WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone 11 şarj olmuyor

iPhone 11 şarj olmuyor

iPhone 11 akıllı telefonunuz şarj olmuyor ise yaşanılan problemin sebeplerini ve çözüm yollarını bu yazımız aracılığı ile detaylı bir şekilde paylaşmaya çalıştık.

Şarj aleti arızası

İlk kontrol etmeniz gereken parça şarj aleti ya da kablosudur. Yapmış olduğumuz araştırmalarda telefonum şarj olmuyor sorunu ile teknik servisimize gelen 100 müşterimizden 3 tanesinin şarj aleti başlığının ya da kablosunun arızalı olduğunu tespit ettik.

Şarj yuvasının tıkanması

İkinci karşılaştığımız durum ise şarj yuvasının tıkalı olması. Şarj deliği zamanla toz, kir, elbise pamuğu ve benzeri ile tıkanmaktadır. Bunun sonucunda ise şarj aletinin ucu şarj soketi bağlantıları ile temas edememektedir. Çözüm yolu ise içerisinde bulunan partiküllerin temizlenmesidir.

Sizler tarafından çözülebilenler

Yukarıda anlattığımız iki sorun sizler tarafından çözülebilir. Şarj aleti ya da kablosunu değiştirebilirsiniz. Ya da tıkalı olan şarj girişini dikkatli bir şekilde kürdan ya da cımbız yardımı ile temizleyebilirsiniz. Örnek olarak toz ve kirin nasıl temizlendiğini aşağıdaki video ile izleyebilirsiniz.

Telefon girişleri nasıl temizlenir

Oksitlenme

Sıvı ve nem teması sonrasında şarj girişi oksitlenebilmektedir. Bu sorunda çözüm yolu çok küçük bir ihtimal olsa da şarj girişinin izopropil alkol ile temizlenmesidir. Çözüm olmaz ise de profesyonel bir teknisyen tarafından şarj soketi değişimi yapılmalıdır.

Kısa devre

Yeni sıvı teması sonrasında ya da aşırı akım sebebi ile şarj soketinde kısa devre yaşanabilmektedir. Tek çözüm yolu şarj yuvasının değiştirilmesidir.

Alınan darbeler

Alınan darbeler sebebi ile şarj soketi kırılabilir ya da çatlayabilir. Bununla birlikte anakart üzerinde bulunan şarj entegresi de arızalanabilir. Yine bu sorunda da çözüm yolu profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından şarj soketi değişimi yapılmasıdır.

iPhone şarj soketi değişimi videosu

GSM İletişim teknik servi sodasında iPhone şarj soketi değişimi nasıl yapılır detaylı bir şekilde incelemek isterseniz eğer aşağıda paylaştığımız videoyu izleyebilirsiniz.

iPhone şarj soketi değişimi

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.