Akıllı telefon batarya ömrü ne kadar

Akıllı telefon batarya ömrü süresi

Akıllı telefon batarya ömrü ne kadar

Akıllı telefon kullanıcıları tarafından sıkça sorulardan bir tanesi “Akıllı telefon batarya ömrü ne kadar ?” sorudur. Aslında bu soruya net bir şekilde hiç bir firmadan cevap verilememektedir ancak birazdan anlatacağımız bilgiler sayesinde ortalama batarya ömürleri hakkında bilgi sahibi olabilecek ve batarya ömrünü etkileyen faktörleri öğrenebileceksiniz.

iPhone batarya ömrü açıklaması

Mesela iPhone tarafından şu açıklama yapılmaktadır. Piliniz 500 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin %80’ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Günde 1 kez telefonunuzu şarj ettiğinizi düşünelim. 500 gün sonrasında batarya kullanım ömründen sadece %20’sini kaybedecektir.

Yukarıdaki açıklama tabii ki yapılan test sonuçları için geçerlidir. Birazdan yapacağımız açıklamalar bu belirtilen rakamları tamamen etkileyen faktörlerdir.

Telefon batarya ömrü kaç yıl ?

Her bataryanın bir kullanım ömrü yani aslında performansını koruduğu bir zaman aralığı vardır. Bu süre ortalama olarak genelde 2 yıl belirlenmiştir. Ancak telefonun nasıl kullanıldığı, ne kadar konuşma yapıldığı, oynanılan oyunlar kısacası telefon ile ilgili yapmış olduğunuz tüm işlemler batarya ömrünü etkiler.

Mesela büyüklerimizin uzun yıllar boyunca akıllı telefonlarını kullandıklarına ve batarya ömürleri hakkında gençler kadar şikayetçi olmadıklarına şahit olabiliriz. Çünkü yeni nesil olarak (bu makaleyi yazan ben dahil) oldukça fazla bir şekilde uygulama kullanmakta, sosyal medyada gezinmekte, oyunlar oynamakta ve cihazla konuşmaktayız.

Batarya ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler

Batarya ömrünü uzatmak için aslında yapmanız gereken şey bilinçli bir şekilde akıllı telefonunuzu kullanmaktır. Ülkemizde batarya ömrünü kısaltan durumlar;

 1. Orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması,
 2. Telefonun ideal volt – amper değerlerinin dışındaki şarj aletlerine takılması,
 3. Araba şarj aletlerinin orjinal olmayanlarının kullanılması,
 4. Telefon şarjda olmasına rağmen kullanılmaya devam edilmesi,
 5. Şarjınız %100 dolmadan şarjdan alınması ya da tamamen tükenmeden şarja takılması,
 6. Gece yatarken telefonun şarjda bırakılması (bazı akıllı telefonlar bu sorunu ortadan kaldırmıştır),
 7. Batarya şişmesi sorunu,
 8. Cihaz aşırı ısınmasına rağmen kullanılmaya devam edilmesi olarak verilebilir.

Yukarıdaki açıklamalara ek olarak cihazınızı güç tasarrufunda kullanmanız batarya ömrünü arttıran faktörler arasında yer almaktadır.

Akıllı telefon batarya değişimi

Sizlerin de telefonunda zamanla batarya ömrü kısalmış ve ilk günlerdeki performansına geri döndürülmesini istiyorsanız eğer batarya değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz. Batarya değişiminde kullanılan ürünün orjinal olması, profesyonel bir teknisyen tarafından değişim yapılması, ortamın gerekli koşulları sağlaması ve garantili bir şekilde hizmet sunulması önemlidir.

GSM İletişim’de batarya değişimi alanında uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından, gerekli tüm teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılır.

 1. Telefonunuzun orjinal mAh değerinde batarya kullanılır.
 2. Bilgileriniz yapılan işlemleri sonrasında silinmez.
 3. Batarya dayanıklılık süresi ve performansın ilk günkü haline geri döner.
 4. Telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı batarya garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.
 5. Batarya değişim süresi servisimizde ortalama 45 dakika iken 2 taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.
 6. Garanti süresi içerisinde batarya ile ilgili kullanıcı hatası dışında yaşanılan donanımsal sorunlar ücretsiz olarak çözüme kavuşturulmaktadır.
 7. Batarya değişimi yapılan servis odası 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulmaktadır. Tamamen statik elektrikten arındırılmıştır. Periyodik olarak sterilize edilir.

Hemen aşağıda bulunan video aracılığı ile teknik servisimizde batarya değişimi nasıl yapılır tüm detayları ile birlikte izleyebilirsiniz.

GSM İletişim adres bilgileri

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur. Tabelamız alttaki fotoğraflarda olduğu gibidir.

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Gsm İletişim
Gsm İletişim Teknik Servis

Kargo gönderimi detayları

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 314383560 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 298026731 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle herhangi bir ücret alınmaz. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oyun ortalaması: 5,00 Sizde 5 üzerinden oy vermek ister misiniz ?)
Loading...

GSM İletişim WhatsApp
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.