WhatApp Destek Telefon ile Ara

Telefon hoparlörüne süt kaçtı, ne yapmalıyım

Telefon hoparlörüne süt kaçtı, ne yapmalıyım

Telefonun hoparlörüne süt kaçtı ise yapmanız gerekenler maddeler halinde sıralıyoruz.

Telefonu kapatın

İlk yapmanız gereken şey telefonu kapatmaktır. Çünkü süt sıvıdır. Kısa devreye sebep olabilir. Telefon bataryası çıkarılabilir ise (mesela LG G5) bataryayı hemen çıkarınız.

Kuru bez ile siliniz

Kuru bir bez ya da peçete yardımı ile hoparlör kısmındaki sıvıyı temizleyiniz. Telefonu kapatırken de zaman kaybı olmaması için bu işlemi aynı anda yapabilirsiniz.

Saç kurutma makinesi ile kurutun

Çok kısa bir süre (mesela 1 dakika) yaklaşık 1 karış uzaklıktan saç kurutma makinesinin orta derecesinde hoparlör kısmına sıcak hava tutun. Çok fazla ısınmamasına dikkat edin. Sadece kurutacak şekilde.

Diş fırçası ile temizleyin

Kullanmadığını bir diş fırçası ya da ufak bir fırça varsa evde hoparlör kısmına bastırarak temizleyiniz. Kurumuş süt parçacıklarının çıktığını görebilirsiniz.

Eğer şanslı iseniz buraya kadar yapmış olduklarınız ile telefonu sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Ama bu oran maalesef ki %50’dir.

Oksitlenme

Hoparlöre süt kaçtığında genellikle yaşanan sorun sıvı olduğu için kısa devre yaşanması ya da hoparlörün oksitlenmesi olarak verilebilir. Bu durumda ise hoparlörden cızırtılı bir ses gelir. Tabii ya hiç ses gelmeme ya da kısık ses alma problemleri de olabilir.

Yukarıdaki sorunlarda ise çözüm yolu profesyonel bir akıllı telefon teknisyeni tarafından hoparlör değişiminin yapılmasıdır. Teknik servisimizde bütün modellerin hoparlör değişimi yapılabilmektedir.

GSM İletişim müşteri yorumları

Teknik servisimize gelen değerli müşterilerimiz bizler hakkında neler düşünüyor detaylı bir şekilde incelemek isterseniz eğer hemen aşağıda paylaştığımız listeyi oynatabilirsiniz.

GSM İletişim müşteri yorumları

GSM İletişim adres bilgileri

Teknik servisimizin adres, telefon ve diğer bütün destek hatlarını hemen aşağıda paylaşıyoruz.

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

İstanbul’da yaşamıyor ya da gelemeyecek iseniz Kargo Gönderimi sayfası aracılığı ile nasıl kargo gönderebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Hoparlör değişimi hakkında aklınıza takılan bütün soruları müşteri temsilcisi hattımızı arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.