WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone 7 telefon ile konuşurken ses gelmiyor

iPhone 7 telefon ile konuşurken ses gelmiyor

iPhone 7 akıllı telefonunuz ile konuşurken karşı tarafından sesi gelmiyor ise yaşanılan sorunun sebebi iç kulaklık hoparlör arızasından kaynaklanır. Genellikle bu parça halk arasında ahize olarak bilinir.

Telefonla konuşurken kulağınızı dayadığınız ve karşı tarafın sesini duymamızı sağlayan bu parçadaki sorunun sebepleri, çözüm yolları ve fiyatlandırmasını paylaşalım.

iPhone 7 ahize sorunu

iPhone 7 ahizesinden az ses geliyor ise bunun sebebi bazen hoparlörü koruyan ızgaranın tıkanmasından kaynaklı olabilir. Toz, kir ve benzeri partiküller bu parçanın deliklerini tıkar. Ses az gelir. Ancak cızırtılı ses geliyor ise ya da hiç ses gelmiyor ise donanımsal bir problem vardır diyebiliriz.

 1. Sıvı – nem teması sonrası üst hoparlör oksitlenmiş olabilir.
 2. Alınan darbeler sebebi ile ahize parçası kırılmış – çatlamış olabilir.
 3. İçeride biriken kir, toz gibi partiküller hoparlörün işlevini yitirmesine sebep olabilir.

Yukarıdaki sorunlarda çözüm yolu uzman bir APPLE teknisyeni tarafından hoparlör değişiminin yapılmasıdır.

iPhone 7 ahize değişimi

iPhone 7 üst hoparlör (ahize) değişimi alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından, periyodik olarak sterilize edilen, tamamen statik elektrikten arındırılmış, 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulan teknik servis odamızda özel üretim teknisyen ekipmanları ve orjinal ürün kullanılarak yapılır.

 1. Telefon sıfırlanmaz. Bilgileriniz silinmez.
 2. Üst hoparlörden sorunsuz bir şekilde ses alınmaya başlanır.
 3. Telefonunuz GSM İletişim onaylı ahize garanti kartı ile birlikte sizlere teslime edilir.

iPhone 7 ahize değişimi süresi teknik servis adresimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saat, 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

iPhone 7 konuşurken ses cızırtılı geliyor sorunu çözümü

iPhone 7 iç kulaklık hoparlörü değişimi yani konuşurken karşı taraftan sesin gelmemesi ya da cızırtılı gelmesi sorunu nasıl çözüme kavuşturuluyor detaylı bir şekilde incelemek isterseniz eğer hemen aşağıda paylaştığımız ve GSM iletişim resmi Youtube kanalımıza yüklediğimiz video aracılığı ile izleyebilirsiniz.

iPhone 7 İç Kulaklık Hoparlörü Değişimi

iPhone 7 üst hoparlör değişimi fiyatı

iPhone 7 ahize değişimi fiyatı 150 TL‘dir. Bu ücrete teknisyen müdahalesi dahildir. Kargo ile gönderim yapılıyor ise 2 taraflı ücretler GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır.

iPhone 7 ile konuşurken sesin gelmiyor olması sorunu yaşıyorsanız profesyonel teknisyenlerimiz tarafından bu sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Aklınıza takılan bir soru olursa servisimizi arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (8 Yorum)

 • muhammed - 2 yıl önce

  iyi çalışmalar iphone 7 cihazımda ahize bazen çalışıyor bazen çalışmıyor hoparlörde sıkıntı yok ses kaydıda yapınca sorun yok acaba hangi parçadan kaynaklıdır sorun entegreden mi yok ahizenin mi değişmesi gerekiyor.

 • Serhat - 4 yıl önce

  Merhaba, cihazım Iphone 7 hoparlörden değil ama Konuşurken karşı taraftan çok az ses geliyordu. Poster sakızıyla tüm girişleri temizledim. Kulağınızı koyduğunuz yeri ğoster sakızıyla temizlemenizi öneririm. Zira sakızdaki yapışkan yapı tüm toz ve kirlenmeyi temizliyor. Donanımsal bir problem yoksa %100 sonuç verecektir.

 • barbaros kavak - 5 yıl önce

  iyi günler ıpone 7 telefonum var yukarıdaki yazıda belirtilen arıza var. aramalarda benim sesim gitmiyor ve karşının sesi gelmiyor ayrıca video kaydı yapıldıktan sonra ses çıkmıyor size gönderdim tecrübeli ve günilir bir fima olduğunuza kaanat getirerek kargoyla gönderdim 09/10/2019 tarihinde teslim edildiğini kargo takipten gördüm ama bana her hangi bir bildirim gelmedi ulaştığına dair yada ne olacağına dair dün aradım ismimi dahi sormadılar bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.