WhatApp Destek Telefon ile Ara

Telefonum şarj olurken yüzdesi artacağına azalıyor

Telefonum şarj olurken yüzdesi artacağına azalıyor

Telefonum şarj olurken yüzdesi artacağına azalıyor diyorsanız eğer bu makalemiz sayesinde yaşanılan sorunun sebeplerini ve çözüm yolunu öğrenmiş olacaksınız.

Telefon şarjda iken yüzdesi neden azalır

Öncelikle şunu belirtelim. Eğer telefonunuzun bataryası, şarj soketi ya da şarj aleti sağlıklı ise böyle bir durum ile karşılaşmanızda ihtimal yoktur. Buradan şunu çıkartabilirsiniz. Telefon şarjda iken şarj yüzdesi azlıyor ise donanımsal bir problem olduğu aşikardır.

Şarj aletinin arızalı olması

Bu sorunlar karşılaştığınızda ilk kontrol edilmesi gereken parça şarj aletidir. Şarj aleti ya da kablosunda meydana gelen arızalar telefonun şarj etmez. 2 parçada sıkıntı olabilir. İlki şarj başlığı ikincisi ise şarj kablosu.

Yukarıdaki sebeplerden dolayı farklı bir şarj aleti ile telefonunuzu şarj etmeye çalışınız. Sorun devam ediyor ise makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Anlık yazılımsal problemler

Daha önce karşılaştığımız bir durum ise şudur. Anlık yazılımsal problemlerden dolayı telefon şarj almayabilir. Teknik servisimize telefon şarjda iken yüzdesi düşüyor sorunu ile getirilen bir kaç cihazda sadece telefonun kapatılıp açılmasının yeterli olduğunu gözlemledik.

Yukarıdaki sebepten dolayı telefonunuzu bir kere kapatıp açmayı deneyiniz. Burada yeniden başlat yerine önce telefonu kapatınız. Ardından baştan açınız. Sorun devam ediyor ise yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Şarj yuvasının tıkanması

Hani telefonu şarja taktığınız bir yuva var ya işte orası elbise pamuğu, kir, toz ve benzeri şeylerden dolayı tıkanabiliyor. Bunun sonucunda da şarj aleti kablosunun ucu ile şarj soketi dişlileri birbirine temas etmiyor. Doğal olarak da cihaz şarj almadığı için telefonun şarj yüzdesi düşüyor. Hatta şarj işareti dahi çıkıp şarj olmama durumu yaşanabilir.

Bir ışık yardımı ile şarj yuvasına bakınız. İnce bir parçacık ile mesela kürdan ucu ile dikkatli bir şekilde içerideki pislikleri dışarı çıkarmaya çalışın. Metalle yapmayın ama. Mikro USB şarj teknolojisi bir telefona sahip iseniz çok dikkatli olunuz.

Şarj soketinin arızalanması

Sizi biraz uğraştıracak olan maddeye geldi sıra. Şarj soketi arızası yaşanıyor olabilir. Yani şarj yuvası arızası sebebi ile telefonunuzun şarj yüzdesi artmak yerine azalıyor olabilir. Bunun sebeplerinin neler olduğunu ise maddeler halinde paylaşalım.

  1. Alınan darbeler sebebi ile şarj yuvasının çatlaması – kırılması
  2. Sıvı – nem teması sonrasında şarj yuvasında meydana gelen oksitlenme
  3. Telefona şarja takarken aşırı bastırılmasından dolayı soket arızası
  4. Anlık enerji akımları sebebi ile yaşanan kısa devreler

Böyle bir sorun ile karşılaşıldığında profesyonel bir teknisyen tarafından şarj soketi değişimi yapılması gerekir. Kısacası teknik servisimize uğramanız ya da teknik servisimize gelemiyor iseniz kargo gönderimi ile bu sorunun halledilmesi.

Şarj soketi değişimi

Batarya arızaları

Her bataryanın bir kullanım ömrü vardır. Bu kullanım ömrü sona ermeye başladıkça, şarj yüzdesinde dengesiz azalmalar yaşanabilir. Bununla birlikte maalesef cihazın aşırı ısınmasına rağmen kullanılması ya da orjinal olmayan şarj aletleri bataryanın şişmesine sebebiyet verebilmektedir.

Yukarıdaki sorunlarda çözüm yolu yine profesyonel bir teknisyen tarafından batarya değişiminin yapılmasıdır. Son iki maddeye uyuyor iseniz aşağıdaki iletişim bilgilerinden teknik servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Batarya değişimi

GSM İletişim adres bilgileri

Teknik servisimizin adres, telefon ve diğer bütün destek hatlarını hemen aşağıda paylaşıyoruz.

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

İstanbul’da yaşamıyor ya da gelemeyecek iseniz Kargo Gönderimi sayfası aracılığı ile nasıl kargo gönderebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Samsung Galaxy A10s ekran değişimi hakkında aklınıza takılan bütün soruları müşteri temsilcisi hattımızı arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.