WhatApp Destek Telefon ile Ara

WhatsApp görüntülü konuşmada sesim gitmiyor

WhatsApp görüntülü konuşmada sesim gitmiyor

WhatsApp ile görüntülü konuşma yaparken karşı tarafa sesiniz gitmiyor ise bu sorunun 2 sebebi olabilir. Birincisi yazılımsal ikincisi ise donanımsal problemdir.

Bu yazımızda sorunun kesin olarak neden kaynaklandığını ve çözüm yolunu hep birlikte bulacağız.

Yazılımsal sorun

WhatsApp ile görüntülü konuşma yaptığınızda karşı tarafa sesinizin gitmemesi yazılımsal olabilir. Yani ayarlar kısmından WhatsApp uygulaması mikrofona ulaşamıyor olabilmektedir. Bazen yanlışlıkla mikrofon kapatılmaktadır.

Çözüm yolu ise uygulamanın mikrofonu kullanmasına izin vermektir. Bunun için sırası ile Ayarlar > Genel Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > İzinler > Mikrofon kısmına giriniz. Kapalı ise açınız. Hemen aşağıda ilgili alanın görselini paylaşıyoruz.

WhatsApp Mikrofon Açık Hali

Donanımsal sorun

Mikrofon kısmı açık ama yine de görüntülü konuşma yaparken sesiniz karşı taraftan duyulmuyor ise bunun sebebi kamera mikrofonu arızasıdır. Belki ilk defa bu yazıda okuyor olabilirsiniz. Ama şimdi sizden isteğimiz telefonunuzun üst kısmına ve kamera etrafına bakmanızdır. Orada ufak bir delik göreceksiniz. İşte o delik kamera mikrofonudur. Yani alt kısımda bulunan mikrofondan farklıdır.

Telefon ile konuşurken karşı tarafa sesinizin gitmesi ancak görüntülü konuşmalarda karşı tarafa sesin gitmemesinin sebebi kamera mikrofonu arızasıdır. Çözüm yolu ise uzman bir teknisyen tarafından mikrofonun değiştirilmesidir.

Kamera mikrofonu değişimi

Teknik servisimizde kamera mikrofonu değişimi profesyonel teknisyenlerimiz tarafından yapılır. Değişim süresi ise teknik servis adresimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saat, 2 taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

  1. Bilgileriniz silinmez.
  2. Orjinal mikrofon kullanılır.
  3. WhatsApp ile konuşurken karşı tarafa sesiniz net bir şekilde gitmeye başlar.
  4. Telefonunuz 6 ay kamera mikrofonu garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Teknik servisimizde akıllı telefon onarımı nasıl yapılıyor detaylı bir şekilde incelemek isterseniz eğer hemen aşağıda paylaştığımız videomuzu izleyebilirsiniz.

Huawei P30 Pro Ekran Değişimi

GSM İletişim

Teknik servisimizin adres, telefon ve kargo bilgileri hemen aşağıda paylaşılmıştır. Aklınıza takılan bütün soruları yorum alanından ya da müşteri temsilcisi hattımız üzerinden arayabilirsiniz.

Adres bilgileri

Genel Merkez Adres: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy / İstanbul

Müşteri Hizmetleri: 0216 550 40 60

Fransa Şubesi Adres: 127 Rue de la liberation 38300 Bourgoin Jallieu / Fransa

Kargo gönderimi

Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 314383560 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 653528441 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle herhangi bir ücret alınmaz. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.