WhatApp Destek Telefon ile Ara

Telefonum çekmiyor, wi-fi arama vowifi nedir

Telefonum çekmiyor, wi-fi arama vowifi nedir

Telefonum çekmiyordu

Bu makaleyi yazan ben Türkiye’nin büyük şehirlerinden birinde kalıyorum. Hatta evim 7. katta. Kullandığım hat ise Turkcell. Maalesef ki telefonum sadece balkonda çekiyordu.

Birisi ile konuşma yapmak için mutlaka balkona çıkmam gerekiyordu. Ya da evin belirli yerlerinde mesela oturma odamın cam kenarında cihazım çekiyordu.

Sorunu telefonda aradım

Sorunun telefonum ile ilgili olduğunu düşündüm. Bundan dolayı da yeni bir telefon satın aldım. Ama maalesef ki telefonun çekmeme ya da konuşurken telefonun kapanma sorunu devam etmeye başladı.

En kötüsü ile çok önemli bir konu konuşurken karşı tarafın sesin gelmiyor cümlesini kurmaya başlamasıydı.

Başka bir operatörden hat satın aldım

Konuşmalarım kesilmeye devam etmesi üzerine Vodafone’dan bir hat satın aldım. İkinci telefonumda ise bu hattı kullanmaya başladım. Ama yine maalesef ki evimde telefonum çekmiyordu. Aslında çekiyor ama tam konuşma sırasında birden 1 dişe düşüyor ve ne zaman kesileceği belli olmuyordu.

Binanın altyapısını ve krokisini incelemeye başladım. Yaşamakta olduğum bu şanssızlığın sebebinin en üst katta izolasyonlu çatının altında olmam ve aynı zamanda asansör aralığından kaynaklı olduğunu öğrendim.

Çözüm ne peki?

Telefonu değiştirmek çözüm olmadı. Yeni hat kullanmakta çözüm olmadı. Ya bu evden taşınacaktım ya da kar kış demeden balkonda konuşmaya devam edecektim. Ya da yaz günlerinde tüm özelimi kaldığım sitedeki komşular ile paylaşacaktım.

İzlediğim bir video

Genç bir teknoloji tutkunu tarafından çekilmiş olan ve aşağıda paylaştığım video çok severek satın aldığım evimde kalmamı sağladı. Başlığı da öyle güzel atmış ki. Telefonunuz her yerde full çeksin. Wi-fi arama özelliği nasıl açılır?

Sorunumu çözmeme yardımcı olan video

Vowifi nedir?

Vowifi, wi-fi üzerinden görüşme yapma imkanı veren bir hizmet. Yani evinizde bulunan interneti şebeke ağı gibi kullanabiliyorsunuz. Yeter ki evinizde internet olsun. Ve telefonunuz bu internet ağına bağlı kalsın. Ve tabii wifi arama özelliğini açın.

Wifi arama özelliği nasıl açılır?

Yukarıda paylaşmış olduğum videoda iPhone akıllı telefonlarda wi-fi arama özelliğinin nasıl açıldığı anlatılmakta. Android cihazlarda bu özelliğin nasıl açıldığını öğrenebilmek için ise aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Wi-fi arama özelliğini android cihazlarda açma

Kullanmakta olduğum telefonların markası Samsung ve LG. Her ikisi de android. Sadece yukarıda izlemiş olduğum video sayesinde bu özelliği açtım. Evimde kullanmakta olduğum internet ise 100 Mbps. Şu anda wi-fi ile aramayı açmamdan dolayı sorunsuz bir şekilde evin her yerinde görüşme yapabiliyorum.

Bütün bunlarla birlikte telefonunuzun çekmemesinin sebebi donanımsal bir arıza olabilir. Bunun için ise teknisyen müdahalesi gerekmektedir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.