WhatApp Destek Telefon ile Ara

Casper Via M3 Teknik Servisi Tamir Hizmetleri

Casper Via M3 Teknik Servisi Tamir Hizmetleri

Casper Via M3 teknik servisi GSM İletişim’de akıllı telefonunuzda yaşamış olduğunuz tüm sorunlar, alanında uzman ve tecrübeli CASPER teknisyenlerimiz tarafından, gerekli tüm servis koşullarının oluşturulduğu alanda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

Casper Via M3 akıllı telefon tamiri

Teknik servisimizde yapılan parça değişimlerinde orjinal ürün kullanılmaktadır. Bu sayede telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı (imzalı & kaşeli) garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir. Bu süre içerisine değiştirilen parça ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

  1. Parça değişimi yapılırken kesinlikle telefon sıfırlanmaz. Bilgileriniz silinmez.
  2. Fabrikasyon vakumlu orjinal ürün kullanılır.
  3. Herhangi bir tereddütte ücret iadesi alma hakkınız bulunmaktadır.
  4. Parça değişimi süresi servisimizde ortalama 45 dakikadır. 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.
  5. Ekran değişiminde ek olarak ekran kırılması sorunu ile tekrar karşılaşmanızı engellemek amacıyla kırılmaz cam koruyucu hediyesi mevcuttur.
  6. Telefonunuz garanti kartı ile sizlere teslim edilir.
  7. Parça değişimi sonrasında cihazınızı dilediğiniz kadar inceleme ve herhangi bir tereddütte ücret iadesi alma hakkınız bulunmaktadır.

Casper Via M3 ekranı kırıldı, camı çatladı

Casper Via M3 akıllı telefon ekranı alınan darbeler sebebi ile kırılabilir. Ön camda çatlama yaşanabilir. Dokunmatik alanın bir kısmının ya da tamamı çalışmıyor basmıyor olabilir. İç ekran kırılması sebebi ile ekrana görüntü gelmiyor olabilir. Bunlarla birlikte ekranda mürekkep akması tarzında siyah – mor lekeler ya da yatay dikey beyaz – renkli çizgiler oluşabilir.

Yukarıdaki sorulardan herhangi bir tanesini yaşıyorsanız eğer alanında profesyonel CASPER teknisyenlerimiz tarafından ortalama 30 dakika içerisinde ekran değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ekran değişimi detaylı bilgi için bakınız Casper Via M3 ekran değişimi.

Casper Via M3 ekran değişimi

Casper Via M3 ekran değişimi fiyatı 500 TL‘dir. Komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılmaktadır. Teknik servisimizde ekran değişimi nasıl yapılıyor detaylı bir şekilde inceleyebilmeniz amacıyla teknisyenlerimiz tarafından çekilmiş olan hemen aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

GSM İletişim resmi Youtube kanalını ziyaret ederek teknik servisimizde gerçekleştirilmiş olan diğer bütün marka ve model telefonlarda yapılan parça değişimi videolarını da izleyebilirsiniz.

Casper Via M3 şarjı çabuk bitiyor

Telefonunuzun bataryası hızlı bir şekilde tükeniyor ise bunun iki sebebi bulunmaktadır. İlki batarya kullanım ömrünün sona ermeye başlaması ikincisi ise batarya şişmesi sorunu ile karşılaşılmasıdır. Her batarya da olduğu gibi Casper Via M3 telefon bataryasının da bir kullanım sayısı (ömrü) bulunmaktadır. İlk zamanlarda belki de 1-2 gün yeterli olan zamanla bir kaç saate kadar düşebilmektedir.

Batarya şişmesi sorunu ise orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılmasından ve telefonun aşırı bir şekilde ısınmasına rağmen kullanılmaya devam edilmesinden kaynaklanır. Şarj dayanıklılık süresini olumsuz yönde etkiler ve kesinlikle teknisyenler tarafından acilen müdahale edilmesi gereken bir durumdur.

Casper Via M3 batarya değişimi

Casper Via M3 batarya değişimi fiyatı 250 TL‘dir. Batarya değişiminde orjinal 3000 mAh batarya kullanılır. Yapılan değişim sonrasında telefonunuzun şarj dayanıklılık süresi ilk alındığı günü haline geri döner.

Casper Via M3 Batarya (Pil) Değişimi
Casper Via M3 Batarya Değişimi

Casper Via M3 şarj almıyor, batarya dolmuyor

Telefonunuzun şarj almıyor bu sebepten dolayı da bataryası dolmuyor ise yaşanılan bu sorun şarj soketinin tıkanmasından, şarj aletinin ya da kablosunun arızalı olmasından ya da şarj soketi arızalanmasından kaynaklanabilir. İlk iki sorun sizler tarafından çözüme kavuşturulabilir. Bu sebeple ilk olarak herhangi bir ışık yardımı ile şarj yuvasına bakmanızı, elbise pamuğu, kir, toz ve benzeri parçacıklar var ise çıkarmanızı tavsiye ederiz. Sorun yine devam ediyorsa farklı şarj aleti ya da kablosundan deneme yapmanızı.

Yukarıda anlatmış olduklarımızı yapmanıza rağmen telefonunuzun şarj olmuyor ise sorun şarj soketinden kaynaklanır. Genellikle yaşanan sorun ise sıvı – nem teması sonrasında şarj soketinin oksitlenmesi ya da alınan darbeler neticesinde şarj soketinin kırılması – çatlaması olarak verilebilir. Tek çözüm yolu ise uzman bir CASPER teknisyeni tarafından değişiminin yapılmasıdır.

Casper Via M3 şarj soketi değişimi

Casper Via M3 şarj soketi değişim fiyatı 250 TL‘dir. Sorun yaşanılan şarj soketi uzman teknisyenlerimiz tarafından itinalı bir şekilde sökülür. Yerine orjinal şarj soketi takılır.

Casper Via M3 şarj soketi değişimi sonrasında telefonunuz sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam eder ve batarya eski hızında dolmaya başlar.

Casper Via M3 Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılır
Casper Via M3 Şarj Soketi Değişimi

Casper Via M3 arka ön kamera sorunu, açılmıyor, çalışmıyor

Her kamerada olduğu gibi Casper Via M3 akıllı telefon kamerasının da zamanla fotoğraf ve video çekim kalitesi düşebilir. Bulanık ya da buğulu çekimler yapılabilir. Mesela örnek olarak 10000 fotoğraf çekiminden sonra. Kullanıcılar ilk günkü çekim kalitesinde video – fotoğraf çekimi yapabilmek için kamera değişimi isteğinde bulunmaktadırlar.

Yukarıdaki anlatılanlara ek olarak alınan bir darbe sebebi ile kamera lensi – soketi kırılabilir. Bunun sonucu kameranın açılmaması, çalışmaması ve siyah görüntü vermesi sorunları ile karşılaşılabilir. Her iki anlatmış olduğumuz sorunun da çözüm yolu kamera değişimidir.

Casper Via M3 arka ön kamera değişimi

Casper Via M3 arka kamera değişimi fiyatı 120 TL, ön kamera (selfie) değişim fiyatı ise 100 TL‘dir.

Casper Via M3 Arka - Ön Kamera Değişimi
Casper Via M3 Kamera Değişimi

Casper Via M3 kulaklık takılı kaldı, ses gelmiyor

Telefonunuzun kulaklığı takılı kaldı yani telefonun kulaklığı takılı olmamasına rağmen ekranda kulaklık işareti çıkıyor ise yaşanılan bu sorunun sebebi sıvı – nem teması sonrasında kulaklık soketinin oksitlenmesidir. Kulaklıktan hiç ses gelmiyor ve farklı kulaklık ile deneme yapmanıza rağmen ses alamıyorsanız eğer kulaklık soketi kırılmış, çatlamış ya da aşırı bastırma sebebi ile içine çökmüş olabilir.

Yukarıda anlatmış olduğumuz donanımsal sorunların çözüm yolu yine profesyonel bir CASPER teknisyeni tarafından kulaklık soketi değişiminin yapılmasıdır.

Casper Via M3 kulaklık soketi değişimi

Casper Via M3 kulaklık soketi değişim fiyatı 200 TL‘dir. Yapılan onarım (değişim) sonrasında kulaklıktan sorunsuz bir şekilde ilk günkü gibi ses alınmaya devam eder ve kulaklık işareti ekrandan kalkmış olur.

Casper Via M3 Kulaklık Soketi Değişimi Nasıl Yapılır
Casper Via M3 Kulaklık Soketi Değişimi

Casper Via M3 hoparlörden ses gelmiyor

Telefonunuzun hoparlöründen ses gelmiyor, cızırtılı bir şekilde ses alınıyor, ya da sesi çok kısık bir şekilde çıkıyor ise hoparlör patlaması ya da alınan darbeler sonrasında hoparlörün hasar görmesi veya sıvı – nem temasının ardından oskitlenme sorunu yaşıyorsunuz demektir.

Casper Via M3 hoparlörden ses gelmiyor olması sorunun tek çözüm yolu ise hoparlör değişimin yapılmasıdır.

Casper Via M3 hoparlör değişimi

Casper Via M3 hoparlör değişimi fiyatı 200 TL‘dir. Arızalı hoparlör yerine orjinal hoparlör takılır ve hoparlörden alınan ses kalitesi telefonun ilk alındığı günkü performansına geri döner.

Casper Via M3 Hoparlör Değişimi Nasıl Yapılır
Casper Via M3 Hoparlör Değişimi

Casper Via M3 konuşurken karşı tarafa ses gitmiyor

Telefonla konuşurken karşı tarafa ses gitmiyor ya da çok kısık bir şekilde gidiyorsa telefonun mikrofon kısmı arızalanmış diyebiliriz. Bazı durumlarda tıkanma ile de bu sorun ile karşılaşılabilir ancak genelde alınan darbeler sonrası ilgili soketin kırılması ve sıvı – nem teması sonrasında oksitlenmesinden kaynaklanmaktadır.

Casper Via M3 mikrofon değişimi

Casper Via M3 mikrofon soketi değişim fiyatı 200 TL‘dir. Mikrofon değişiminin ardından ses kaydı ve karşı tarafla konuşurken sesiniz sorunsuz bir şekilde alınır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.