WhatApp Destek Telefon ile Ara

Asus Zenfone 2 Teknik Servisi

Asus Zenfone 2 Teknik Servisi

Asus Zenfone 2 teknik servisi GSM İletişim’de ekran, kasa, batarya, power (güç tuşu) – ses tuşu, ön – arka kamera, kulaklık – mikrofon – şarj soketi, hoparlör, home tuşu, wifi anteni,değişimi yapılmaktadır. Akıllı telefonunuzda yaşamış olduğunuz tüm sorunlar alanında uzman ve tecrübeli ASUS Zenfone teknisyenleri tarafından, gerekli tüm teknik servis koşullarının sağlandığı alanda, özel üretim teknisyen ekipman ve malzemeleri kullanılarak yapılır.

Asus Zenfone 2 akıllı telefon tamiri

Asus Zenfone 2 akıllı telefonunuzda yapılan tüm parça değişimleri sonrasında telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı (imzalı & kaşeli) teknik servis garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir. Bu sayede, garanti süresi dahilinde, değiştirilen parça ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ASUS teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

  1. Asus Zenfone 2 parça değişimi yapılırken telefon sıfırlanmaz. Bu sayede bilgileriniz kesinlikle silinmez.
  2. Servisimizde kullanılmakta olan parçalar orjinaldir.
  3. Asus Zenfone 2 parça değişimi sonrasında değiştirilen ürünü dilediğiniz kadar inceleme ve herhangi bir tereddütte ücret iadesi alma hakkınız bulunmaktadır.
  4. Teknik servisimizde değişim süresi ortalama 45 dakikadır. 2 taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günü içerisinde parça değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz.
  5. Ekran değişimleri sonrasında ekran kırılması, ön cam çatlaması sorunları ile tekrar karşılaşılmasını engellemek amacıyla ücretsiz olarak ekrana temperli kırılmaz cam koruyucu takılır.
  6. Telefonunuz sizlere değiştirilen parçanın garanti kartı ile birlikte teslim edilir.
  7. Onarım işlemlerinin yapıldığı GSM İletişim teknik servis odası 8 farklı güvenlik kamerası ile 7/24 denetim altında tutulur. Periyodik olarak sterilize edilir. Tamamen statik elektrikten arındırılmış bir şekilde dizayn edilmiştir. Teknisyenler ek önlem olarak statik elektrikten arındırıcı bileklik ve özel teknisyen eldiveni takarlar.

Asus Zenfone 2 ekranı kırıldı, camı çatladı, dokunmatik basmıyor

Asus Zenfone 2 akıllı telefonunuzun ekranı yere düşme sonucu kırıldı, alınan darbeler sebebi ile ön camı çatladı, üzerine baskı uygulanmasından dolayı iç ekran kırılması yaşandı, dokunmatik alanın bir kısmı ya da tamamı basmıyor, ekrana görüntü gelmiyor, ekranda mürekkep akması tarzında siyah – mor lekeler ya da yatay – dikey beyaz veya renkli çizgiler oluştu ise ekran değişimi yapılması gerekir.

Asus Zenfone 2 ekran değişimi

Asus Zenfone 2 ekran değişimi fiyatı 250 TL‘dir. Komple ön cam, dokunmatik alan, iç ekran ve dış panelden oluşan tek parça ürün kullanılır. GSM İletişim’de Asus Zenfone 2 ekran değişimi nasıl yapılır hemen aşağıda bulunan video aracılığı ile izleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için ise Asus Zenfone 2 ekran değişimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Asus Zenfone 2 bataryası şarjı çabuk bitiyor

iPhone akıllı telefonunuzun batarya dayanıklılık süresi azaldı ise, batarya hızlı bir şekilde tükeniyor yani şarjı çabuk bitiyorsa yaşanılan bu sorunun iki sebebi bulunmaktadır. İlki batarya kulanım ömrünün (sayısının) sona ermeye başlaması ikincisi ise batarya şişmesi sorunu ile karşılaşılmasıdır. İlk zamanlar bir kaç gün yeterli olan batarya zamanla (örneğin 300 kullanımdan sonra) bir kaç saat bazına kadar düşebilir.

Batarya şişmesi de aynı şekilde batarya dayanıklılık süresini azaltan bir faktördür. Bu durumla genellikle orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması ya da telefonun aşırı ısınmasına rağmen kullanılmaya devam edilmesinden dolayı karşılaşılır. Her iki sorunun da çözüm yolu batarya değişimidir.

Asus Zenfone 2 batarya değişimi

Asus Zenfone 2 batarya değişimi fiyatı 100 TL‘dir. Batarya değişiminde orjinal 3000 mAh batarya kullanılır. Asus Zenfone 2 batarya değişiminin ardından telefonunuzun şarj dayanıklılık süresi ilk günkü performansında geri döner.

Asus Zenfone 2 Batarya Değişimi Nasıl Yapılır
Asus Zenfone 2 Batarya Değişimi

Asus Zenfone 2 şarj olmuyor, almıyor

Asus Zenfone 2 şarj almıyor yani telefonu şarja takmanıza rağmen şarj alıyor işareti çıkmıyor ve batarya dolmuyor ise yaşanılan bu sorunun bir kaç sebebi bulunmaktadır. İlki şarj soketinin elbise pamuğu, kir, toz ve benzeri partiküller ile tıkanmasıdır. Bu sorun sizler tarafından herhangi bir kürdan yardımı ile şarj yuvasının içi dikkatli bir şekilde temizlenerek çözüme kavuşturulabilir. İkinci sorun ise şarj aletinin ya da şarj aleti kablosunun arızalanmasından kaynaklanır. Bu sebeple farklı bir şarj aleti ya da kablosu ile de deneme yapmanızı tavsiye ederiz.

Asus Zenfone 2 cihazlarının şarj olmamasının bir diğer sebebi ise donanımsaldır. Sıvı – nem teması sonrasında şarj soketi oksitlenmesi, alınan darbeler sonrasında şarj soketin kırılması – çatlaması, telefonu şarja takarken aşırı bir şekilde bastırılması şarj soketi arızalanmasına sebep olur. Çözüm yolu ise şarj soketi değişimidir.

Asus Zenfone 2 şarj soketi değişimi

Asus Zenfone 2 şarj soketi değişimi fiyatı 70 TL‘dir. Arızalanmış olan şarj soketi yerine orjinal Asus Zenfone 2 şarj soketi takılır. Şarj soketi değişimi sonrasında telefonunuzun bataryası sorunsuz bir şekilde dolmaya ve cihazınız şarj almaya devam eder.

Asus Zenfone 2 Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılır
Asus Zenfone 2 Şarj Soketi Değişimi

Asus Zenfone 2 arka ön kamera sorunu, açılmıyor, çalışmıyor

Her kamerada olduğu gibi Asus Zenfone 2 akıllı telefon kamerasının da zamanla fotoğraf ve video çekim kalitesi düşebilir. Bulanık ya da buğulu çekimler yapılabilir. Mesela örnek olarak 10000 fotoğraf çekiminden sonra. Kullanıcılar ilk günkü çekim kalitesinde video – fotoğraf çekimi yapabilmek için kamera değişimi isteğinde bulunmaktadırlar.

Yukarıdaki anlatılanlara ek olarak alınan bir darbe sebebi ile kamera lensi – soketi kırılabilir. Bunun sonucu kameranın açılmaması, çalışmaması ve siyah görüntü vermesi sorunları ile karşılaşılabilir. Her iki anlatmış olduğumuz sorunun da çözüm yolu kamera değişimidir.

Asus Zenfone 2 arka ön kamera değişimi

Asus Zenfone 2 arka kamera değişimi fiyatı 100 TL, ön kamera (selfie) değişim fiyatı ise 70 TL‘dir.

Asus Zenfone 2 Ön Arka Kamera Değişimi Nasıl Yapılır
Asus Zenfone 2 Ön Arka Kamera Değişimi

Asus Zenfone 2 kulaklık takılı kaldı, ses gelmiyor

Telefonunuzun kulaklığı takılı kaldı yani telefonun kulaklığı takılı olmamasına rağmen ekranda kulaklık işareti çıkıyor ise yaşanılan bu sorunun sebebi sıvı – nem teması sonrasında kulaklık soketinin oksitlenmesidir. Kulaklıktan hiç ses gelmiyor ve farklı kulaklık ile deneme yapmanıza rağmen ses alamıyorsanız eğer kulaklık soketi kırılmış, çatlamış ya da aşırı bastırma sebebi ile içine çökmüş olabilir.

Yukarıda anlatmış olduğumuz donanımsal sorunların çözüm yolu yine profesyonel bir ASUS teknisyeni tarafından kulaklık soketi değişiminin yapılmasıdır.

Asus Zenfone 2 kulaklık soketi değişimi

Asus Zenfone 2 kulaklık soketi değişim fiyatı 70 TL‘dir. Yapılan onarım (değişim) sonrasında kulaklıktan sorunsuz bir şekilde ilk günkü gibi ses alınmaya devam eder ve kulaklık işareti ekrandan kalkmış olur.

Asus Zenfone 2 Kulaklık Soketi Değişimi Nasıl Yapılır
Asus Zenfone 2 Kulaklık Soketi Değişimi

Asus Zenfone 2 hoparlörden ses gelmiyor

Telefonunuzun hoparlöründen ses gelmiyor, cızırtılı bir şekilde ses alınıyor, ya da sesi çok kısık bir şekilde çıkıyor ise hoparlör patlaması ya da alınan darbeler sonrasında hoparlörün hasar görmesi veya sıvı – nem temasının ardından oskitlenme sorunu yaşıyorsunuz demektir.

Asus Zenfone 2 hoparlörden ses gelmiyor olması sorunun tek çözüm yolu ise hoparlör değişimin yapılmasıdır.

Asus Zenfone 2 hoparlör değişimi

Asus Zenfone 2 hoparlör değişimi fiyatı 70 TL‘dir. Arızalı hoparlör yerine orjinal hoparlör takılır ve hoparlörden alınan ses kalitesi telefonun ilk alındığı günkü performansına geri döner.

Asus Zenfone 2 Hoparlör Değişimi

Asus Zenfone 2 konuşurken karşı tarafa ses gitmiyor

Telefonla konuşurken karşı tarafa ses gitmiyor ya da çok kısık bir şekilde gidiyorsa telefonun mikrofon kısmı arızalanmış diyebiliriz. Bazı durumlarda tıkanma ile de bu sorun ile karşılaşılabilir ancak genelde alınan darbeler sonrası ilgili soketin kırılması ve sıvı – nem teması sonrasında oksitlenmesinden kaynaklanmaktadır.

Asus Zenfone 2 mikrofon değişimi

Asus Zenfone 2 mikrofon soketi değişim fiyatı 70 TL‘dir. Mikrofon değişiminin ardından ses kaydı ve karşı tarafla konuşurken sesiniz sorunsuz bir şekilde alınır.

Asus Zenfone 2 Mikrofon Soketi Değişimi Nasıl Yapılır
Asus Zenfone 2 Mikrofon Soketi Değişimi

Asus Zenfone 2 güç (power) ve ses tuşları çalışmıyor, basmıyor

Asus Zenfone 2 güç (power) tuşu ve ses açma – kapama tuşu zamanla bazmayabilir. Basmanız için zorlamanız gerekebilir. Sessize alma tuşu da aynı şekilde arızalanabilir. Bu sorunların yaşanmasının sebebi sıvı – nem teması sonrasında oksitlenme, alınan darbeler sebebi ile kırılma – çatlama ve içerilerine kaçan tozun soketin işlevini yitirmesine sebep olmasından kaynaklıdır.

Asus Zenfone 2 güç, ses açma kapama tuşu değişimi

Asus Zenfone 2 power (güç) tuşu değişimi fiyatı 70 TL, aynı şekilde ses – açma kapama ve sessize alma tuşu değişim fiyatları da 100 TL‘dir. Değişim sonrasında ilgili tuşlar ilk günkü gibi sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

Asus Zenfone 2 Ses Açma Kapama Tuşu Değişimi Nasıl Yapılır
Asus Zenfone 2 Ses Açma Kapama Tuşu Değişimi

Asus Zenfone 2 yakınlık sensörü sorunu

Asus Zenfone 2 yakınlık sensörü alınan darbeler ile arızalanabilir, arama sırasında kararma yaşanmayabilir. Böyle bir sorun ile karşılaşılıyorsa ayarlardan bu sensör kapatılmış da olabilir donanımsal bir sorun ile karşı karşıya kalınıyor da olabilir. Donanımsal sorunlarda uzman bir ASUS teknisyeni tarafından yakınlık sensörü değişimi yapılması gerekir.

Asus Zenfone 2 yakınlık sensörü değişimi

Asus Zenfone 2 yakınlık sensörü değişimi alanında uzman ve tecrübeli ASUS teknisyenlerimiz tarafından sorunsuz bir şekilde yapılır. Değişim ücreti ise 70 TL’dir.

Asus Zenfone 2 Yakınlık Sensörü Değişimi

Asus Zenfone 2 teknik servisi GSM İletişim‘de telefonunuz ile ilgili yaşamış olduğunuz tüm sorunların çözüme kavuşturulmasını sağlayabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular mevcut olursa müşteri temsilcisi hattımız üzerinden firmamızı arayarak ya da yorum alanından yazarak bu soruları sorabilir, profesyonel ASUS teknisyenlerimiz tarafından cevaplandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.