WhatApp Destek Telefon ile Ara

Telefonumun sesi kendi kendine kısılıyor

Telefonumun sesi kendi kendine kısılıyor

Telefonumun sesi kendi kendine kısılıyor

Telefonunuzun sesi kendi kendine kısılıyor ise yaşadığınız sorunun sebebi ses kısma tuşunun bazı sebeplerden dolayı basılı kalması ya da basılıymış gibi davranmasından kaynaklıdır.

Telefonunuzun sesi kendi kendine kısılmasının sebeplerini maddeler halinde yazıp çözüm yollarını sizlerle paylaşacağız.

Tuşun takılı kalması

Toz, kir, saksak ve benzeri sebeplerden dolayı ses tuşu takılı kalmaktadır. Çok basit bir örnek verelim. Bal yerken elimize bulaşan saksak yapının ses kısma tuşunun etrafına bulaşması ve kuruması sonucunda ses tuşuna bastığınızda takılı kalabilmektedir.

Ses kısma tuşu arızası

İkinci büyük sebep ses tuşunun arızalanmasıdır. Alınan bir darbe ile ses tuşu içten kırılmakta veya çatlamaktadır. Bunun sonucunda ise tuşun altında bulunan yay veya plastik aksam işlevini yerine getirememektedir.

Yaşanılan bu sorunun çözümü aşağıda paylaşmış olduğumuz videodaki gibi uzman bir teknisyen tarafından müdahale edilmesidir.

GSM İletişim’de onarım işlemleri

Oksitlenme

Üçüncü büyük sebep ise sıvı veya nem teması sonrasında ses kısma tuşunun oksitlenmesidir. Oksitlenme meydana geldiğinde genleşme yaşanmaktadır. Bunun sonucu oluşan baskı sebebi ile de telefon tuş basıyormuş gibi hisseder.

İlk sorun sizler tarafından kuru bir diş fırçası, dikkatli bir şekilde silme gibi işlemler vasıtası ile çözülebilir. Diğer ikisinde ise teknisyen müdahalesi yapılarak ses tuşunun değiştirilmesi gerekmektedir.

Telefonlarda ses tuşu değişimi nasıl yapılır

Teknik servisimizde akıllı telefon ses tuşu değişimi alanında uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından son teknoloji özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

Telefon ses tuşu değişimi süresi teknik servis adresimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saattir. Bu süre 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

  1. Bilgileriniz silinmez.
  2. Orjinal ses tuşu kullanılır.
  3. Sesin kendine kendine kısılması sorunu ortadan kalkar.
  4. Telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı ses tuşu garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Garanti süresi içerisinde ses tuşu ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

GSM İletişim müşteri yorumları

Teknik servisimize gelen değerli müşterilerimiz bizler hakkında neler düşünüyor detaylı bir şekilde incelemek isterseniz eğer hemen aşağıda paylaştığımız listeyi oynatabilirsiniz.

GSM İletişim müşteri yorumları

GSM İletişim adres bilgileri

Teknik servisimizin adres, telefon ve diğer bütün destek hatlarını hemen aşağıda paylaşıyoruz.

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

İstanbul’da yaşamıyor ya da gelemeyecek iseniz Kargo Gönderimi sayfası aracılığı ile nasıl kargo gönderebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (20 Yorum)

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.