WhatApp Destek Telefon ile Ara

Asus zenfone bataryası kaç mAh

Asus zenfone bataryası kaç mAh

Asus Zenfone akıllı telefonlarının bataryaları kaç mAh konusu Asus akıllı telefon kullanıcıları tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu makalemizde öncelikle mAh kavramı üzerine sizlere detaylı bilgiler verilecek ardından ise kullandığınız telefon modellerinin mAh değerleri tablolu bir şekilde paylaşılacaktır.

mAh Nedir ?

mAh‘ın İngilizce açılımı miliampere-hour, Tükçe açılımı ise miliamper-saat’dir. mAh bir bataryanın depolayabildiği enerji miktarını göstermektedir. Bir diğer deyişle ise bataryanın bitesiye kadar verebileceği enerji ölçü bitimi tanımlanabilir. Kullanmakta olduğunu akıllı telefonların çalışabilmesi için batarya kullanılması gerekmektedir. Örnek olarak cihazınız ortalama saatte 100 mA(miliamper) enerji tüketiyor diyelim. Bataryanın da mAh’ı 1500 mAh olsun. 1500mAh/100mA= 15h yani 15 saat boyunca şarjınız dayanır.

Telefonun tükettiği enerji: mA (miliamper)

Bataryanın sahip olduğu kapasite: mAh (miliamper-saat)

Batarya Nasıl Dolar ?

Hiç şarj aletlerinin üzerinde yazan küçük yazılara dikkat ettiniz mi ? Dikkat etmedi iseniz şimdi bakmanızı istiyoruz. Örnek olarak şu anda elimizde bulunan şarj aletinin üzerinde Output= 1.0 A yazıyor. 1.0 amper ise 1000 mA (miliamper) demektir. Yani cihazımız 1 saatte 1000 mAh enerjiyi telefonun bataryasına aktarabiliyor. Kullanmakta olduğumuz telefon ise Asus Zenfone 6 olsun. Bataryanın kapasitesi ise 3300 mAh. Yani elimizdeki cihazı şarj takarsak 3300mAh/1000mA=3,3h yani yaklaşık 3,3 saatlik bir süre içerisinde bataryamız %100 kapasitesi ile dolmuş olacak. Eğer 2A yani 2000 mA bir şarj aleti kullanırsak bu süre yarıya düşecek ve 1,65 saatte bataryanız dolacaktır.

Asus Zenfone bataryası mAH değeri listeri

Asus Zenfone akıllı telefonlarının bataryalarının kaç mAh olduğunu merak edenler bu sorunun yanıtını şimdi sizlerle paylaşalım. Hemen aşağıda bulunan tablo aracılığı ile Asus Zenfone model cihazların bataryalarının mAh değerlerinin kaç olduğunun listesine ulaşabilirsiniz. Tabloya baktığımızda en yüksek mAh değerlerinin 5000 mAh ile Asus Zenfone Max, 4 Max ve Zoom S olduğunu, en düşük mAh değerinin ise 2070 mAh ile Asus Zenfone Go oluğunu görebilirsiniz.

Telefon ModelimAh Değeri
Asus Zenfone Selfie bataryası kaç mAh3000 mAh
Asus Zenfone 2 bataryası kaç mAh3000 mAh
Asus Zenfone 2 Laser bataryası kaç mAh3000 mAh
Asus Zenfone 3 bataryası kaç mAh3000 mAh
Asus Zenfone 3 Laser bataryası kaç mAh3000 mAh
Asus Zenfone 3 Max bataryası kaç mAh4100 mAh
Asus Zenfone 4 bataryası kaç mAh3300 mAh
Asus Zenfone 5 bataryası kaç mAh2110 mAh
Asus Zenfone 6 bataryası kaç mAh3300 mAh
Asus Zenfone Max bataryası kaç mAh5000 mAh
Asus Zenfone Go bataryası kaç mAh2070 mAh
Asus Zenfone Live bataryası kaç mAh2650 mAh
Asus Zenfone 4 Max bataryası kaç mAh5000 mAh
Asus Zenfone 5 Lite bataryası kaç mAh3300 mAh
Asus Zenfone Zoom S bataryası kaç mAh5000 mAh

Yazın, cevaplayalım

Bu makalemiz aracılığı ile mAh kavramını, hangi Asus Zenfone akıllı telefon bataryasının kaç mAh değerine sahip olduğunu, bataryanın nasıl dolduğunu ve diğer bilinmesi gereken bilgileri sizlerle paylaştık. Eminiz ki sizlerin de bu yazımıza katkısı olacaktır. Hemen aşağıda bulunan yorum alanı aracılığı ile istediğiniz yorumu bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (2 Yorum)

 • Murat - 6 yıl önce

  Merhaba,telefonum Asus zenfon 2,Sony marka pawerbank taşınabilir jarz aleti aldım.10000 mhA’ lik
  ( modeli CP- V10B ) fakat telefonumu 1 kere tam jarz ediyorum ikincide ise % 30 da bitiyor pawerbank daki enerji bu normalmidir acaba alali 5 gün oldu.Hani bana göre 3 kere tam jarz etmesi lazım,fakat 1.5 kere bile etmedi.Bilgilendirirseniz sevinirim Teşekkürler

  • GSM İLETİŞİM - 6 yıl önce

   Murat Bey merhaba;
   Normaldir diyebiliriz çünkü bizlerde sizler gibi powerbank kullanıyoruz ancak %100 verim alamadığımızı söyleyebiliriz.
   Selamlar.

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.