WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone XS şarj sorunu çözümü

iPhone XS şarj sorunu çözümü

iPhone XS akıllı telefonlarında yaşanılan sorunlardan bir tanesi de telefonun şarj olmamasıdır. Bu yazımızda iPhone XS neden şarj almaz, hangi işlemlerin yapılması gerekir ve aklınıza takılan bütün sorular cevaplandırılmıştır.

iPhone XS şarj sorunu sebepleri

iPhone Xs şarj sorunu hangi sebeplerden dolayı yaşanmaktadır bugüne kadar teknik servisimizde karşılaşmış olduğumuz tüm tecrübeler aracılığı ile maddeler halinde paylaşıyoruz.

Şarj aletinin arızalı olması

İlk olarak şunu belirtelim. Sorun telefon kaynaklı olmayabilir. Servisimize gelen cihazların 20 tanesinden 1 tanesinde sorunun kullanılan şarj aletinin arızalanmasından kaynaklandığı tespit edilmiştir. Bu sebeple ilk yapmanızı isteyeceğimiz şey şarj aleti ya da kablosunun arızalı olup olmadığının tespit edilmesidir. Farklı bir cihazda test edilebilir.

Şarj girişinin tıkalı olması

Şarj aleti ya da kablosu arızalı değil ise sorunun sizler tarafından düzeltilebilecek 2. bir sebebi olabilir. Toz, kir, cebimizde bulunan elbise pamuğu ve benzeri partiküller şarj girişini tıkamış olabilir. Herhangi bir ışık yardımı ile şarj yuvasına bakınız. Dikkatli bir şekilde bir kürdan ya da ince bir cımbız ile ilgili parçaların temizlenmesi – çıkarılmasını sağlayınız. Bu sorunda genellikle temassızlık yaşanır. Yani şarj aletinin ucunu çok bastırdığınızda batarya dolmaya başlar.

Şarj soketinin oksitlenmesi

Maalesef ki hemen hemen her telefonun başına gelen sorunlardan bir tanesi oksitlenme sorunudur. Şarj soketi dişlileri metalden üretilir. Zamanla sıvı – nem teması sonrası oksitlenir. Oksitlenme sonrasında cihaz şarj almaz.

Çözüm yolu: Profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından şarj soketi değişiminin yapılmasıdır.

Şarj soketi kırılması

Alınan darbeler sebebi ile ya da cihazı şarja takarken aşırı bastırılmasından dolayı şarj soketi kırılabilir, çatlayabilir. Burada kırılmaktan kastımız bağlı bulunduğu parçadan ayrılması veya şarj dişlilerinin işlevini yerine getiremeyecek parçalara ayrılmasıdır.

Çözüm yolu: Profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından şarj soketi değişiminin yapılmasıdır.

Şarj girişinde yaşanan kısa devre

Bazı durumlarda şarj soketinde kısa devreler yaşanabilir. Özellikle elektriğin gidi geldiği anlarda ani voltaj – akım değişimleri, orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması bu soruna sebebiyet verebilmektedir.

Çözüm yolu: Profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından şarj soketi değişiminin yapılmasıdır.

Anakart üzerindeki şarj entegresi arızası

iPhone akıllı telefonlarının anakart üzerinde şarj dengesini sağlayan parça mevcuttur. Bu parçanın hasar alabilir. Mesela telefon aşırı ısınmasına rağmen kullanılmaya devam edildiğinde ya da cihaza format atarken yaşanan ısınmadan dolayı.

Çözüm yolu: Profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından anakart üzerinde bulunan şarj entegresine müdahale edilmelidir.

Batarya kaynaklı problemler

Bazı durumlarda şarj aleti başlığı, şarj kablosu, şarj soketi ve şarj entegresinde sorun olmamasına rağmen telefon şarj almayabilir. Bunun sebebi ise batarya kaynaklıdır.

Çözüm yolu: Profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından batarya değişiminin yapılmasıdır.

iPhone XS şarj soketi değişimi

iPhone XS şarj soketi değişimi alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından ortalama 1 saat içerisinde yapılır. Bu süre 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

iPhone XS şarj sorununun çözüldüğü teknik servis odası periyodik olarak sterilize edilir. Tamamen statik elektrikten arındırılmış bir şekilde dizayn edilmiştir. 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulur.

  1. Şarj soketi değişimi öncesi ya da sonrasında telefon sıfırlanmaz. Bilgileriniz kesinlikle silinmez.
  2. Orjinal iPhone XS şarj soketi kullanılır.
  3. Onarım sonrası telefonunuz sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam eder.

iPhone XS şarj soketi değişimi fiyatı

iPhone XS şarj soketi değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile birlikte 350 TL‘dir.

iPhone XS batarya değişimi

iPhone XS batarya değişimi alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından ortalama 1 saat içerisinde yapılır. Bu süre 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

iPhone XS batarya değişiminin yapıldığı teknik servis odası periyodik olarak sterilize edilir. Tamamen statik elektrikten arındırılmış bir şekilde dizayn edilmiştir. 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulur.

  1. Batarya değişimi sonrasında bilgileriniz silinmez.
  2. Orjinal 2658 mAh iPhone X bataryası kullanılır.
  3. Telefon sorunsuz bir şekilde şarj almaya başlar ve şarj dayanıklılık süresi ilk günkü performansına geri döner.

iPhone XS batarya değişimi fiyatı

iPhone XS batarya değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile birlikte 350 TL‘dir.

iPhone XS onarım videosu

GSM İletişim’de iPhone XS akıllı telefon onarımı nasıl yapılıyor, nelere dikkate diliyor hemen aşağıda paylaştığımız ve GSM İletişim resmi Youtube kanalımıza yüklenen iPhone XS ekran değişimi videosu aracılığı ile izleyebilirsiniz.

iPhone XS Ekran Değişimi

GSM İletişim adres bilgileri

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 İstanbul, Kadıköy

Müşteri temsilcisi: 0216 550 40 60

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.