WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone 7 Plus hoparlör cızırtısı

iPhone 7 Plus hoparlör cızırtısı

iPhone 7 Plus akıllı telefon hoparlöründen cızırtılı bir şekilde ses geliyorsa eğer yaşanılan bu sorun maalesef ki donanımsal bir problemdir. Çözüm yolu ise uzman bir APPLE teknisyeni tarafından hoparlörün değiştirilmesidir.

Bu yazımızda iPhone 7 Plus’ta hoparlörden cızırtılı bir şekilde ses çıkmasının sebepleri, değişimi ve fiyatı hakkında detaylı bir şekilde bilgi verilecektir.

iPhone 7 Plus hoparlör sorunu

Hoparlörde sorun yaşanmasının en büyük 2 sebebi zamanla sıvı – nem teması sonrasında oksitlenme ve hoparlör deliklerinden kaçan toz, kir ve benzeri partiküllerin hoparlöre zarar vermesidir. Her ikisi sorunda da tek çözüm yolu arızalı olan parçanın değiştirilmesidir.

Yukarıdaki sorunlar baş gösterdiğinde ya hoparlörden hiç ses çıkmaz ya kısık ses alınır ya da başlıkta belirtiğimiz gibi cızırtılı bir şekilde sesi algılarsınız.

iPhone 7 Plus hoparlör değişimi

iPhone 7 Plus hoparlör değişimi, alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından, cihaz sağlığı için gerekli tüm servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılır.

iPhone 7 Plus hoparlör değişimi süresi teknik servis adresimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saat, 2 taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

 1. Hoparlör sorunu çözülürken telefon sıfırlanmaz. Bilgileriniz silinmez.
 2. Orjinal iPhone 7 Plus hoparlörü kullanılır.
 3. Onarım sonrası ses kalitesi ilk günkü performansına geri döner.

Yapılan onarım sonrasında telefonunuz GSM İletişim hoparlör garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilmektedir.

iPhone 7 Plus’ta kaç tane hoparlör var?

iPhone 7 Plus akıllı telefonlarında 2 tane hoparlör bulunmaktadır. İlki telefon ile konuşma yaparken kulağınıza sesin geldiği hoparlör, ikincisi ise telefonun altında bulunan hoparlördür.

Tam burada bir hatırlatma yapalım. Genellikle kullanıcılar şunu söylerler. iPhone 7 Plus altta bulunan hoparlörlerden bir tanesinden ses gelmiyor. Aslında o parçalardan biri mikrofon diğer ise hoparlördür. Yani sol alt kısımdan ses gelmez. Normaldir. Sesin geldiği kısım sağ alt taraftır.

iPhone 7 Plus hoparlör değişimi fiyatı

iPhone 7 Plus hoparlör değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile birlikte 150 TL’dir. Teknik servisimizde hoparlör ve diğer parçaların nasıl değiştirildiğini incelemek isterseniz eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz mikrofon değişimi videosunu izleyebilirsiniz.

iPhone 7 Plus Mikrofon Değişimi

Sorunun diğer sebepleri

iPhone 7 Plus akıllı telefon hoparlöründen ses gelmemesinin sebepleri bazen çok basit bir işlemle çözüme kavuşturulabiliyor. Maalesef ki ses kısık olduğu için cihazınızdan ses alamıyor olabilirsiniz. Bu sebeple ilk olarak sesi açınız.

İkinci sebep ise bazı yazılım güncellemelerinin alınmaması. Telefonunuzun son yazılım güncellemesinde olup olmadığını test ediniz. Bununla birlikte sesi etkileyebilecek uygulamaları da mutlaka kontrol ediniz.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (8 Yorum)

 • Fırat - 3 hafta önce

  Merhabalar iPhone 7 Plus cihazım hoparlör cızırtılı hem alt gemde üst hoparlör çözüm ve fiyat önerisi alabilirmiyim

  • GSM İLETİŞİM - 3 hafta önce

   Fırat Bey merhaba;
   Temizliği ya da değişimidir. Değişim yapılması gerekiyor ise her parça değişim ücreti 150 TL’dir.
   Selamlar.

 • Şebnem - 3 ay önce

  Merhaba.iphone 7 plusımın hoparlöründen cızıltı sesleri geliyor arama yapamıyorum ses kaydı atamıyorum ve fotoğraf çekmiyor.sorun neresinde neyden kaynaklanıyor ve tamir masrafı ne kadardır?yardımcı olursanız sevinirim

 • Emre - 4 ay önce

  Merhabalar cihazım 7 plus alttan ses çıkış yeri cızırtılı geliyor 2 yıl garantili garantisi devam etmekte sorunu ücretsiz ve nerde çözebilirim

 • Emine - 6 ay önce

  Merhabalar, iPhone 6s Plus ekran değişimi ve birde arka kamera değişimi yapılacak fiyat ne kadar? Ayrıca diğer şehirlerle kargo yöntemiyle mi çalışıyorsunuz bayileriniz varmı?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.