LG G3 Camı Çatladı ise Teknik Servise Gidilmeli

LG G3 Camı Çatladı ise Teknik Servise Gidilmeli

LG G3 camı çatladığında ne yapılması gerektiğini soran arkadaşlar için LG uzman teknisyenlerimiz ile yapmış olduğumuz kısa röportajı soru cevap  şeklinde sizlere aktaracağız. Röportaj yapılan yer İstanbul/Kadıköy’de bulunan  GSM İletişim yetkili teknik servisinin uzman LG teknisyenidir.

1. LG G3 Ekranı Nasıl Çatlar

LG G3 ekranları diğer cep telefonları ekranlarına göre biraz daha hassastır diyebiliriz. Çatlama sebeplerinin başında yere düşürülmeleri gelmektedir. Tabi üzerine ağır bir baskı yapılması ya da sert bir nesne ile darbe alması da kırılma / çatlama sebepleri arasında yer almaktadır. Bunlarla birlikte cepte taşınırken yine sert bir alana telefonun erkanın bulunduğu alanın çarpması da çatlamara sebep olmaktadır. Bu arada bir uyarı yapayım buradan. LG G3 cebinizde iken ekranı her daim iç kısma doğru bakmalıdır.

LG G3 Orjinal Ekran

LG G3 Orjinal Ekran

2. LG G3 Camı Çatladığında Ne Olur

LG G3 camı çatladığında direk olarak dokunmatik etkilenir. Çünkü ekran, dokunmatik ve ön cam birbirine bağımlı olarak telefona yerleştirilmiştir. Çok az ihtimal de olsa çatlayan bazı ekranlarda dokunmatiğin bir kısmı sorunsuzca çalışabilir.

3. Orjinal LG G3 Ekranı Nasıl Anlaşılır

Orjinal LG G3 ekranı seri numaralı ve futuralı olmalıdır. Aynı zamanda full panelli bir şekilde yani dokunmatik + ekran + ön cam + çerçeve bir arada tek parçadır. tabi orjinal ekranla değişim yapılıp yapılmadığını size verilen garanti süresinden anlayabilirsiniz. En az 6 ay teknik servis garantisi verilmelidir. Ekran değişimi yapıldıktan sonra dokunmatik hassasiyetinde hiç bir sorun olmamalı, çif ttıklama ve sensör kesinlikle çalışmalıdır. Zaten bu telefonu kullanan birisi değişim yapıldıktan sonra orjinal olup olmadığına kendisi gayet kolay bir şekilde karar verebilmektedir.

4. LG G3 Camı Çatladıktan Sonra Nasıl Değiştirilmeli

Müşteri gözünden bakarsak eğer değişim onlar izlerken yapılmalıdır. Teknik servise gelemeyenler için ise özel bir video çekilmelidir. Yapılan her değişim kameralar tarafından kayıt altına alınmalıdır. Şahsen ben bu şekilde değişim yapıyorum. Bununla birlikte kırılmış ekran ve camın sökülme işleminde özel LG G3 ekipmanları kullanılmalıdır. Değişim yapan teknisyen bu konuda uzman olmalı ve daha önce yüzlerce kez dahi olsa kendi elinde bulunan bir ekranı ekipmanları ile birlikte çıkartıp geri yerine takmalıdır. Hani berber çıraklarına sakal kesmeyi öğretmek için ilk önce balonda deneme yaparlar ya. İşte LG G3 ekran değişimi de bu hassaslıkta değiştirilmelidir.

5. Çin’den Getirilen Yan Sanayi Ürünlerle Değişim Yapılırsa Ne Olur

Aslında bu konuda dikkat ettiğim şey şudur. LG G3 bir çok cep telefonuna göre değerli bir telefondur. Kullanıcılar ise bu sebeplerden dolayı oldukça hassas ve titizlerdir. Yani hemen hemen kimse bu tarz yan sanayi yani orjinal olmayan ekran değişimine izin vermemektedir. Kendi ya da başka yerde değiştirenler kısa bir süre sonra teknik servisimize başvurmuşlardır. Sadece cam çatlaması sonucu ekranlarını değiştirmişler ancak hem kasaya uymayan ekran yüzünden hem de değişim yapılırken kullanılan ekipmanlardan dolayı görmek istemedikleri manzaralar ile karşılaşmışlardır.

6. Değişim Yapıldıktan Sonra Bilgiler Siliniyor mu ?

Yok kesinlikle silinmez. Burada kesinlikle ifadesi kullanıyorum ancak değişim yapan teknisyenin uzmanlığına bağlı tabi ki. Her parça tek tek özenle çıkarılmalı ve takılmalıdır. Yani hafızanın olduğu parçalara zarar verilmemelidir. Bugüne kadar değişim yaptığım hiç bir ekranda bilgiler silinmedi ki hatta tuş kilidi dahi açılmadı.

7. Bu Güne Kadar Kaç Kırık Ekran Değiştirdiniz

12 yıldır profesyonel bir şekilde ekran değişimi yapıyorum. Aslında ilk başlarda sayardım. Ancak bir zaman sonra saymayı bırakıyorsunuz. Ama ayda bir değiştirdiğim bütün ekranların fotoğraflarını çekerim hatıra olsun diye. Şimdi bir ekran değişimi yapmam için burada kesmem gerekiyor.

GSM İletişim Tarafından Değiştirilmiş LG G2 G3 Çatlak Ekranlar

GSM İletişim Tarafından Değiştirilmiş LG G2 G3 Çatlak Ekranlar

LG G3 ekranı çatladıktan sonra neler yapılması gerektiği üzerine kısa bir röportaj yaptık. Mutlaka sizlerinde aklına takılan sorular vardır. Aşağıda bulunan yorum alanından bu soruları sorarak LG G3 uzman teknisyenin profesyonel bir şekilde sorularınızı cevaplamalarını sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz orjinal ve seri numaralı olan LG G3 ürünü hakkında LG G3 Kırık Ekran Değişimi Fiyatı üzerinden detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaşın

Yorum (57)

 • ismet Reply

  iyi geceler lg g3ic dis cami kirik ne yapilmasi gerekiyor

  3 Nisan 2018 at 23:02
  • GSM İLETİŞİM Reply

   İsmet Bey merhaba;
   Ekran değişimi yapılması yeterlidir. Ücreti ise 200 TL’dir.
   Selamlar.

   4 Nisan 2018 at 00:05
 • Volkan Reply

  Ben ekran sparisi vermek istiyorum amq olmuyo kredi karti kullanm8yorum kapida odeme yapmak istiyorum ne. Yapmaliyim

  13 Mart 2018 at 23:12
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Volkan Bey merhaba;
   Servisimizde ekran satışı hizmetimiz maalesef bulunmamaktadır sadece ekran değişimi hizmetimiz mevcuttur.
   Selamlar.

   14 Mart 2018 at 13:38
 • Gamze Reply

  Merhabalar benim lg3 telefonumun ekranı catladi ama sorunsuz çalışıyor dokumatik bana bi fiyt söyleyebilirmisiniz acaba?

  3 Mart 2018 at 14:37
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Gamze Hanım merhaba;
   LG G3 orjinal ekranı komple tek parça halindedir ve ancak bu şekilde ekran değişimi yapılabilir. Ücreti ise şu anda kampanyalı bir şekilde 200 TL’dir.
   Selamlar.

   3 Mart 2018 at 15:23
 • Fatma Reply

  Mrb bnm telefonumun ekranı kırık dokunmatiğimde hiç bi sorun yok sadece çatlaklar düzelsin istiyorum nasıl bir tamir yaptırmam gerekir?

  17 Eylül 2017 at 00:29
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Fatma Hanım merhaba;
   LG G3 orjinal ekranı full tek parça yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşur. Sadece ön cam değişimi yapılamaz. Bu sebepten dolayı komple ekran değişimi yapılması gerekir.
   Selamlar.

   17 Eylül 2017 at 10:21
 • hilmi Reply

  Merhaba
  LG G3 telefonumun ekran dokunmatiğin belli kısmı algılamıyor. Sadece dokunmatik değişimi ücreti ne kadar tutar ?

  22 Ağustos 2017 at 21:38
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Hilmi Bey merhaba;
   Sadece dokunmatik değişimi yapılamaz orjinal ekran full tek parçadır. LG G3 ekran değişimi fiyatı 250 TL’dir.
   Selamlar.

   24 Ağustos 2017 at 14:51
 • Ferdi Reply

  Merhabalar benimde LG 3 telefonumun ekranı kırıldı karsta oturuyorum kargo ücreti ne kadar olur ve kaç günde elime geçer cihaz

  17 Ağustos 2017 at 14:45
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Ferdi Bey merhaba;
   Kargo ücretleri 2 taraflı teknik servisimiz tarafından karşılanır. 3 iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilir.
   Selamlar.

   21 Ağustos 2017 at 09:14
 • Pembe gul Esgin Reply

  İyi günler benim Lg 3 beat ekranı çatladı tümü arka kasa ve camını degisimi ne kadar ve kaç günde işlem yapıyorsunuz

  10 Ağustos 2017 at 14:30
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Merhabalar;
   LG G3 Beat ekran değişimi fiyatı 170 TL’dir. Teknik servisimize geldiğiniz taktirde ekran değişimi süresi 30 dakika, 2 taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığı taktirde ise bu süre 3 (üç) iş günüdür.
   Selamlar.

   10 Ağustos 2017 at 18:30
 • Sacit Reply

  Abi lg g3 telefonumun ekranın sol tarafı kırıldı fakat hem sol tarafın hemde üst tarafın dokunmtiği çalışmıyor ne yapmalıyım?

  3 Ağustos 2017 at 21:39
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Sacit Bey merhaba;
   Ekran değişimi yapılması yeterli olacaktır. LG G3 ekran değişimi fiyatı 250 TL’dir.
   Selamlar.

   4 Ağustos 2017 at 01:44
 • Berat Reply

  Merhaba Lg G4c Telefonumun Camı Çatladı Ama dokunmatiği Çalışıyor Yaptirmak istiyorum maliyeti Ne kadar?

  1 Ağustos 2017 at 16:43
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Merhaba Berat Bey;
   LG G4c ekran değişimi fiyatı 170 TL’dir.
   Selamlar.

   1 Ağustos 2017 at 17:43
 • Sinem Reply

  Meraba. Ekrana taktırdığım cam korumanın üstteki bi kısmı düştükten sonra bi kaç gün içinde korumanın arkasındaki cam da catlamaya başladı dün değiştirmeye gittim ve sorun çıkaracağını söylediler ama dokunmatikte hiçbir sıkıntı yok yine de ekranda rahatsız etmeyen boydan bi çatlak var nasıl bi problem çıkartır çünkü herkeste çatlar catlamaz dokunmatikte sorun olduğunu okuyorum ama bende yok. Sizce ne yapmalıyım?
  *Geçen yıl ekranda fiziksel hiçbir şey yokkendokunmatikte sorun çıktı ve garantiye gitti bunun üstüne gerçekleşen bir şey şu anki durum.

  6 Temmuz 2017 at 17:42
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Sinem Hanım merhaba;
   Cihazınızda ekran değişimi yapılması gerekir ve ücreti 250 TL’dir.
   Selamlar.

   6 Temmuz 2017 at 19:36
 • Elif Reply

  İyi günler bugün telefonum yere düşüp ekranı kırıldı ve dokunmatiği çalışmıyor acaba toplam ne kadara yaparsınız

  5 Temmuz 2017 at 20:50
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Elif Hanım merhaba;
   LG G3 ekran değişimi fiyatı 250 TL’dir.
   Selamlar.

   6 Temmuz 2017 at 09:10
   • Elif Reply

    Pazartesi kargoya versem sabah saatlerinde parayı ne Zaman yatırmam gerek yine pzt yatırsam sorun olur mu

    6 Temmuz 2017 at 10:56
    • GSM İLETİŞİM Reply

     Elif Hanım merhaba;
     Telefonunuz 1 (bir) iş günü içerisinde teknik servisimize gelir. Ekran değişimi yapılır. Salı günü müşteri temsilcilerimiz sizleri ararlar. Salı günü ödeme yaptığınızda cihazınız sizlere geri gönderilir. Yani Pazartesi günü ödeme yapmanıza gerek yoktur.
     Selamlar.

     6 Temmuz 2017 at 11:08
 • Yusuf Reply

  Merhaba lg g3 16 gb kullanicisiyim ekran mi on cam mi kirildigini nasil anlariz On cam ekran fiyatlari birbirinden cok farkli bnm cihazin ortadan alt lg logosuna kadar catlak var Bu durumda ekranmi değiştirmek lazim yoksa on cami ayriyetten satiliyosa kndanmi lazim

  2 Mayıs 2017 at 00:41
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Yusuf Bey merhaba:
   LG G3 ekran değişimini kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Orjinal LG G3 ekranı komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşur. Ücreti ise 250 TL’dir. Teknik servisimize geldiğinizde 30 dakika içerisinde, kargo ile gönderim yaptığınızda ise 3 (üç) iş günü içerisinde değişim işleminin yapılmasını sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

   2 Mayıs 2017 at 06:39
 • Ilknur urun Reply

  İyi günler lg g3 telimin ic ekranı çatladı degisimi ne kadar ve kac gün icerisinde yapımı biter aceba

  7 Nisan 2017 at 11:30
  • GSM İLETİŞİM Reply

   İlknur Hanım merhaba;
   Lg G3 ekran değişimi fiyatı 250 TL’dir. Teknik servisimize geldiğiniz taktirde 30 dakika kargo ile gönderim sağladığınızda ise 3 (üç) iş günü içerisinde değişim işlemi gerçekleştirilir.
   Selamlar.

   7 Nisan 2017 at 13:19
 • aydın Reply

  Lg g3 beat sadece dış ekran değişimi yapılabiliyor mu

  30 Mart 2017 at 13:00
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Aydın Bey merhaba;
   LG G3 Beat ekranı full tek parça yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşur. Sadece ön cam değişimi kesinlikle yapılamaz. Komple ekran değişimi fiyatı ise 170 TL’dir.
   Selamlar.

   31 Mart 2017 at 08:50
 • aydın Reply

  Merhaba benim telefonumun(lg g3 beat)dış ekranı çatladı.sadece dış ekran yani ön dokunmatik cam değiştirilebilyor mu

  30 Mart 2017 at 12:57
 • uygar Reply

  lg g3 telefon camı çatladı dokunmatik çalışmıyo ne kadar eder ve kac gün ?

  19 Mart 2017 at 16:35
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Uygar Bey merhaba;
   LG G3 ekran değişimi fiyatı 250 TL’dir. Değişim süresi teknik servisimize geldiğiniz taktirde 30 dakika, kargo ile gönderim sağladığınızda ise 3 (üç) iş günüdür.
   Selamlar.

   20 Mart 2017 at 03:48
 • fatih Reply

  Merhabalar benim telefonum yere dusmesi uzerine dokunmatiginin ust kismi calismiyor üstelik ekranda kirik catlak yok bunu garantiye yollasam garantiye girer mi. Lg g3

  23 Şubat 2017 at 07:48
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Fatih Bey merhaba;
   Maalesef garanti kapsamı dışında kalacaktır ancak yine de şansınızı denemenizi tavsiye ederiz. Dışta bir kırılma olmamış olsa bile mutlaka iç ekranda ya da dokunmatik alanda bir sıkıntı ile karşı karşıyasınız.
   Selamlar.

   23 Şubat 2017 at 17:28
 • SERKAN M. Reply

  s.a lg g3 almayı düşünüyoruz ama ikinci el alacağımız telin ekranı kırılmış fakat yetkili serviste değişmiş ilerde ufak bi düşmeyle aynı problemi yaşarmıyım

  13 Şubat 2017 at 08:42
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Serkan Bey merhaba;
   Bu soruya net bir cevap verebilmek mümkün değildir. Ekranlar cam olduğu için en ufak bir darbede dahi kırılabilir. Ancak bazı durumlarda oldukça sert darbe almalarına rağmen kırılmayabilir. Önlem olarak kırılmaz cam koruyucu almanızı tavsiye ederiz.
   Selamlar.

   13 Şubat 2017 at 12:31
 • Sami AKSAN Reply

  LG G5 ekranı çatladı. Dokunmatik vs herhangi bir sorun görünmüyor. Sadece görünümden dolayı değiştirmek istiyoruz. Değişim yapabiliyorsanız ücretini öğrenmek istiyorum.

  21 Ocak 2017 at 22:19
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Sami Bey merhaba;
   LG G5 ekran değişimi yapılmaktadır. Ücreti ise 350 TL’dir. Detaylı bilgi sahibi olabilmek için LG G5 Ekran Değişimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
   Selamlar.

   22 Ocak 2017 at 07:33
 • Buse Reply

  Merhaba benim lg3 beat mini telefonum yere düştü ve cam ful gitti ve evet orjinal cami gitti alt taraf resmen dibe çöktü bunu değiştirmem bana kaça mal olur? Kendi orjinal cami zaten paramparça oldu değiştirisem kendi lg3 un camından olurmu? Böyle kaça mal olur? Bu arada dokunmatiği hala calişiyor.

  20 Ocak 2017 at 17:42
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Buse Hanım merhaba;
   LG G3 Beat full tek parça ekran değişimi fiyatı 170 TL’dir.
   Selamlar.

   20 Ocak 2017 at 18:25
 • Ulas Reply

  Abi g3 cam catladi ekran gozukuyor dokunmatik islemiyor kaca mal olur ? Nerden ulasabilirim

  18 Ocak 2017 at 02:26
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Ulaş Bey merhaba;
   Full tek parça yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ekran değişimi yapılması gerekmektedir. LG G3 ekran değişimi sayfamız aracılığı ile tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
   Selamlar.

   18 Ocak 2017 at 05:19
 • fatih Reply

  Merabalar lg3 d855 telefonumun ust bilditim paneli yukardan asagi cekince calismiyor ancak ekrani dondurunce yandan aciliyor.ancak telefonumun dokunmatigi calisiyor. Cozum ne olabilir ekran mi degisecek. Ayrica telefon kore mali .takilan ekran uyumlu olur mu. Yardimci olursaniz sevinirim

  18 Aralık 2016 at 22:49
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Fatih Bey merhaba;
   Ekran değişimi yapılması gerekebilir ancak yapılıp yapılmaması konusunda net bir bilgi verilebilmesi için cihazınızın kontrol edilmesi gerekmektedir. Teknik servisimizde kullanılmakta olan ekranlar orjinal olduğu için telefonunuz ile uyum sağlamayabilir.
   Selamlar.

   19 Aralık 2016 at 04:41
 • mehmet, Reply

  lg3 sadece dıs camı degişirmi

  9 Ekim 2016 at 21:18
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Mehmet Bey merhaba;
   LG G3 cep telefonlarında sadece dış cam değişimi yapılamamaktadır. Orjinal full tek parça yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan ekran değişimi yapılabilir ve ücreti şu anda kampanyalı bir şekilde 220 TL’dir.
   Selamlar.

   10 Ekim 2016 at 04:23
 • isimsiz Reply

  Lg3 ekran kırıldı ön kemara acilmiyor ve kamera degisiminde gozukmuyor sebebi nedir?

  11 Eylül 2016 at 14:48
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Merhabalar;
   Ekran ile birlikte ön kamera da kırıldı ya da kamera soketi yerinden oynadığı için çalışmıyor olabilir. Ekran ile birlikte kamera değişimi de gerekebilir.
   Selamlar.

   13 Eylül 2016 at 09:51
 • Ebubekir Reply

  Merhabalar bugün LG G3 telefonumun hem ekranlı hemde arka kapağını komple değiştim Bendeki lg g3 siyah renkli idi Şimdi ise tamamen beyaz renk ile değiştirdim eve gelip wireless şarjını denediğimde wireless şarjın çalışmadığını fark ettim Yarın pazar ara ya da bayram girdi Muhtemelen bayramdan sonra sizinle Tekrar iletişime geçeceğim

  11 Eylül 2016 at 02:19
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Ebubekir Bey merhaba;
   Tabi bayramdan sonra teknik servisimize bu sorununuzun çözülmesi için gelebilirsiniz. Garanti kartınız ve cihazınız içerisinde garanti etiketiniz mevcut olduğu için LG teknisyenlerimiz sorununuzu hemen çözeceklerdir.
   Selamlar.

   11 Eylül 2016 at 02:48
   • Ebubekir Reply

    Bayramdan sonra görüşmek üzere.HAYIRLI BAYRAMLAR

    11 Eylül 2016 at 15:35
    • GSM İLETİŞİM Reply

     Ebubekir Bey merhaba;
     Görüşmek üzere sizlere de iyi bayramlar.
     Selamlar.

     13 Eylül 2016 at 09:52
 • Dursun Reply

  Merhaba iyi gunler lg g3 kullaniyorum daha once ekranim komple karardi ve bi telefon tamircisin de 220 liraya degisim sagladim 5 ay kullandiktan sonra suan telefonumda dokunmatik kisimlarinin bazi yerleri calismiyor ve ekrandada catlama meydana geldi internettn biraz arastirdim 40 liraya dokunmatik ekran var bide 200 liraya komple ekranın on takimi var acaba benim sorunum neyden kaynaklanmaktadir ve hangisini almaliyim simdiden tesekkurler

  10 Eylül 2016 at 18:01
 • Berk & Elvan Reply

  Burada hem kendimin hem de kuzenimin toplamda iki LG G3 ekranı değiştirildi. O duvara çarpmıştı telefonu ben ise yere düşürmüştüm. Yaptığım tüm araştırmaların sonucu sizlere getirmiştim. Görüşlerimizi yazmamızı istemiş arkadaşlar. Son derece memnunuz ve hatta bir tane de LG G2 geliyor bizim tarafımızdan sizlere. Özellikle hızlı hizmet, orjinal ekran kullanımı ve koruyucu bir cam takılması harika. LG G3 camı çatlayanlar direk tavsiye ediyoruz.

  2 Ekim 2015 at 07:22
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Berk Bey ve Elvan Hanım;
   Değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyoruz sizlere. Dilediğiniz zaman diğer arkadaşınızda LG G2 cep telefonunu getirebilir, kendilerine de kırılmaz cam jelatin hediyemiz olacaktır. Güle güle kullanmanızı diliyoruz telefonlarınızı.
   Selamlar.

   2 Ekim 2015 at 07:24

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oylama Yok)
Loading...