WhatApp Destek Telefon ile Ara

Samsung Galaxy A50 şarj olmuyor sorunu

Samsung Galaxy A50 şarj olmuyor sorunu

Samsung Galaxy A50 akıllı telefon sahibisiniz. Telefonunuz şarj olmuyor. Yaşanılan bu problemin sebeplerini ve çözüm yollarını maddeler halinde sizlerle paylaşıyoruz.

Şarj başlığı ya da kablosu arızası

Teknik servisimize Samsung Galaxy A50 şarj olmuyor sorunu ile gelen 10 cihazdan 1 tanesinde karşılaştığımız durum şarj kablosunun ya da başlığının arızalı olması. Bu cihazda USB Type-C kullanılıyor. Şarj kablosunun ucu ya da başlığı zamanla arıza yapabiliyor. Bu sebeple ilk olarak farklı bir şarj aleti ile telefonun şarj olup olmadığını denemenizi tavsiye ediyoruz.

Şarj yuvasının tıkanması

İkinci bir sebep ise şarj yuvasının yani portunun tıkanması. Tozlu bir ortamda çalışılması, cebimizde biriken elbise pamuğu ya da küçük parçacıkları şarj girişinin tıkanmasına sebep olabiliyor. Bu durumda da şarj aleti ucunun dişlileri şarj yuvasına tam olarak temas etmiyor. Telefon aşırı derecede bastırdığınızda şarj olabiliyor.

Herhangi bir aydınlatma ile bu alana bakınız. Toz veya kir varsa dikkatli bir şekilde kürdan yardımı ile ya da kuru bir diş fırçası ile o parçaları çıkarmaya çalışınız. Ama önerimiz en yakın bir serviste bu işlemin yapılması. Çünkü servislerde antistatik fırçalar ve özel teknisyen cımbızları ile bu işlem gerçekleştirilir.

Şarj soketi arızalanması

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz 2 sorun sizler tarafından çözülebilen sorunlardır. Ancak maalesef bazı durumlarda donanımsal arızalarla karşılaşılabilmektedir. Şarj soketinin arızalanma sebeplerini maddeler halinde paylaşalım.

  1. Alınan darbeler sebebi ile şarj girişinin işlevini yitirmesi.
  2. Sıvı – nem teması sonrasında yaşanan oksitlenme.
  3. Kısa devreler sonunda şarj soketinin yanması.
  4. Telefonu şarja takıp çıkarırken aşırı bastırılması sebebi ile şarj soketinin borddan ayrılması.

Yukarıdaki donanımsal sorunların çözüm yolu ise profesyonel bir SAMSUNG teknisyeni tarafından şarj soketi değişiminin yapılmasıdır.

Samsung Galaxy A50 şarj soketi değişimi

Samsung Galaxy A50 şarj soketi değişimi alanında uzman ve tecrübeli SAMSUNG teknisyenlerimiz tarafından, cihaz sağlığı için gerekli tüm koşulların sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır. Dilerseniz hemen aşağıdaki videomuz aracılığı ile servisimizde bu onarım işlemi nasıl gerçekleştiriliyor detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy A50 şarj soketi değişimi

Samsung Galaxy A50 şarj soketi değişimi süresi teknik servis adresimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saat, 2 taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise ortalama 3 (üç) iş günüdür.

  1. Şarj soketi değişimi sonrasında bilgileriniz silinmez.
  2. Orjinal Samsung Galaxy A50 SM-A505F USB Type-C şarj soketi kullanılmaktadır.
  3. Onarım sonrasında telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı şarj soketi garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Samsung Galaxy A50 şarj soketi değişimi fiyatı ise her şey dahil 150 TL‘dir.

Batarya problemi

Bazı durumlarda telefonun şarj olmamasının sebebi batarya kaynaklı olabilir. Yani her şey sorunsuz bir şekilde çalışırken bataryada meydana gelen arızalanmalar telefonun şarj olmasını engelleyebilir.

Bu sorunun çözüm yolu da batarya değişimidir. Değiştirilemez yani çıkarılamaz bataryaya sahip olduğu için bir teknisyen tarafından müdahale edilmelidir.

Şarj entegresi arızası

Telefonun şarjda iken kullanılması, aşırı ısınma ve bazı darbeler sebebi ile anakart üzerindeki bulunan şarj entegresi yanabilir ya da arızalanabilir. Yani yukarıda anlattığımız sebeplerin dışında problem anakart kaynaklı olabilir. Telefonu şarjda taktığınızda şarj işaretinde kalması ve dolmaması bu durumun yaşandığının göstergesidir.

Yine aynı şekilde tamir işlemi profesyonel bir SAMSUNG teknisyeni tarafından anakarta müdahale edilerek yapılmalıdır.

GSM İletişim adres bilgileri

GSM İletişim adres ve kargo gönderim bilgilerimizi hemen aşağıda paylaşıyoruz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olur ise müşteri temsilcisi hattımızı arayabilir ya da yorum alanından yazabilirsiniz.

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy / İstanbul 

Müşteri temsilcisi: 02165504060

Kargo gönderimi: Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 314383560 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 653528441 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir.

Samsung Galaxy A50 şarj olmuyor sorunu yaşıyorsanız uzman ekiplerimiz tarafından bu sorunun çözüme kavuşturulmasını sağlayabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları ise servisimizi arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.