WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone XS Max şarj olmuyor sorunu

iPhone XS Max şarj olmuyor sorunu

iPhone Xs Max akıllı telefonlarında yaşanan sorunlardan bir tanesi de telefonunun şarj almıyor olmasıdır. Bu sorun ile karşılaşanlar için problemin sebepleri çözüm yolları bu yazımızda maddeler halinde paylaşılmıştır.

Şarj aleti arızası

İlk olarak kontrol etmenizi isteyeceğimiz şey şarj aleti kablosu ya da başlığının arızalı olup olmadığına bakılmasıdır. Bazı durumlarda telefonda hiç arıza olmamasına rağmen sadece şarj aleti arızalı olabilmektedir.

Teknik servisimize telefonum şarj olmuyor sorunu ile gelen ortalama 100 müşterimizden 1 tanesinde mutlaka bu durum ile karşılaşılmaktadır.

Şarj yuvasının tıkanması

Telefonun şarj olmama sorununun ikinci sebebi ise şarj yuvasının tıkanmasıdır. Özellikle cebimizde iken elbise pamuğu ile ya da tozlu bir ortamda çalışıyorsak tozdan dolayı bu alan tıkanabilir. Sonuç olarak ise şarj aleti ucu ile şarj soketi dişlileri birbirine kavuşamaz. Bu durumda da telefon şarj olmaz.

Hani bazen aşırı bastırdığımız zaman telefon şarj alır ya. İşte bu sorundan kaynaklıdır. Çözüm yolu ise dikkatli bir şekilde bir ışıkla bakarak bu toz ve kiri metal olmayan bir parça ile çıkarmaktır. Ortalama 100 telefondan 10 tanesinde bu sorun ile karşılaşılır.

Şarj soketi arızası

En çok karşılaştığımız durum ise şarj soketinin arızalanması yani işlevini yerine getiremez olmasıdır. Bunun sebebini ise maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Sıvı – nem teması sonrası yaşanan oksitlenme
  2. Alınan darbelerin şarj soketi parçalarını çatlatması
  3. Telefonu şarja takarken aşırı derecede bastırma
  4. Kısa devre yaşanması
  5. Ani güç akımları
  6. Şarj soketinin yanması
  7. Şarj yuvasının yerinden kopması, oynaması

Bu sorunlar donanımsal problemlerdir. Çözüm yolu ise profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından şarj soketi değişiminin yapılmasıdır.

iPhone Xs Max şarj soketi değişimi

iPhone XS Max şarj soketi değişimi alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından, son teknoloji teknisyen ekipmanları kullanılarak ortalama 1 saat içerisinde yapılır. Bu süre 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

  1. Bilgileriniz silinmez.
  2. Orjinal iPhone Xs Max şarj soketi kullanılır.
  3. Telefon sorunsuz bir şekilde şarj olmaya başlar.

Cihazınız 6 ay GSM İletişim şarj soketi garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir ki bu sayede şarj yuvası ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak APPLE teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

iPhone XS Max şarj soketi değişimi videosu

Teknik servisimizde iPhone XS Max şarj soketi değişimi nasıl bir ortamda yapılıyor ve nelere dikkat ediliyor incelemek isterseniz eğer hemen aşağıda paylaştığımız ve GSM İletişim resmi Youtube kanalımıza yüklenen videoyu izleyebilirsiniz.

iPhone XS Max şarj soketi değişimi

iPhone Xs Max şarj entegresi arızası

Bazı durumlarda sorun ne şarj aletinde ne şarj soketindedir. Anakart üzerinde bulunan şarj entegresi arızası sebebi ile telefon şarj almaz. Bu durumda ise anakart tamiri yani şarj entegresinin değişiminin yapılması gerekir.

Bu sorunun tespiti için ise anakartın profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından test edilmesi gerekir.

GSM İletişim

Teknik servisimizin adres, telefon ve kargo bilgileri hemen aşağıda paylaşılmıştır. Aklınıza takılan bütün soruları yorum alanından ya da müşteri temsilcisi hattımız üzerinden arayabilirsiniz.

Adres bilgileri

Genel Merkez Adres: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy / İstanbul

Müşteri Hizmetleri: 0216 550 40 60

Fransa Şubesi Adres: 127 Rue de la liberation 38300 Bourgoin Jallieu / Fransa

Kargo gönderimi

Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 500892456 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 653528441 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle herhangi bir ücret alınmaz. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.