WhatApp Destek Telefon ile Ara

Samsung Galaxy Note 8 şarj olmuyor sorunu

Samsung Galaxy Note 8 şarj olmuyor sorunu

Samsung Galaxy Note 8 akıllı telefonlarında yaşanılan sorunlardan bir tanesi de telefonun şarj olmamasıdır. Cihazın şarj olmama sebepleri ise şu şekilde maddeler halinde sıralayabiliriz.

Sizler tarafından çözülebilen sorunlar ve donanımsal arıza olduğu için teknisyen müdahalesi gerektiren sorunlar.

Samsung Galaxy Note 8 şarj sorunu

Sizler tarafından çözülebilen sorunları sıralamak gerekir ise şarj aleti ya da kablosunun değiştirilmesi veya şarj yuvasında biriken kalıntıların temizlenmesi olarak verebiliriz. Şarj soketi arızalı olmamasına rağmen şarj aleti başlığı ya da kablosunda yaşanan sorunlardan dolayı telefonunuzun bataryası şarj almıyor olabilir. Farklı bir şarj aleti ile deneme yapmanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte şarj yuvasını toz, kir, elbise pamuğu ve benzeri partiküller tıkamış olabilir. Işık ile kontrol edip dikkatli bir şekilde çıkarılmalarını (kürdan ile mesela) sağlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 8’de şarj sorunu yaşanmasının diğer sebebi ise donanımsal arızalardır. Şarj soketi ya da anakart üzerinde bulunan şarj entegresinin hasar alması. Maddeler halinde bu sorunun yaşanmasının sebeplerini anlatalım.

  1. Sıvı – nem teması sonrasında şarj soketinin oksitlenmesi.
  2. Alınan darbelerden dolayı şarj soketinin kırılması çatlaması.
  3. Yaşanan bir kısa devresi sonrasında şarj soketinin yanması.
  4. Telefonu şarja takarken ya da çıkartırken yapılan aşırı zorlamaların şarj soketindeki dişlilere hasar vermesi.

Yukarıdaki sorunlar ile birlikte orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması anakart üzerindeki şarj entegresinin yanmasına ya da şarj soketinin arızalanmasına sebep olabilir.

Samsung Galaxy Note 8 şarj soketi değişimi

Donanımsal sorun yaşandığında şarj soketi değişimi yapılması gerekir. Samsung Galaxy Note 8 şarj soketi değişimi, alanında uzman ve tecrübeli SAMSUNG teknisyenlerimiz tarafından ortalama 1 saat içerisinde yapılmaktadır. Bu süre 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

Samsung Galaxy Note 8 şarj soketi değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile birlikte 300 TL’dir.

  1. Onarım sonrasında bilgileriniz kesinlikle silinmez.
  2. Telefonunuz sorunsuz bir şekilde şarj olmaya devam eder.
  3. Orjinal Samsung Galaxy Note 8 şarj soketi kullanılır.

Samsung Galaxy Note 8 şarj soketi değişimini yapıldığı teknik servis odası periyodik olarak sterilize edilir. Tamamen statik elektrikten arındırılmış bir şekilde dizayn edilmiştir. 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulmaktadır.

Samsung Galaxy Note 8 şarj sorunu nasıl çözülür

Samsung Galaxy Note 8 şarj soketi değişimi nasıl bir ortamda yapılıyor, nelere dikkat ediliyor detaylı bir şekilde incelemek isterseniz eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz ve GSM İletişim resmi Youtube kanalımıza yüklenen video aracılığı ile izleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 9 Şarj Soketi Değişimi

Tam bu noktada belirtmek isteriz ki bazı durumlarda bataryada yaşanan problemlerden dolayı da telefonunuz şarj olmuyor olabilir. Bu sebepten dolayı bataryanın da kontrol edilmesi gerekir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.