş olan hemen aşağıdaki Huawei P10 ekran değişimi videomuzu izleyebilirsiniz.

Huawei P10 Teknik Servisi

Huawei P10 Lite batarya ya da şarj soketi değişimi hakkında aklınıza takılan bütün soruları teknik servisimizi arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (2 Yorum)

 • Adem - 3 yıl önce

  Huawei p10 lite telefonum var telefon sarj aldığı halde %1 ancak oluyor ve daha fazla sarj olmuyor bazen sarj olurken bianda sarj olmayı bırakıyor yeniden baslat yaptigimda tekrar sarj oldugunu gösteriyor sizce sorun nedir

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.