WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone şarjda temassızlık

iPhone şarjda temassızlık

iPhone akıllı telefonunuzu şarjda taktığınızda temassızlık var ise yaşanılan bu sorunun sebebini ve çözüm yollarını sizlerle bu yazımızda paylaşıyoruz.

iPhone şarjda temassızlık

Telefonu şarja takıyorsunuz. Bir şarj oluyor bir şarj olmuyor. Şarj olması için sağa, sola ya da yukarı aşağı oynatmanız gerekiyor veya elinizde sıkı bir şekilde bastırmanız gerekiyor ise aşağıdaki sorunlardan biri ile karşılaşıyor olabilirsiniz.

Şarj kablosu arızalı olabilir

Şarj kablonuzun ucundaki parça ya da kablo arızalı olabilir. Farklı bir şarj kablosu ile deneyiniz. Sorun devam ediyorsa kablo ile ilgili bir sıkıntı yoktur demektir. Kesin emin olabilmek için kendi şarj aletinizi farklı bir iPhone cihazda test ediniz.

Şarj yuvası tıkalı olabilir

iPhone şarj temassızlıklarında sıkça karşılaştığımız bir durumdur. Şarj girişinin olduğu yer zamanla elbise pamuğu, toz, kir ve benzeri partiküller ile tıkanmaktadır. Bundan dolayı da şarj aleti ucu ile şarj soketi dişlileri kavuşamaz. Telefonun şarj olması için sıkıca bastırmanız ya da sağa sola hareketler yapmanız gerekir.

Bir ışık yardımı ile şarj yuvası tıkalı mı diye bakın. Eğer tıkalı ise bir kürdan yardımı ile içerisindeki pislikleri çıkarın. Kuru bir diş fırçası ile de temizleyebilirsiniz.

Şarj soketi arızaları

Yukarıdaki anlatılanlardan ikisini de yapmanıza rağmen sorun devam ediyor ise şarj soketiniz arızalanmış olabilir. Bu durumda da çözüm yolu teknisyen müdahalesidir. Yani şarj soketi değişimi yapılması gerekir.

  1. Sıvı – nem teması sonrasında şarj soketi oksitlenmiş olabilir.
  2. Alınan darbeler ile şarj soketi çatlamış ya da yerinden çıkmış olabilir.
  3. Kısa devre yaşanmış olabilir.

iPhone şarj soketi değişimi

iPhone şarj soketi değişimi alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından son teknoloji özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılır.

  1. Bilgileriniz silinmez.
  2. Orijinal şarj soketi kullanılır.
  3. Şarjda temassızlık sorunu ortadan kalkar.
  4. Telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı şarj soketi garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

iPhone şarj soketi değişimi süresi teknik servis adresimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saat, 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

iPhone şarj soketi değişimi videosu

Teknik servisimizde iPhone şarj soketi değişimi nasıl yapılıyor ve nelere dikkat ediliyor detaylı bir şekilde incelemek isterseniz eğer hemen aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

iPhone şarj soketi değişimi

Adres bilgilerimiz

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

İstanbul’da yaşamıyor ya da gelemeyecek iseniz Kargo Gönderimi sayfası aracılığı ile nasıl kargo gönderebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.