WhatApp Destek Telefon ile Ara

Şarj soketi oksitlenmesi

Şarj soketi oksitlenmesi

Akıllı telefonlarda sıkça karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de şarj soketi oksitlenmesi olarak verilebilir. Yaşanan oksitlenme sonucunda telefon şarj almaz ya da cihazı şarja taktığınızda temassızlık yaşanır.

Bu makalemizde şarj soketi oksitlenmesi nedir, oluşturduğu sonuçlar nelerdir, oksitlenme yaşandığında ne yapılması gerekir tüm detayları ile birlikte anlatılmıştır.

Oksitlenme nedir

Genellikle metaller için kullanılan bir kavramdır. Metallerin havadaki oksijen veya sıvı teması sonrasında kimyasal tepkimeye girmeleri ve bunun sonucunda farklı bir bileşen oluşturarak özelliklerini kaybetmeleridir. Yani telefonun şarj almasını sağlayan metal aksam oksitlendiği zaman cihazın elektrik akımını ileten metal aksamlar çalışamaz hale gelir.

Türkiye’de özellikle nemli havaya sahip illerde bu tarz sorunlar yaz aylarında sıkça görülmektedir. Oksitlenme hakkında detaylı bilgi için bakınız Oksitlenme.

Oksitlenme nasıl temizlenir

Oksitlenme temizliği için özel kimyasallar geliştirilmiştir. Özellikle elektronik kart temizleyiciler. Ancak her oksitlenme yaşandığında çözüm yolu olamayabilir. Çünkü sıvı – nem teması yaşandıktan sonra uzun süre beklendiğinde metalin kimyasal özellikleri değişmeye başlamış olur.

Oksitlenme yaşanan akıllı telefon şarj yuvalarında çözüm yolu şarj soketi değişiminin profesyonel bir teknisyen tarafından yapılmasıdır.

Şarj soketi değişimi nasıl yapılır

GSM İletişim’in Türkiye’nin önde gelen akıllı telefon teknik servisidir. Şarj soketi değişimi alanında uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından, telefon sağlığı için gerekli tüm teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

GSM İletişim’de şarj soketi değişimi nasıl yapılıyor, nelere dikkat ediliyor incelemek isterseniz eğer hemen aşağıda paylaştığımız ve resmi Youtube kanalımıza yüklediğimiz video aracılığı ile izleyebilirsiniz.

Huawei Mate 10 Pro Şarj Soketi Değişimi

Şarj soketi oksitlenmesi nasıl anlaşılır

Telefonunuzun şarj almasında temassızlık mevcut ise ya da cihaz hiç şarj almıyorsa herhangi bir ışık yardımı ile şarj girişine bakınız. İç kısımda 2 ya da 3 tane bakır metaline benzer bir metal göreceksiniz. Eğer bu metaller üzerinde kabarıklıklar oluşmuş ise ya da yeşilimsi bir renk mevcutsa maalesef ki oksitlenme yaşanmıştır diyebiliriz.

Yaşanılan bu sorun ilerlemeden çözüme kavuşturulmalıdır. GSM İletişim’de şarj soketi değişimi süreçlerini dilerseniz sizlerle paylaşalım.

Şarj soketi değişimi aşamaları ve fiyatları

Şarj soketi değişimi süresi teknik servis adresimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saattir. 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür. Onarım sonrası bilgileriniz silinmez. Orjinal şarj soketi kullanılmaktadır. Telefonunuz sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam eder ve cihazınız GSM İletişim garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Akıllı telefon şarj soketi değişim fiyatları kullanılan marka ve modele göre değişiklik gösterebilmektedir. Mesela iPhone 6 şarj soketi değişimi fiyatı 100 TL iken, LG G6 şarj soketi değişimi fiyatı 150 TL’dir. Telefonunuzun şarj soketi değişimi fiyatını öğrenebilmek için müşteri temsilcisi hattımızı aramanız yeterlidir.

Bu yazımızda şarj soketi oksitlenmesi hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Aklınıza takılan sorular olursa yine teknik servisimizi arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.