Telefonum şarj olmuyor

Telefonum şarj olmuyor batarya dolmuyor

Telefonum şarj olmuyor

Telefonum şarj olmuyor, şarj aleti takılı göstermesine rağmen batarya dolmuyor, şarj aleti ucunu ancak şarj soketine baskı yaptığımda bir şarj alıyor bir şark almıyor diyorsanız eğer yaşamış olduğunuz sorunun sebebi ve çözüm yolları uzman teknisyenlerimize danışılarak bu makale aracılığı ile sizlerle paylaşılacaktır.

Makalemize geçmeden önce ilk olarak şarj aletinin ya da kablosunun çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Farklı bir şarj aletinde de durum aynı mı ya da sizin şarj aletiniz diğer telefonları şarj ediyor mu lütfen kontrol ediniz.

Telefon neden şarj almaz

Akıllı cep telefonlarının şarj olmasının en büyük iki sebebi şarj soketinin tıkanmış olması ya da arızalanmasıdır. Tıkanma olayını şu şekilde açıklayabiliriz. Zamanla şarj soketi içerisinde toz, kir, elbise pamuğu ve benzeri partiküller birikir. Bu partiküller şark aleti ucu ile şarj soketi dişlerinin birbirine temasını engeller. Bu sebepten dolayı cihaz şarj almaz. Çözüm yolu ise aslında oldukça basittir. Metal olmayan bir ince parça ile (Örneğin kürdan ucu) şarj soketinin içerisindeki tozları çıkartın. Ardından cihazınız şarj oluyor mu tekrar deneyin. Sorun devam ediyorsa teknisyen müdahalesi gerekecektir ve donanımsal bir problem ile karşı karşıya kalmışsınız demektir.

Telefonunuzun şarj olmamasının bir diğer sebebi ise donanımsal kaynaklıdır. Şarj soketi artık işlevini yerine getiremez hale gelmiştir. Bu da şu sebeplerden kaynaklıdır. Şarj soketi nem veya sıvı teması sonrasında oksitlenmiş olabilir, telefonunuzu şarj takıp çıkarırken zorlamış olabilirsiniz, şarj soketi alınan darbeler sonrasında kırılmış/çatlamış olabilir. Tabii şarj soketi dişlerine de zarar gelmiş olabilir. Bu tarz sorunlarda genelde telefonunuz şarj almaz ya da aşağı/yukarı, sağa/sola şarj aleti ucunu zorladığınız zaman bir şark olur, bir şarj olmaz. Bu sorunun çözüm yolu ise şarj soketi değişiminin yapılmasıdır.

Şarj soketi değişimi nasıl yapılmalı

Şarj soketi değişimi uzman ve tecrübeli telefon teknisyenleri tarafından yapılmalıdır. Değişim yapılan teknik servis odası, cihaza zarar gelmemesi için gerekli tüm koşulları sağlıyor olmalıdır.

 1. Kullanılan şarj soketi (şarj girişi) orjinal olmalıdır.
 2. Profesyonel teknisyenler tarafından onarım yapılmalıdır.
 3. Bilgileriniz silinmemelidir (kullanıcı isteği).
 4. Telefonunuz şarj soketi garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilmelidir.

Hemen aşağıda GSM İletişim’de şarj soketi değişimi nasıl yapılır tüm detayları ile birlikte anlatılmıştır.

GSM İletişim’de şarj soketi değişimi nasıl yapılır

Şarj soketi değişimi alanında uzman ve tecrübeli GSM İLetişim teknisyenlerimiz tarafından cihazınıza özgü özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır. Şarj soketi değişimi süresi teknik servisimize geldiğiniz taktirde ortalama 45 dakika, 2 taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise sadece 3 (üç) iş günüdür. Kargo gönderim detayları hemen aşağıda paylaşılmıştır.

 1. Şarj soketi değişimi sonrasında telefon içerisinde bulunan bilgileriniz kesinlikle silinmez.
 2. Değişim yapılan teknik servis odamız tamamen sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmıştır. Aynı zamanda 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulur.
 3. Değişim sonrasında telefon sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam eder.

Şark soketi değişiminin tamamlanmasının ardından cihazınız 6 ay GSM İletişim onaylı (imzalı – kaşeli) şarj soketi teknik servis garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir. Bu sayede şarj soketinde kullanıcı hatası dışında yaşanılan sorunlar ücretsiz olarak teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

Şarj soketi değişimi videosu

GSM İletişim’de yapılan parça değişimleri video kaydına alınır. Bu videolar GSM İletişim resmi Youtube Kanalı‘na yüklenmektedir. Kanalımızı ziyaret ederek bütün parça değişimi videolarını izleyebilirsiniz.

Mesela hemen aşağıda bulunan video aracılığı ile şarj soketi değişimi nasıl bir ortamda yapılıyor tüm detayları ile birlikte izleyebilirsiniz.

Telefonun şarj almıyor olması sorunu çözümü fiyatlandırması

Telefonunuz şarj almıyor ve donanımsal bir sorun ise teknisyen müdahalesi gerekmektedir. Parça ve hizmet kaynaklı da bir değişim ücreti bulunmaktadır. Yorum alanından yazarak ya da servisimizi arayarak telefon modelinizin şarj soketi değişimi fiyatını öğrenebilirsiniz.

Mesela iPhone kullanıcıları iPhone şarj soketi değişimi hizmet kategorimizi ziyaret ederek şarj sorunu çözümü için modellere göre fiyat bilgisine ulaşabilirler.

GSM İletişim adres bilgileri

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur. Tabelamız alttaki fotoğraflarda olduğu gibidir.

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Gsm İletişim
Gsm İletişim Teknik Servis

Kargo gönderimi nasıl yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 314383560 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 298026731 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle herhangi bir ücret alınmaz. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

“Telefonum şarj olmuyor” diyorsanız ve çözüm yolları ile birlikte cihazınızın şarj soketi değişim fiyatını öğrenebilmek için teknik servisimizi arayabilir ya da yorum alanından yazabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaşın

Yorum (41)

 • muhammed Reply

  Selamun Aleyküm hocam huawei telefonuma yeni sıfır batarya aldım lion batarya %6 dan sonra şarj etmiyor .batarya şarj aletine bataryayı takıyorum ozaman full şarj ediyor sorunu nedir neyapmalıyım

  24 Ocak 2019 at 11:59
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Muhammed Bey merhaba;
   Aleyküm selam. Sizlere net bir şekilde bilgi verilebilmesi için cihazın teknisyenlerimiz tarafından test edilmesi gerekir.
   Selamlar.

   25 Ocak 2019 at 09:35
 • Umut Reply

  Samsung galaxy s3 Neo şarj ışığı yanıyor ama şarj etmiyör yada çok uzun süre şarj ediyor .galiba şarj soketinden.stoklarınizda varmı samsung s3 Neo şarj soketi.

  27 Kasım 2018 at 02:32
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Umut Bey merhaba;
   Tabii ki stoklarımızda Samsung Galaxy S3 Neo şarj soketi mevcuttur.
   Selamlar.

   27 Kasım 2018 at 06:06
 • önder Reply

  xiomia mi4 telefonu sarza takınca asadakı isigi yanıyor yanı doluyo gozukuyor fakat sarzı hiç dolmuyor %0 da kalıyor

  4 Kasım 2018 at 11:21
 • Yağmur Reply

  Telefonumun markası C7 Pro şarj olmuyo fiyati nedir

  22 Ekim 2018 at 07:32
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Yağmur Hanım merhaba;
   Maalesef ilgili parça şu anda stoklarımızda görünmemektedir. Ancak servisimizi arayarak stok açılıp açılamayacağını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.
   Selamlar.

   22 Ekim 2018 at 10:57
 • kudret Reply

  merhaba benim note 4 telefonum var şarj olmada sorun yaşıyorum kaç tl yapılır acaba soket değişimi yada batarya

  27 Eylül 2018 at 09:13
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Merhabalar;
   Samsung Galaxy Note 4 şarj soketi değişimi fiyatı 150 TL, batarya değişimi fiyatı 150 TL’dir.
   Selamlar.

   10 Ekim 2018 at 12:29
 • ökkeş bingöl Reply

  benim telefon kapalı iken şarj almıyor açık iken alıyor bataryayı şarj aletini herşeyi yeni aldığım halde neden acaba

  25 Eylül 2018 at 08:01
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Ökkeş Bey merhaba;
   Sizlere sorunun net bir şekilde söylenebilmesi için cihazın teknisyenlerimiz tarafından test edilmesi gerekir.
   Selamlar.

   10 Ekim 2018 at 13:35
 • adem Reply

  Samsung S4 telefonun bataryasi cok gec doluyor.
  Şarjda takili kullnmamaya baslayinca hem dolmuyir hemde bataryadan eksiliyir.
  Şarj kaplosu takili iken şimsek isareti bazen kendilihinden kayboluyor.
  Bebei ne olabilr?maliyieti ne kadar tutar?

  13 Eylül 2018 at 18:58
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Adem Bey merhaba;
   Sorun şarj soketinden ya da bataryadan kaynaklı olabilir. Şarj soketi kaynaklı ise değişim ücreti 80 TL, batarya kaynaklı ise ücreti 100 TL’dir.
   Selamlar.

   13 Eylül 2018 at 22:12
 • Tarik Reply

  Merhaba,
  Xperia M5 telefonum şarj kablolarını tutmuyor.
  bu marka ve modelin şarj soketi değişimini yapıyor musunuz?
  fiyatı nedir?

  10 Eylül 2018 at 18:37
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Tarık Bey merhaba;
   Sony Xperia M5 şarj soketi değişimi fiyatı 150 TL’dir.
   Selamlar.

   10 Eylül 2018 at 20:18
 • Şirin Reply

  Benim telefonum A3 şarj oluyor gösteriliyor ama dolmuyor %5 üstüne çıkmıyor ne yapmalıyım ne kadat tamir edilir

  10 Eylül 2018 at 11:35
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Şirin Hanım merhaba;
   Öncelikle sorunun kaynağının bilinmesi gerekir. Anakart kaynaklı ise maalesef yapılamaz. Batarya ya da şarj soketi kaynaklı ise yapılabilir. Samsung Galaxy A3 batarya değişimi fiyatı 100 TL, şarj soketi değişimi fiyatı 150 TL’dir.
   Selamlar.

   10 Eylül 2018 at 18:15
 • anıl Reply

  Sony Xperia c5 ultra telefonumun şarjı zaten hemen bitiyordu ama bu sefer asla şarj olmuyor oluyor gösteriyor ama açılmıyor

  7 Eylül 2018 at 15:13
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Anıl Bey merhaba;
   Sorun batarya kaynaklı olabilir.
   Selamlar.

   10 Eylül 2018 at 20:52
 • nihat Reply

  telefonum turk telekom honor 7 sarj alıyor gözüküyor ama sürekli şarjı 1 ne önerirsiniz

  4 Eylül 2018 at 20:22
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Nihat Bey merhaba;
   Sorun batarya, şarj soketi ya da anakart kaynaklı olabilir. Net çözüm yolu için ise cihazın test edilmesi gerekir.
   Selamlar.

   5 Eylül 2018 at 10:14
 • mete Reply

  merhabalar. hocam telefonum note 2 şarjı bitip kapandıktan sonra açılmıyor. şarja takıyorum ama yinede dolmuyo ve açılmıyo ne yapabilirim

  24 Ağustos 2018 at 19:02
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Mete Bey merhaba;
   Sorun şarj entegresinden, şarj soketinden veya bataryadan kaynaklı olabilir. Ne yapılacağı hakkında bilgi verilebilmesi için cihazın test edilmesi gerekir.
   Selamlar.

   24 Ağustos 2018 at 19:38
 • mihriban Reply

  merhaba telefonum not 3 yeni batarya aldım şarja taktım fakat 1 saat geçmesine rağmen şarjım hala sabitti sizce sebebi ne olabilir?

  14 Ağustos 2018 at 21:39
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Mihriban Hanım merhaba;
   1 saatin üzerinden vakit geçmeye başlayınca şarjınız düşmeye başladı mı.
   Selamlar.

   14 Ağustos 2018 at 23:43
 • Metin Reply

  Merhabalar
  S6 edge cihazım şarj almıyor
  Sadece kendi şarj aleti ile açılıyor
  Açıldığında ise şarj sürekli %0 olarak gözüküyor ve batarya dolmuyor
  1-2 saat bekleseniz bile şarjdan çıkardığınız da cihaz hemen kapanıyor.

  Şarj soketini değiştirdik ancak sorun hala devam ediyor
  Problem nedir, kaç TL ye tamir olur, pazar günleri açıkmısınız ve tamir mümkün mü?
  Teşekkürler…

  25 Haziran 2018 at 23:45
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Metin Bey merhaba;
   Maalesef ki şarj soketi değiştirmek ile ilgili sorun çözülmedi ise anakart kaynaklı bir problem olabilir. Servisimizde de çözümü bulunmamaktadır.
   Selamlar.

   26 Haziran 2018 at 09:10
   • Metin Reply

    Olsun, ilgilendiniz ya yine de teşekkür ederim, hayırlı bereketli bol kazançlı günler dilerim…

    26 Haziran 2018 at 22:22
    • GSM İLETİŞİM Reply

     Metin Bey merhaba;
     Asıl biz bu değerli cevabınız için sizlere çok teşekkür ederiz.
     Selamlar.

     26 Haziran 2018 at 23:18
 • Eren Reply

  Merhaba Samsung Galaxy S3 cihazım çok geç şarj oluyor. Yaklaşık 7-8 saat civarında 100 seviyesine ulaşıyor. Bataryası ve şarj soketi yeni değişti sizce ne yapmam gerekir?

  25 Haziran 2018 at 17:15
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Eren Bey merhaba;
   Maalesef ilgili parçalar değişmesine rağmen sorun devam ediyor ise herhangi bir çözüm yolumuz mevcut değildir. Anakart ya da şarj aleti ile ilgili bir sorun olabilir. Maalesef ki servisimizde de anakart tamiri yapılamamaktadır.
   Selamlar.

   25 Haziran 2018 at 17:21
 • enes Reply

  Telefonum şarj alıyor gözüküyor ama dolmuyor baska sarj cihazlarıyla denedim hiç algilamadı. kendi adaptöründede bir algılıyor bir algılamıyor. Algılasa bile doluyor gösterip dolmuyor sizce neden tamir ücreti ne kadardır ? samsung j2

  24 Haziran 2018 at 13:29
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Enes Bey merhaba;
   Şarj soketi arızalı olabilir ya da şarj antegresinde sıkıntı olabilir. Şarj soketi arızalı ise değişim fiyatı 80 TL’dir.

   25 Haziran 2018 at 04:56
 • erkan Reply

  telefon general mobil discovery sarj olmuyor sarj soketi bozuk değişim nekadar acaba?

  27 Aralık 2017 at 13:55
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Erkan Bey merhaba;
   Tam olarak cihazınızın modeli nedir acaba ?
   Selamlar.

   28 Aralık 2017 at 07:09
 • Atiye Reply

  iPhone 6 şarj almıyor şarj soketi değişimi yapılacak dendi ve tavsiye olarak size gönderiliyorum. Ücret nedir acaba

  17 Kasım 2017 at 12:15
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Atiye Hanım merhaba;
   iPhone 6 şarj soketi değişim fiyatı 100 TL’dir.
   Selamlar.

   17 Kasım 2017 at 12:19
 • Okan Reply

  Benimde Lg g2 şarj olmuyor servisinizde değişim süresi ve fiyat nedir

  9 Kasım 2017 at 21:11
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Okan Bey merhaba;
   LG G2 şarj soketi değişim fiyatı 70 TL’dir.
   Selamlar.

   10 Kasım 2017 at 07:23
 • Mustafa Reply

  Hocam telefonum şarj almıyor. Markası da iPhone 6. Şarj soketi değişimi ne kadar

  8 Kasım 2017 at 16:02
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Mustafa Bey merhaba;
   iPhone 6 şarj soketi değişim fiyatı 100 TL’dir.
   Selamlar.

   8 Kasım 2017 at 17:22

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oyun ortalaması: 5,00 Sizde 5 üzerinden oy vermek ister misiniz ?)
Loading...


GSM İletişim WhatsApp
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.