WhatApp Destek Telefon ile Ara

Asus Zenfone 2 Cep Telefonu Tamiri

Asus Zenfone 2 Cep Telefonu Tamiri

Asus Zenfone 2 cep telefonu tamiri, sektöründe Türkiye rekoruna sahip olan uzman ve tecrübeli ASUS teknisyenlerimiz tarafından, tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik önlemleri ile donatılmış teknik servis odamızda cihazınıza özel ekipmanlar kullanılarak yapılır.

Cep telefonunuzda yaşamış olduğunuz sorun ne olursa olsun teknik servisimizde çözüme kavuşturulur. Yapılan tüm tamir işlemlerinden sonra ise cihazınız 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartı ile birlikte sizlere sunulur.

Asus Zenfone 2 Cep Telefonlarında Yaşanan Sorunlar

Asus Zenfone 2 cep telefonlarında yaşanan sorunlar, çözüm yolları ve hangi tamir ya da değişim işleminin yapılması gerektiği hemen aşağıda maddeler halinde paylaşılmıştır. Sizde telefonunuzda yaşamış olduğunuz arızayı hemen aşağıda bulabilir, ne yapılması gerektiği ve ücret bilgilerine ulaşabilirsiniz.

1. Asus Zenfone 2 Ekranının Kırılması

Teknik servisimizde en çok yapılan değişim işlemi Asus Zenfone 2 ekranıdır. Telefonun yere düşmesi, üzerine baskı uygulanması ya da sert bir zemine çarpmasından dolayı cihazınızın ekranı kırılabilir. Bununla birlikte iç ekran ya da ön camda çatlamalar yaşanabilir, dokunmatik alanın bir kısmı ya da tamamı çalışmayabilir. Bu tarz bir sorun ile karşı karşıya kalındığında tek çözüm yolu komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ekran değişimi yapılmasıdır.

GSM İletişim tarafından verilen 6 ay imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartı ile birlikte Asus Zenfone 2 cep telefonu tamiri ücreti 450 TL’dir. Ekran tamiri süresi teknik servisimize gelindiği taktirde 30 dakika, iki taraflı GSM iletişim tarafından karşılanan kargo gönderim hizmetinden faydalanıldığı taktirde ise 3 (üç) iş günüdür. Ekran değişimi sonrasında 30 TL kırılmaz cam koruyucu hediyeniz ücretsiz olarak takılır.

Asus Zenfone 2 Batarya Değişimi
Asus Zenfone 2 Batarya Değişimi

2. Asus Zenfone 2 Batarya Çabuk Bitiyor

Asus Zenfone 2 cep telefonlarında sıkça yaşanan bir diğer sorun ise bataryanın çabuk bitmesidir. İlk günlerde bir kaç gün yeterli olan batarya son zamanlarda sadece bir kaç saat gidiyorsa, konuşurken ya da herhangi bir uygulamayı kullanırken telefonunuz birden kapanıyorsa, batarya yüksek seviyelerde iken birden yüzdesi düşüyor ise bataryanın kullanım ömrü sona ermeye başlamıştır denebilir. Böyle bir durumda değişim işlemi yapılması gerekir.

Asus Zenfone 2 batarya değişimi fiyatı 200 TL’dir. Batarya değişimi, uzman ve tecrübeli ASUS teknisyenlerimiz tarafından sadece 30 dakika içerisinde yapılır. Tamir işlemi sonrasında ise telefonunuzun şarj süresi ilk günkü haine geri döner.

Asus Zenfone 2 Şarj Soketi Değişimi
Asus Zenfone 2 Şarj Soketi Değişimi

3. Asus Zenfone 2 Şarj Sorunu

Asus Zenfone 2 cep telefonunuz şarj olmuyor ise bunun iki sebebi olabilir. Birinci sebep şarj aletinin çalışmamasıdır. Bu sebeple ilk olarak yapmanızı tavsiye ettiğimiz şey telefonunuzu farklı bir şarj cihazı ile test etmenizdir. Bu işlemi yapmanıza rağmen cihazınız hala daha şarj almıyorsa ya da şarj aletinin ucu ile oynadığınızda bir şarj alıyor bir şarjdan kesiliyorsa şarj soketi arızalanmıştır diyebiliriz. Böyle bir durumda şarj soketi değişim işlemi yapılması gerekir.

Asus Zenfone 2 şarj soketi değişimi fiyatı 200 TL’dir. Arızalanmış olan şarj soketi sökülerek yerine orjinal şarj soketi takılır. Bu sayede cihazınız sorunsuz bir şekilde şarj almaya başlar. Değişimi ise kesinlikle uzman bir ASUS teknisyeni tarafından yapılmalıdır. Aksi taktirde geri dönüşü olmayan sorunlar ile karşı kaşıya kalabilirsiniz.

4. Asus Zenfone 2 Arka Kapak Yıpranması

Asus Zenfone 2 arka kapağı zamanla yıpranabilir, çizilebilir, rengi solabilir ya da alınan bir darbe sonucu çatlayabilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda cihazınızın daha fazla zarar görmesini istemiyorsanız eğer değişim işlemi yapılması gerekmektedir.

Asus Zenfone 2 arka kapak değişimi fiyatı 60 TL’dir. Değişim işlemi gerçekleştirildikten sonra cihazınız ilk günkü görünümüne kavuşur.

5. Asus Zenfone 2 Açma Kapama ve Ses Tuşunun Basmaması

Asus Zenfone 2 cep telefonlarında yaşanan bir diğer sorun ise sürekli kullanılmakta olan açma kapama (power) ve ses tuşlarının çalışmamasıdır. Bu sorunla hemen hemen her cep telefonunda karşılaşılır. Aşırı şekilde kullanılan alanlardır ve aynı zamanda ufak bir darbe alınması sonucu dahi arızalanabilir alanlardır. Değişim işlemi yapılarak sorun çözüme kavuşturulur.

Asus Zenfone 2 açma kapama tuşu değişim fiyatı 200 TL, arkada bulunan ses açma kapama tuş takımı değişim fiyatı ise 200 TL’dir. Tamir işlemi yapıldıktıktan sonra ilgili tuşlar fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirmeye devam ederler.

Asus Zenfone 2 Kamera Değişimi
Asus Zenfone 2 Kamera Değişimi

6. Asus Zenfone 2 Kamera Çalışmıyor

Asus Zenfone 2 ön veya arka kamerası alınan darbeler sonucu zarar görebilir ve çalışmayabilir. Ya da zamanla çekim kalitesi düşebilir. Bilinmelidir ki her fotoğraf makinesinde olduğu gibi cep telefonu kameralarının da bir çekim sayısı bulunmaktadır. Zarar gören kameranın onarılması ya da çekim kalitesinin ilk günkü haline geri dönebilmesi için değişim işleminin yapılması gerekir.

Asus Zenfone 2 ön kamera değişimi fiyatı 200 TL, arka kamera değişimi fiyatı ise 250 TL’dir. Değişim işlemi gerçekleştirildikten sonra ilk günkü çekim kalitesinde fotoğraf ve video çekimleri yapmaya devam edebilirsiniz.

7. Asus Zenfone 2 Zil Sesi Sorunu

Cep telefonunuzun zil sesi çalışmıyor ise yani karşı taraf aradığında ya da telefonunuzu hoparlöre verdiğinizde ses çıkmıyor ise ilgili alanda bir arıza ile karşı karşıya kalıyorsunuz denebilir. Çözüm yolu ise arızaya neden olan parçanın değiştirilmesidir.

Asus Zenfone 2 zil sesi sorunu yani değişim işleminin ücreti 200 TL’dir. Hoparlör değişimi yapılarak hem telefonunuzun zil sesi eski işlevini yerine getirmeye devam eder hem de hoparlör sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlar.

8. Asus Zenfone 2 Sesim Karşıya Gitmiyor

Telefonla konuşurken sesiniz karşıya hiç gitmiyor ise ya da sesiniz oldukça düşük seviyede ise mikrofon soketi arızalanmış ya da tıkanmış olabilir. İlgili alanın temizliği ya da değişim işlemi yapılarak yaşamış olduğunuz sorun çözüme kavuşturulur.

Asus Zenfone 2 mikrofon soketi değişim fiyatı 200 TL’dir. Mikrofon soketi değişimi yapıldıktan sonra sesiniz karşı tarafa ilk günde olduğu gibi net bir şekilde gider.

9. Asus Zenfone 2 Kulaklıktan Ses Gelmiyor

Asus Zenfone 2 cep telefonunuza kulaklığını taktığınızda hiç ses gelmiyor ise ya da kulaklık takılmamış olmasına rağmen takılmış gibi yapılıyorsa kulaklık soketi oksitlenmiş ya da arızalanmış olabilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalındığında kulaklık soketi değişimi yapılması gerekir.

Asus Zenfone 2 kulaklık soketi değişim fiyatı 200 TL’dir. Kulaklık soketi değişimi yapıldıktan sonra net bir şekilde kulaklıktan ses alabilirsiniz. Ama bu noktada hatırlatmak isteriz ki bazı durumlarda kulaklık arızalanması da yaşanabilir. Bu sebeple farklı bir kulaklık ile deneme yapmanızı tavsiye ederiz.

Asus Zenfone 2 Sim Kart Soketi Değişimi
Asus Zenfone 2 Sim Kart Soketi Değişimi

10. Asus Zenfone 2 Sim Kartı Görmüyor

Asus Zenfone 2 telefonunuzu açtıktan sonra sim kartı okumuyorsa, telefonunuz sim kartı takılmasına rağmen hiç çekmiyor ise sim kartı soketinde bulunan dişlerin bir kısmı ya da tamamı zarar örmüş olabilir. Tabii ki bununla birlikte sim kartınızda da sorun yaşanabilir.

Sim kartı soketi arızalanmış ise değişim işlemi yapılması gerekmektedir ve ücreti 100 TL’dir. Değişim işlemi yapıldıktan sonra telefon sim kartı görmüyor sorunu ortadan kalkar ve eski çekim gücüne kavuşur.

Yukarıda anlatmış olduğumuz sorunlar en çok karşılaşılan problemlerdi. Teknik servisimizde yaşamış olduğunuz her türlü problem uzman ve tecrübeli ASUS teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur. Hemen aşağıda bulunan yorum alanından ya da teknik servisimizi arayarak yaşamış olduğunuz sorun hakkında bilgi verebilir, çözüm yolları ve değişim/tamir fiyatı hakkında teknisyenlerimizin sizleri bilgilendirmelerini sağlayabilirsiniz.

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (36 Yorum)

 • serdar abdulbakioğlu - 5 yıl önce

  telefonumun 3. senesi, bir ay kadar önce telefonum wifi görmemeye başladı.
  teniden başlatmayı denedim, fakat tekrar tekrar açılıyor bu durumda.
  yarım saatte anca açıldı, bunu sürekli yapıyor artık.
  bugünden itibaren hiç açamıyorum

 • ALI MALERI - 6 yıl önce

  ZENFON 2 ana kart yanmış ç.kale de öyle dedi bakan arkadaş ..

  Sn: F 9 A Z F G 00 P 243
  MFG: 2015/09

 • Samet - 6 yıl önce

  Asus zenfone 2 var ekran değişimi yapılırken anakart üzerindeki ekran takılan soket yeri kırılmış buna nasıl bir çözüm bulabiliriz fiyatı ne kadar olur yardımcı olursanız sevinirim

  • GSM İLETİŞİM - 6 yıl önce

   Samet Bey merhaba;
   Firmamızı arayarak teknisyenlerimize bağlanabilir misiniz. Birebir canlı bir şekilde daha detaylı yardımcı olunacaktır sizlere.
   Selamlar.

 • Esra - 6 yıl önce

  Benim telefonumda asus zenfone 2, hoparlörü bozuldu ses gelmiyor kulağıma yakınlştırıyorum cızırtı sesi de gelmiyor ilk aldığım gibi hala , çizik falan hiç bir şey yok , Bir anda neden böyle oldu anlamadım.Yardım edermisiniz

  • GSM İLETİŞİM - 6 yıl önce

   Esra Hanım merhaba;
   Genellikle alınan bir darbe ya da oksitlenme sebebi ile (sıvı – nem teması sonrası) bu sorun ile karşılaşılmaktadır.
   Selamlar.

 • Esra - 6 yıl önce

  Benim telefonumda asus zenfone 2 hoparlörden ses gelmiyor . Kulağıma yakınlaştırıyorum cızırtı sesi de gelmiyor telefonun sesi de açık anlamıyorum ne yapmam lazım?

  • GSM İLETİŞİM - 6 yıl önce

   Esra Hanım merhaba;
   Servisimizde hoparlör değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz. Asus Zenfone 2 hoparlör değişimi fiyatı ise 70 TL’dir.
   Selamlar.

 • İrfan - 6 yıl önce

  Selam benim asus x00dd telefonun wi-fi bulutut sorunu var hic açılmıyor nakadar masrafım olur lutfen yardımcı olun

  • GSM İLETİŞİM - 6 yıl önce

   İrfan Bey merhaba;
   Maalesef ilgili parça şu anda stoklarımızda görünmemektedir. Ancak servisimizi arayarak stok açılıp açılamayacağını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.
   Selamlar.

 • Kübra - 6 yıl önce

  Zenfone 2 telefonumun çok fazla donuyor ve ben dokunmadım halde telefon işlem yapıyor bu sorunu nasıl çözebilirim

  • GSM İLETİŞİM - 6 yıl önce

   Kübra Hanım merhaba;
   Herhangi bir uygulamadan ya da hafızanın aşırı dolu olmasından kaynaklı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Yedeklerini alarak telefonu sıfırlamayı deneyebilirsiniz.
   Selamlar.

 • Merve nur - 6 yıl önce

  Merhaba , benim asus zenfone 2 cep telefonum cami kirildi be degistirttim. Fakat suan yeni camda ekran ,resimler ve yazilar bugulu gibi yani yansima var netlik kesinlikle yok bu olay gecicimidir yoksa yeni takilan ekran lami alakali. Duzele ihtilmali varmi .gozlerimi cok yoruyor ve resimler net degil yazilar rakamlar .simdiden tesekkurler

  • GSM İLETİŞİM - 6 yıl önce

   Merve Nur Hanım merhaba;
   Teknik servisimizde yapılan ekran değişimlerinde böyle bir sorunla karşılaşılmaz. Sizlere net bir şekilde bilgi verilebilmesi için cihazın teknisyenlerimiz tarafından test edilmesi gerekir.
   Selamlar.

 • engin - 6 yıl önce

  benim asus zenfone 2 32 gb telefonum var telefon elimdeyken kapanıyor yeniden açıyorum jarz yüzdesi kaldıgı yerden devam ediyor sonra 5 ila 45 dk arasın da yeniden kapanıyor . bu böyle devam ediyor

  • GSM İLETİŞİM - 6 yıl önce

   Engin Bey merhaba
   Cihazınız teknisyenlerimiz tarafından test edilmeden maalesef sorunun kaynağı sizlere net bir şekilde söylenemez.
   Selamlar.

 • Ahmet - 6 yıl önce

  Asus zenfone 2 cihazın sim 1 yuvasi bozuldu değişim ücreti ne kadardır?

  • GSM İLETİŞİM - 6 yıl önce

   Ahmet Bey merhaba;
   Asus Zenfone 2 sim 1 yuvası değişimi fiyatı 100 TL’dir. Ancak stok hakkında bilgi sahibi olabilmek için servisimizi aramanız gerekir.
   Selamlar.

 • Metin Pekedis - 6 yıl önce

  İyi çalışmalar lg g3 D855 sim kart görüyor şebeke yok ikamet ettiğimiz yerde 2;3 defa yaptırdım her tamirden 1 hafta demeden şebeke gidiyor yapıyormusunuz ücret ne olur.

  • GSM İLETİŞİM - 6 yıl önce

   Metin Bey merhaba;
   Bir de teknik servisimizde kontrol etsinler cihazınızı. Ücretsiz arıza tespiti hizmetimiz bulunmaktadır. Ancak daha önce yaptırdığınız yerlerde cihazınıza nasıl bir uygulama yapıldı bu da önemlidir.
   Selamlar.

 • Metin Pekedis - 6 yıl önce

  İyi çalışmalar asus zenfone 2 telefonum ekran değişiminden 1 hafta sonra telefon kapandı birdaha açılmadı anakart arızası denildi yapıyormuşum ücret nedir.

 • Rabia - 6 yıl önce

  Meraba asus zenfone 2 telefonum düştü ama ilk başta birşey yoktu şarja taktım bi kaç saat sonra şarjdan çıkarttım bilgisayara bağladım ama bilgisayari bi türlü algilamadi daha sonra çıkarttım bi baktım telefon gitmiş ne ekran ne başka bir şey açmaya çalıştım kapanmış açılmadı şarja denedim yine olmadı şarji almıyor şarjı vardı ama hiç bir şekilde açamıyorum telefonu sorun ne olabilir. Teşekkürler

  • GSM İLETİŞİM - 6 yıl önce

   Rabia Hanım merhaba;
   Sorunun kaynağının bir çok sebebi olabilir. Sizlere net bir şekilde bilgi verilebilmesi için teknisyenlerimizin cihazınızı test etmeleri gerekir.
   Selamlar.

 • Büşra - 6 yıl önce

  Merhaba asus zenfone 2 laser kullanıyorum kulaklığı takınca telefonun zil sesi kendiliğinden artıyor müzik dinlerken ses düzeyi kendiliğinden artıyor google a girip kendiliğinden sesli arama başlatıyor kulaklığı çıkarınca tüm sorunlar ortadan kalkıyor kulaklık soketi ile ilgili bir sorunmudur sizce?

  • GSM İLETİŞİM - 6 yıl önce

   Büşra Hanım merhaba;
   Kulaklık soketi ile ilgili bir problem olabilir. Oksitlenmiş olabilir ya da kulaklık takıldığında statik elektrik akımı oluşuyor olabilir. Yalnız farklı bir kulaklıkta da aynı sorunu yaşadınız mı acaba ?
   Selamlar.

   • Büşra - 6 yıl önce

    Evet farklı bir kulaklık denediğimde de ayni şeyle karşılaştım

    • GSM İLETİŞİM - 6 yıl önce

     Büşra Hanım tekrar merhaba;
     O zaman kulaklık soketinde bir arızalanma olabilir. Ama sizlere net bir şekilde bilgi verilebilmesi için ASUS teknisyenlerimizin cihazınızı test etmeleri gerekir.
     Selamlar.

 • Akif - 6 yıl önce

  Zenfone 2 telefonum ağır bir darbe aldı bu olaydan sonra telefonu bilgisayara taktığımda şarj oluyor lakin PC telefonu görmüyor sorun ne olabilir?

  • GSM İLETİŞİM - 6 yıl önce

   Akif Bey merhaba;
   Cihazı ASUS teknisyenlerimiz görmeden maalesef sizlere net bir şekilde bilgi veremeyiz. Servisimizde arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir.
   Selamlar.

 • Mehmed Ensar Eriş - 6 yıl önce

  Asus Zenfone 2 telefonum var fakat 40-50 cm yükseklikten arka kapağının üzerine düştü ve ne şarj oluyor ne de açılıyor bi bilgi verirseniz çok sevinirim

 • Asus !!! - 7 yıl önce

  Telefonum hafiften yere düştü ve sim kart okumuyor. Aynı zamanda dokunmatikde bozuldu. Yukarıda belirttiğiniz fiyat sadece kazıktır. Sizin hatanız bence. Çünkü googleye hangi telefon hatasının yazsam hemen asus zenfone 2 telefon hataları geliyor. Ya adam akıllı telefon üretin yada tamiri bedavaya yapın …

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.