WhatApp Destek Telefon ile Ara

Telefonumun şarjı gelip gidiyor

Telefonumun şarjı gelip gidiyor

Hepimizin başına gelen sorunlardan bir tanesi de telefonu şarja taktığımızda yaşanan temassızlık. Bu sorunun sebeplerini ve çözüm yollarını sizlerle paylaşacağız. Bu çözüm yollarından bazıları sizler tarafından çözülebilir iken bazılarında da teknisyen müdahalesi gerekmektedir.

Telefonu şarja takıyorum temassızlık var

Telefonunuzu şarja taktığınızda bir şarj alıyor bir şarj almıyor mu ? Şarj aleti ucunu bastırdığınızda telefon şarj oluyor ama bıraktığınızda şarj olması kesiliyor mu ? Şarj aleti ucunu sağa sola ya da yukarı aşağı yaptığınızda mı telefon sarj oluyor ? O halde neden bu sorunlar karşılaştığınızı maddeleri ile paylaşalım.

Şarj yuvasında birikenler

Çalışma ortamımızdan dolayı şarj yuvasında toz birikebilir. Telefonu cebimizde taşırken şarj girişine elbise pamuğu girebilir. Ya da farklı partiküller bu yuvayı tıkayabilir. Sonuç olarak şarj yuvasında birikenler şarj aleti ucu ile şarj soketi dişlilerinin birleşmesine engel olur. Ve telefon şarj almaz. Ancak aşırı derecede bastırdığınızda cihaz şarj alır.

Çözüm yolu ise oldukça basittir. Herhangi bir kürdan ya da kuru fırça yardımı ile bu birikintileri temizlemek. Şarj yuvasına ışık tutarak bu işlemi gerçekleştirip sorunu çözüp çözemeyeceğinizi anlayabilirsiniz.

Oksitlenme

Telefonun şarj olmamasının bir diğer sebebi ise oksitlenme. Elimizde terler. Yağmurda telefonla konuşmak zorunda kalabiliriz. Şarj soketi dişlileri metalden üretilmektedir. İşte bu sıvı ve nem teması sonrasında zamanla şarj soketinde oksitlenme yaşanabilir. Oksitlenme özet ile metalin şişmesi ve işlevini yani iletkenliğini yerine getiremez hale gelmesidir.

Bu sorunun çözüm yolu ise uzman bir teknisyen tarafından şarj soketi değişiminin yapılmasıdır.

Alınan darbeler

Maalesef ki telefonumuz istemeden de olsa yere düşebiliyor. O düşme sırasında şarj soketinin bağlantıları kopabiliyor. Bunun sonucunda da telefon şarj almamaya başlıyor.

Yine bu sorunun çözüm yolu uzman bir teknisyen tarafından şarj soketi değişiminin yapılmasıdır.

Kısa devreler

Orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması, ani gelip giden elektrik kesintileri şarj soketinin yanmasına sebep olabiliyor. Tabi bu sorunun bir çok sebebi de var. Yaşanan kısa devreler ve yanmalar telefonun şarj almasını engeller.

Çözüm yolu bir teknisyen tarafından müdahale edilmesi şarj soketinin değiştirilmesidir.

Şarj soketi nasıl değiştiriliyor

Yukarıdaki sorunlardan bir tanesini yaşıyorsanız eğer teknik servisimizde yaşanılan sorunun çözüme kavuşturulmasını sağlayabilirsiniz. Akıllı telefon şarj soketi değişimi alanında uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından yapılır.

  1. Şarj soketi değişimi süresi teknik servisimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saattir.
  2. İki taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığı taktirde bu süre 3 (üç) iş günüdür.
  3. Bilgileriniz kesinlikle silinmez.
  4. Telefonunuz sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam eder.
  5. Orjinal şarj soketi kullanılmaktadır.
  6. Telefonunuz şarj soketi garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.
  7. Bu süreç dahilinde yaşanılan teknik sorunlar uzman teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

Şarj yuvası değişim videosu

Hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz video aracılığı ile teknik servisimizde şarj soketi değişimi nasıl yapılır detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

GSM İletişim adres bilgileri

GSM İletişim adres ve kargo gönderim bilgilerimizi hemen aşağıda paylaşıyoruz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olur ise müşteri temsilcisi hattımızı arayabilir ya da yorum alanından yazabilirsiniz.

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy / İstanbul 

Müşteri temsilcisi: 02165504060

Kargo gönderimi: Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 500892456 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 653528441 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir.

Telefonunuzda şarj almama sorunu yaşıyorsanız eğer müşteri temsilcisi hattımızı arayarak ya da yorum alanından yazarak nasıl çözüme kavuşturabiliriz detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.