WhatApp Destek Telefon ile Ara

WhatsApp yazı stili nasıl değiştirilir

WhatsApp yazı stili nasıl değiştirilir

WhatsApp üzerinde yazışma yaparken kalın, italik (eğik), üstü çizili ya da tek aralıklı yazılar ile mesaj almış olabilirsiniz. Bu yazımızda yazı stilini nasıl değiştireceğinizi sizlerle paylaşacağız.

Bu anlatacağımız özellikler tüm IOS, Android ve diğer cihazlar için geçerlidir. WhatsApp uygulamasının yüklü olması yeterlidir.

WhatsApp mesaj stili değiştirme

WhatsApp mesaj stili değiştirmek için yıldız (*), alt çizgi (_), yaklaşık (~) ve üç tane ters tik (“`) işaretleri kullanılmaktadır.

Herhangi bir uygulama ya da program yüklemenize gerek yoktur. WhatsApp bu özelliği kendi uygulaması içerisinde sunmaktadır.

WhatsApp kalın yazma

WhatsApp’da mesajınızı kalın yapmak istiyorsanız eğer yazının önüne ve arkasına yıldız işareti eklemeniz yeterlidir.

*GSM İletişim*

WhatsApp italik yazma

WhatsApp’da mesajınızı italik (eğik) yapmak istiyorsanız eğer yazının önüne ve arkasına alt çizgi işareti eklemeniz yeterlidir.

_GSM İletişim_

WhatsApp üstü çizili yazma

WhatsApp’da mesajınızı üstü çizili yapmak istiyorsanız eğer yazının önüne ve arkasına yaklaşık işareti eklemeniz yeterlidir.

~ GSM İletişim ~

WhatsApp tek aralıklı yazma

WhatsApp’da mesajınızı tek aralıklı yapmak istiyorsanız eğer yazının önüne ve arkasına üç tane ters tik işareti eklemeniz yeterlidir.

“`GSM İletişim“`

Android alternatif

Android akıllı telefonlarda yazdığınız metni basılı tuttuktan sonra > Daha { > ve kalın, italik, üstü çizili ve tek aralıklı arasında seçim yapabilirsiniz.

IOS alternatif

iPhone akıllı telefonlarda yazdığınız metni basılı tuttuktan sonra > * BIU * > ve kalın, italik ve üstü çizili arasında seçim yapabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.