WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone True Tone

iPhone True Tone

iPhone True Tone özelliği nedir?

iPhone True Tone özelliğini özetle anlatmak gerekir ise telefonun ekran parlaklığı ve renklerinin bulunduğunuz ortama göre en iyi şekilde adapte edilmesini sağlanmasıdır.

Kısa bir örnek ile açıklayalım. Mesela bir gece kumsalda ateşin etrafında oturuyorsunuz. Ortamın renkleri siyah, sarı ve turuncu arasındadır. True Tone özelliği sayesinde telefonunuzu açtığınızda ekran o ortama göre kendini ayarlar. İkinci bir örnek ise mesela telefon üzerinden e-kitap okuyorsunuz. Güneş ışığı altında bir parkta veya evde uyumadan önce sadece baş ucunuzdaki ışık yanarken bu eylemi gerçekleştiriyor olabilirsiniz. True Tone sayesinde en uygun ekran ışığı gözlerinizi yormayacak şekilde sizlere yansıtılır.

Apple True Tone açıklaması

Renklerin farklı ortamlarda tutarlı olarak görünmeleri için ortamın ışıklandırılma koşullarına göre iPhone ekranını otomatik olarak uyarlar.

iPhone True Tone özelliği nasıl açılır?

Adım adım iPhone True Tone özelliği nasıl açılır sizlere detaylı bir şekilde anlatalım.

  1. iPhone Ana ekranından ayarlar ikonuna tıklayın.
  2. Ayarlara’da ekran ve parlaklık ögesini bulup seçin.
  3. Parlaklığın azaltılıp arttırıldığı alanında True Tone vardır. Sağ kısmında bulunan simgeye dokunun. Simge açıldığında yeşik görünecektir. True Tone aktif olur.

Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda True Tone ortam ışığına göre aktif olacaktır.

Not: Bu özellik telefonda otomatik olarak açık gelir. True Tone özelliğini kapatmak isterseniz eğer yukarıdaki 3. maddeyi tersine uygulayabilirsiniz.

iPhone True Tone aktarımı nasıl yapılır?

iPhone ekran değişimi sonrasında true tone özelliği yeni ekrana nasıl aktarılır hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

iPhone True Tone

iPhone True Tone özelliği hangi modellerde var?

iPhone True Tone özelliği iPhone 8 modelinden sonra kullanılmaya başlanmıştır. Yani iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone Xs, iPhone Xr, iPhone Xs Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri true tone özelliğine sahiptir.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.