WhatApp Destek Telefon ile Ara

Telefonum gelen aramalarda çalmıyor

Telefonum gelen aramalarda çalmıyor

Birisi aradığında telefon ekranında arama yapıldığını görüyorsunuz ama cihazınızdan ses gelmiyor ise yaşanılan bu sorunun 2 sebebi olabilir. Birincisi yazılımsal, ikincisi ise donanımsal. Ama her şeyden önce belirtmek isteriz ki mutlaka telefonun sessiz tuşunun açık olup olmadığını kontrol edin. Genellikle iPhone akıllı telefonlarında sol kısımda bulunan tuşun kapalı olması sebebi ile ses çıkmamaktadır.

Yazılımsal

Bazı uygulamalar telefonun sesinin çıkmasını engelleyebilir. Oldukça küçük bir olasılık olsa da göz ardı edilmemesi gerekir. Yabancı olan uygulamaları (özellikle arama ile ilgili olanlar) siliniz. Sorun yine de devam ediyorsa bilgilerinizi yedekleyerek cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Yukarıda anlattıklarımızı yapmanıza rağmen hala daha gelen aramalarda telefon çalmıyor ise donanımsal bir sorun olabilir. Çözüm yolu ise profesyonel bir teknisyen müdahalesidir.

Donanımsal

Umarız donanımsal bir problem yoktur cihazınızda. Ama maalesef ki istenmeden de olsa alınan darbeleri, sıvı – nem teması sonra oksitlenme veya benzeri sebeplerden dolayı sesin çıkmasını sağlayan hoparlör arızalanabilir. Böyle bir durumda ise çözüm yolu profesyonel bir teknisyen tarafından hoparlör değişiminin yapılmasıdır.

Şimdi dilerseniz GSM İletişim’de telefonun hoparlör değişimi nasıl yapılmaktadır, nelere dikkat edilir detaylı bir şekilde anlatalım.

Hoparlör değişimi

Telefondan ses çıkmasını sağlayan hoparlör değişimi alanında uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından, gerekli tüm teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

Hoparlör değişimi süresi teknik servis adresimize gelindiğinde ortalama 1 saat, 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

  1. Bilgileriniz silinmez.
  2. Orjinal ürün kullanılır.
  3. Telefon ile arandığınızda ses gelmeme sorunu ortadan kalkar.
  4. Cihazınız GSM İletişim hoparlör garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Video

GSM İletişim’de hoparlör sorunu nasıl çözüme kavuşturulur daha yakından incelemeniz için teknik servisimizde yapılan işlemler hakkında video kayıtları alınmaktadır. Hemen aşağıda bulunan video aracılığı ile Samsung Galaxy S10+ hoparlör değişimi nasıl yapılır detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy S10 Plus Hoparlör Değişimi

Hoparlörün bir diğer bilinen adı ise buzzer olarak verilebilir. Yani videoda izlediğiniz gibi buzzer değişimi yapılmaktadır. Bazı durumlarda telefonda müzik çaldığında ses çıkabilir ama gelen aramalarda çıkmaz. Bunun sebebi ise iki farklı hoparlörün olmasıdır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (2 Yorum)

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.