WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone 7 Plus hoparlör cızırtısı

iPhone 7 Plus hoparlör cızırtısı

iPhone 7 Plus akıllı telefon hoparlöründen cızırtılı bir şekilde ses geliyorsa eğer yaşanılan bu sorun maalesef ki donanımsal bir problemdir. Çözüm yolu ise uzman bir APPLE teknisyeni tarafından hoparlörün değiştirilmesidir.

Bu yazımızda iPhone 7 Plus’ta hoparlörden cızırtılı bir şekilde ses çıkmasının sebepleri, değişimi ve fiyatı hakkında detaylı bir şekilde bilgi verilecektir.

iPhone 7 Plus hoparlör sorunu

Hoparlörde sorun yaşanmasının en büyük 2 sebebi zamanla sıvı – nem teması sonrasında oksitlenme ve hoparlör deliklerinden kaçan toz, kir ve benzeri partiküllerin hoparlöre zarar vermesidir. Her ikisi sorunda da tek çözüm yolu arızalı olan parçanın değiştirilmesidir.

Yukarıdaki sorunlar baş gösterdiğinde ya hoparlörden hiç ses çıkmaz ya kısık ses alınır ya da başlıkta belirtiğimiz gibi cızırtılı bir şekilde sesi algılarsınız.

iPhone 7 Plus hoparlör değişimi

iPhone 7 Plus hoparlör değişimi, alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından, cihaz sağlığı için gerekli tüm servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılır.

iPhone 7 Plus hoparlör değişimi süresi teknik servis adresimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saat, 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

 1. Hoparlör sorunu çözülürken telefon sıfırlanmaz. Bilgileriniz silinmez.
 2. Orjinal iPhone 7 Plus hoparlörü kullanılır.
 3. Onarım sonrası ses kalitesi ilk günkü performansına geri döner.

Yapılan onarım sonrasında telefonunuz GSM İletişim hoparlör garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilmektedir.

iPhone 7 Plus’ta kaç tane hoparlör var?

iPhone 7 Plus akıllı telefonlarında 2 tane hoparlör bulunmaktadır. İlki telefon ile konuşma yaparken kulağınıza sesin geldiği hoparlör, ikincisi ise telefonun altında bulunan hoparlördür.

Tam burada bir hatırlatma yapalım. Genellikle kullanıcılar şunu söylerler. iPhone 7 Plus altta bulunan hoparlörlerden bir tanesinden ses gelmiyor. Aslında o parçalardan biri mikrofon diğer ise hoparlördür. Yani sol alt kısımdan ses gelmez. Normaldir. Sesin geldiği kısım sağ alt taraftır.

iPhone 7 Plus hoparlör değişimi fiyatı

iPhone 7 Plus hoparlör değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile birlikte 150 TL’dir. Teknik servisimizde hoparlör ve diğer parçaların nasıl değiştirildiğini incelemek isterseniz eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz mikrofon değişimi videosunu izleyebilirsiniz.

iPhone 7 Plus Mikrofon Değişimi

Sorunun diğer sebepleri

iPhone 7 Plus akıllı telefon hoparlöründen ses gelmemesinin sebepleri bazen çok basit bir işlemle çözüme kavuşturulabiliyor. Maalesef ki ses kısık olduğu için cihazınızdan ses alamıyor olabilirsiniz. Bu sebeple ilk olarak sesi açınız.

İkinci sebep ise bazı yazılım güncellemelerinin alınmaması. Telefonunuzun son yazılım güncellemesinde olup olmadığını test ediniz. Bununla birlikte sesi etkileyebilecek uygulamaları da mutlaka kontrol ediniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (34 Yorum)

 • Mustafa - 3 yıl önce

  Merhabalar iphone 7 plus telefonumun şarkı felan dinlerken ses geliyo ama birisiyle konuşurken sesim karşı tarafa çok kısık ve derinden gidiyo değişim fiyatı ne kadardır

 • Samet - 4 yıl önce

  İphone 7 cihazımda hoparlörden gelen ses cızırtılı ses entegresi bozuk değil konuşmalarda grilik yok hâlâ iphone 7 hoparlör değişimi yapılıyor mu

 • Efe - 4 yıl önce

  Merhaba şarj giriş bölümündeki Sağ hoparlörden cızırtılı ses geliyor sol tarafındaki hoparlörden ise hiç ses yok

 • Recep - 4 yıl önce

  İyi günler telefondan az ses geliyor ve ön camım kırık bide telefonun köşelerinde çizikler var bunların fiyatları ve değişecek parçaları bide bu 3 ünü yaptırırsam fiyat indirimi oluyor mu

  • GSM İLETİŞİM - 4 yıl önce

   Recep Bey merhaba;
   iPhone 7 Plus ekran değişimi fiyatı 600 TL, hoparlör değişimi fiyatı ise 150 TL’dir. Kenarlar derken kasa değişimi de yapılmasını istiyorsanız ücreti 350 TL’dir. Fiyatlar sabittir.
   Selamlar.

 • Melih - 4 yıl önce

  2 hoparlör değişim fiyatı mı 150TL?

 • Yilmaz - 4 yıl önce

  7 plus telefonum hoparlor den hiç ses gelmiyor video actimda ses çıkmıyor citir citir yapiyor ama ses yok birde arka kamera hic açılmıyor

 • hakan - 4 yıl önce

  7 plus telefonumun alt hoparlöri hem az ses veriyor hem cizirtili veriyor tamiri nedir

 • fehmi k. - 4 yıl önce

  merhabalar. Telefonumun alt hoparlöründen ses aşırı azaldı ve ufak cızırdama var üst hoparlörden hiç ses gelmiyor gibi ve ahizesi de çok kötü durumda ses duymakta aşırı zorlanıyorum. Bataryada değişmesi gerekiyor. hepsinin fiyatı ne kadar tutar uygun bi fiyat alabilir miyim ?

  • GSM İLETİŞİM - 4 yıl önce

   Fehmi Bey merhaba;
   iPhone 7 Plus hoparlör değişimi fiyatı 150 TL, iç kulaklık hoparlörü yani ahize değişimi fiyatı 200 TL, batarya değişimi fiyatı ise 200 TL’dir.
   Selamlar.

 • Rana - 4 yıl önce

  Merabalar, telefon konusurken ses önce cızırtılı geliyor daha sonra tamamen ses gidiyor. Ve ses gittiginde kamerayı falanda kullanamıyorum, açılmıyor. Böyle olduğunda kulaklıklada iletişim sağlanmıyor aynı sorundan dolayı. Bazen telefonu açıp kapattığımda düzeliyor ama bir süre sonra aynı sorun tekrar meydana geliyor. Sebebi nedir acaba?

  • GSM İLETİŞİM - 4 yıl önce

   Merhabalar;
   Anakart üzerinde bulunan ses entegresi kaynaklı olabilir. Ama net bilgi için cihazın teknisyenlerimiz tarafından test edilmesi gerekir.
   Selamlar.

 • Serkan - 4 yıl önce

  Iphone 7 ahize sesi cızırtı yapıyor benim sesim karşıya gitmiyor hopörler düğmesi gözükmüyor bazen de gözüküyor sebebi nedir masrafı kaç liradır

 • Emir - 4 yıl önce

  Merhaba cihazım 7 plus üst hoparlörü cızıltılı müzik falan dinleyemiyorum çözümü nedir teşekkürler

 • Murat - 4 yıl önce

  Merhaba ;
  7 plus ımla konuşurken. Ben karşının sesini net duyuyorum. Ama karşı taraf benim sesimi boğuk duyuyor sebebi nedir
  Teşekkürler

 • Fırat - 4 yıl önce

  Merhabalar iPhone 7 Plus cihazım hoparlör cızırtılı hem alt gemde üst hoparlör çözüm ve fiyat önerisi alabilirmiyim

 • Şebnem - 5 yıl önce

  Merhaba.iphone 7 plusımın hoparlöründen cızıltı sesleri geliyor arama yapamıyorum ses kaydı atamıyorum ve fotoğraf çekmiyor.sorun neresinde neyden kaynaklanıyor ve tamir masrafı ne kadardır?yardımcı olursanız sevinirim

 • Emre - 5 yıl önce

  Merhabalar cihazım 7 plus alttan ses çıkış yeri cızırtılı geliyor 2 yıl garantili garantisi devam etmekte sorunu ücretsiz ve nerde çözebilirim

 • Emine - 5 yıl önce

  Merhabalar, iPhone 6s Plus ekran değişimi ve birde arka kamera değişimi yapılacak fiyat ne kadar? Ayrıca diğer şehirlerle kargo yöntemiyle mi çalışıyorsunuz bayileriniz varmı?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.