WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone 12 şarj olmuyor

iPhone 12 şarj olmuyor

iPhone 12 akıllı telefonunuz şarj olmuyor ise, yaşanılan sorun sizler tarafından da çözülebilir, teknisyen müdahalesi de gerekebilir. Bu yazımızda, maddeler halinde, iPhone 12 neden şarj olmaz ve çözüm yolu nedir paylaşıyoruz.

Şarj aleti arızası

İlk kontrol edilmesi gereken parça şarj aletidir. Şarj başlığı ya da kablosu arızalı olabilir. Farklı bir şarj aleti ve kablosu ile sorunun bu parçada olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Şarj yuvasının tıkanması

Şarj aleti ucunun girdiği şarj yuvası, kir, toz, elbise pamuğu ya da benzeri partiküller ile tıkanmış olabilir. Bunun sonucunda elektrik akımı bataryaya verilemez.

Herhangi bir ışık ile şarj yuvası deliğine bakın. Bahsedilen tıkanıklık varsa bir kürdan ve kullanılmayan kuru bir diş fırçası ile içerisindeki pislikleri temizleyiniz.

Şarj soketinin bozulması

En çok karşılaştığımız durumdur. Şarj soketi aşağıdaki sebeplerden dolayı arızalanabilmektedir. Çözüm yolu ise profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından şarj soketi değişiminin yapılmasıdır.

  1. Sıvı – nem teması sonrasında şarj soketinin oksitlenmesi
  2. Alınan darbeler ile şarj soketi parçasının kırılması
  3. Kısa devre sonucunda şarj soketi girişinin yanması

Şarj soketi değişimi GSM İletişim teknik servis odasında nasıl yapılır detaylı bir ürün sayfası hazırlamıştık. Bakınız: iPhone 12 şarj soketi değişimi

Batarya problemi

Bazı durumlarda telefonun şarj almama sebebi batarya arızasıdır. Bataryanın şişmesi ya da yaşanılan bir kısa devre sonucunda içerisindeki parçaların yanarak işlevini yitirmesi telefonun şarj olmasın engellemektedir.

Çözüm yolu ise batarya değişimi yapılmasıdır. Batarya değişimi GSM İletişim teknik servis odasında nasıl yapılır detaylı bir şekilde şu sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Bakınız: iPhone 12 batarya değişimi

Şarj entegresi sorunu

Genellikle orijinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması anakart üzerinde bulunan şarj entegresinin yanmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu durumda cihaz hiç şarj almaz ya da tepki vermez. İlgili parçanın değiştirilmesi gerekir.

GSM İletişim müşteri yorumları

Teknik servisimize gelen değerli müşterilerimiz bizler hakkında neler düşünüyor detaylı bir şekilde incelemek isterseniz eğer hemen aşağıda paylaştığımız listeyi oynatabilirsiniz.

GSM İletişim müşteri yorumları

GSM İletişim adres bilgileri

Teknik servisimizin adres, telefon ve diğer bütün destek hatlarını hemen aşağıda paylaşıyoruz.

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

İstanbul’da yaşamıyor ya da gelemeyecek iseniz Kargo Gönderimi sayfası aracılığı ile nasıl kargo gönderebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.