WhatApp Destek Telefon ile Ara

Telefon ilk aramada meşgule düşüyor

Telefon ilk aramada meşgule düşüyor

Telefon ilk aramada meşgule düşüyor ise yaşanılan bu sorunun bir kaç tane sebebi bulunmaktadır. Hemen maddeler halinde paylaşalım.

Karşı taraf sizi engellemiş olabilir

Aradığınız kişi sizi engellemiş olabilir. İkinci ya da üçüncü aramada da telefon meşgul çalıp kapanmaya devam edecektir. Bu sorunun çözümü karşı tarafın telefon engelinizi kaldırmasıdır.

Rahatsız etme modu açık olabilir

iPhone model telefonlarda rahatsız etme özelliği açıldı ise, ilgili özelliği açan kişiyi aradığınızda telefon bir kez meşgul çalar ve kapanır. Genellikle karşı taraf rahatsız edilmemek için ya da yanlışlıkla bu özelliği açmaktadır.

Rahatsız etme modunu açabilmek için Ayarlar > Rahatsız etme bölümüne gelip butonu elle sola kaydırmanız gerekir. Ya da denetim merkezinden ay işareti üzerine basılıp kapatılabilir.

iPhone Rahatsız Etme Modu

Şebeke sorunları

Son zamanlarda sıkça karşılaşılan bir sorundur. Özellikle farklı operatörler arasında. Mesela Turkcell’den Turk Telekom’u aradığınızda şebeke kaynaklı ilk aramada telefon meşgul çalabilmektedir. Ya da hiç tepki alınamaz.

Bir diğer karşılaşılan durum ise ilk aramada karşı tarafın sesinin gelmesi ama sizin sesinizin gitmesidir. İkinci aramada sorun çözülür. Yine bunun yaşanmasının sebebi şebeke kaynaklıdır.

Telefonun meşgule alınması

Bazı durumlarda ise aradığınız kişi gerçekten meşgul olabilir. Siz aradığınızda ilk çalmada telefon yakınındadır ve meşgule alıyordur.

Bir kişiyi aradığınızda ilk çalmadan sonra meşgule düşme sebeplerini anlattık. Aklınıza takılan sorular var ise yorum alanından sorabilirsiniz. Bununla birlikte Biri Aradığında Meşgul Çalıyor konu başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (14 Yorum)

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.