iPhone 5 – 5s Kamera Sorunu ve Değişim Fiyatı

iPhone 5 – 5s Kamera Sorunu ve Değişim Fiyatı

iPhone 5 ve iPhone 5s cep telefonlarının ön ve arka kameralarında zamanla istenmeyen sorunlar ile karşılaşılabilir. Bu sorunlar yazılımsal ve donanımsal olarak ikiye ayrılır. Yazılımsal sorunlar sizler tarafından çözülebilir ancak donanımsal bir sorun yaşandığında uzman APPLE teknisyenleri tarafından tamir işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Ekran değişimi ve cep telefonu tamirinde Türkiye rekorunu elinde bulunduran GSM İletişim LTD. ŞTİ.‘nin uzman APPLE teknisyenleri tarafından tamamen sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmış teknik servis odasında iPhone 5- 5s ön ve arka kamera değişimi yapılmaktadır. Yapılan bütün tamir işlemleri GSM iletişim LTD. ŞTİ. tarafından 6 ay garantilenmekte ve cihazınız garanti kartınız ile birlikte sizlere sunulmaktadır. iPhone 5-5s arka kamera değişimi fiyatı 70 TL, ön kamera değişimi fiyatı ise 50 TL‘dir.

GSM İLETİŞİM LTD. ŞTİ.

GSM İletişim LTD. ŞTİ. İstanbul’un Kadıköy semtinde bulunan teknik servisinde iPhone 5 – 5s ön ve arka kamera tamiri yapmaktadır. 14 yılın ve binlerce kamera tamirinin vermiş olduğu tecrübe ve uzman APPLE teknisyenleri ile birlikte orjinal kamera değişimi yapılarak telefonlarınızın ilk günkü kalitelerinde çekim yapmaları sağlanır. Yurtiçi Kargo ile yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde Türkiye’nin 81 iline iki taraflı ücretsiz ve güvenli kargo hizmetimiz bulunmaktadır. İstanbul’da ikamet ediyorsanız eğer direk olarak aşağıda bulunan adres bilgilerimiz sayesinde teknik servisimize gelerek, İstanbul dışında yaşıyorsanız ise yine birazdan paylaşacağımız kargo gönderim sayfamıza girerek bizlere cihazınızı gönderebilir ve kamera değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz.

GSM İLETİŞİM LTD. ŞTİ APPLE TEKNİSYENLERİ

GSM İLETİŞİM LTD. ŞTİ APPLE TEKNİSYENLERİ

GSM İLETİŞİM LTD. ŞTİ. İLETİŞİM BİLGİLERİ

Teknik servisimize SÖĞÜTLÜÇEŞME metrobüs durağından sadece 45 saniye içerisinde ulaşabilirsiniz. İstanbul Kadıköy’de bulunan ve en son durak olan Söğütleşme durağının kapısından çıktıktan sonra sağa dönünüz. 30 metre gittikten sonra sola döndüğünüzde Mavi – Beyaz GSM İLETİŞİM tabelasını tam karşınızda göreceksiniz. Hemen aşağıda adres bilgilerimiz ve teknik servisimizi kolaylıkla bulabilmeniz için görsellerimiz paylaşılmıştır.

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 (Evlendirme Dairesi Sağ Çaprazı) Söğütlüçeşme-Kadıköy / İstanbul

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. GSM İletişim LTD. ŞTİ. ve Yurtiçi Kargo arasında yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde 298026731 kargo numaramız ile cihazınızı bizlere gönderebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde teknik servisimize ulaşan telefonunuz ekranı uzman teknisyenlerimiz tarafından aynı gün içerisinde değiştirilir ve sizlere geri gönderimi yapılır. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

iPHONE 5 – 5S KAMERA SORUNU

iPhone 5 ve iPhone 5s cep telefonlarının kameralarında zamanla istenmeyen arızalar ile karşılaşılabilir. Bu arızalar sonucu olarak kameranız çalışmayabilir donabilir, ilk günkü kalitesinde olduğu gibi çekim yapmayabilir veya kamera çekimi sonucu oluşan fotoğraf görüntüsü bozuk olabilir. Böyle bir durumda kamera değişimi (tamiri) yapılması gerekmektedir. iPhone 5 ve iPhone 5s cep telefonu kullanıcılarının en çok yaşadığı sorunlar aşağıda listelenmiştir.

Kameram ilk günkü kalitesinde çekim yapamıyor.

Telefonumun kamerası bulanık bir şekilde fotoğraf çekiyor.

Telefonum darbe aldı ve bu darbeden sonra artık kamerası açılmıyor.

Cihazım uyarı veriyor kamera ve flaşın çalışması için soğuması gerektiği uyarısını veriyor.

Kameram siyah ve çizgili çekimler yapıyor.

Telefonumun kamerasında donmalar yaşanıyor arka kamerada iken ön kameraya geçmiyor.

Yukarıdaki yazmış olduğumuz sorunlar ile teknik servisimize getirilen iPhone 5 ve iPhone 5s telefonlarında gözlenen ortak sorunun cep telefonlarının darbe alması, aşırı fotoğraf çekimi sonucu kamera özelliğinin zamanla kaybolması ve kamera soketinin yerinden oynaması olduğu gözlemlenmiştir. Bazı durumlarda ise kullanılan kılıfın, güncellemelerin alınmamasının ve cihazın hafızasının aşırı dolu olmasından dolayı kamera sorunları ile karşılaşılabilmektedir. Böyle durumlarda ise yaşanan sorun kılıfın çıkarılması, kamera etrafında biriken toz ve kirin temizlenmesi ve cihaza format atılması ile çözülebilir.

iPhone 5s Ön Kamera Değişimi

iPhone 5s Ön Kamera Değişimi

iPHONE 5 – 5S KAMERA DEĞİŞİMİ

Yazılımsal olarak çözülemeyen sorunlarda donanımsal tamir işlemlerinin yani kameranın değiştirilmesi gerekmektedir. iPhone 5 ve iPhone 5s cep telefonlarında kamera değişimi kesinlikle uzman APPLE teknisyenleri tarafından yapılmalıdır. Kamera sorunu ile teknik servisimize getirilen bir çok cihazın daha önceki tamir işlemlerinde eksik parçaların olmasından dolayı kaynaklandığı gözlemlenmiştir.

GSM İletişim LTD. ŞTİ. uzman APPLE teknisyenleri tarafından, 6 ay GSM İletişim LTD. ŞTİ. teknik servis garantisi verilerek ön ve arka kamera değişimi yapılmaktadır. iPhone 5 – 5s ön kamera değişimi ücreti 50 TL, arka kamera değişimi ücreti ise özel bir kampanya ile 70 TL‘dir.

Kamera değişimi yapıldıktan sonra APPLE teknisyenlerimiz tarafından tüm testleri yapılır ve incelemeniz amacı ile sizlerin beğenisine sunulur. Bu aşamada yaşayacağınız herhangi bir tereddüt ya da beğenmeme durumunda ücret iadesi işlemi gerçekleştirilir. Onay verdiğiniz taktirde ise garanti kartınız hazırlanır ve cihazınız sizlere teslime edilir.

SİZLER SORUN APPLE TEKNİSYENLERİMİZ YANITLASINLAR

Aklınıza takılan bütün soruları hemen aşağıda bulunan yorum alanı aracılığı ile bizlere sorabilir ve uzman APPLE teknisyenlerimizin cevaplamalarını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda iletişim sayfamızda bulunan numaralarımı aracılığı ile dilediğiniz zaman arayarak müşteri temsilcilerimiz ve teknisyenlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaşın

Yorum (12)

 • Aleyna Reply

  Merhaba, telefonumun kamera uygulaması çalışmıyor fakat ek fotoğraf uygulamarında görüntü alabiliyorum, Kamerayı temizlerken cam kısmı içeri doğru çöktü, arka kamera değişimi yapılırsa düzelir mi?

  2 Ocak 2017 at 23:54
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Aleyna Hanım merhaba;
   Arka kamera değişimi yapıldığı taktirde sorununuz çözülecektir.
   Selamlar.

   3 Ocak 2017 at 03:28
 • Furkan Reply

  Merabalar benim iphone 5s im var düşürdüm ve düşürdüğümden sonra arka kamerada çekim yapmıyor açtığımda kamerayı siyah ekran oluyor ve çalışmıyor ücreti ne kadardır öğrenebilir miyim? Ve önceden kaydettiğim videolarımda oynamıyor bununda kamerayla ilgisi var mıdır?

  2 Aralık 2016 at 22:34
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Furkan Bey merhaba;
   Cihazınızı teknisyenlerimizin incelemeleri gerekmektedir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir. Dilediğiniz zaman bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
   Selamlar.

   3 Aralık 2016 at 02:52
 • Sami Reply

  İyi günler 5s arka kamerası net çekiyor lakin yakına odaklama yaptığımda görüntü bulanıklaşıyor kısacası netlemiyor bu sorun Yeni oluştu daha öncesinde böyle bir sorun yoktu sorun yazılımdan mı ?

  26 Kasım 2016 at 15:24
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Sami Bey merhaba;
   Yazılımsal bir sorunda (odaklama manuel yapılmıştır) olabilir donanımsal olarak kamera odaklaması iç kısımdan zarar görmüşte. Ancak ücretsiz arıza tespiti hizmetimizden faydalanarak sizlere net bir cevabın verilmesini sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

   26 Kasım 2016 at 21:08
 • aslı Reply

  merhabalar iphone5 kullanıyorum telefonum sarj alıyor gösteriyor falan saatler sonra çıkarınca sarj olmamış. bigisayara takıyorum yine aynı.sarj aletim de çalışıyor. yazılım güncelleme sorunu olabilir mi? fiyat bilgisi nedir

  3 Kasım 2016 at 10:56
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Aslı Hanım merhaba;
   Bu sorun tamamen şarj soketinizden kaynaklanmaktadır. Şarj soketi değişimi yapıldıktan sonra sorununuz çözülecektir.
   Selamlar.

   3 Kasım 2016 at 11:31
 • Berke Reply

  Merhabalar ben iphone 5s kullanmaktayım arka kameram bozuldu kamera uygulamasından baktığımda kara bir görüntü var hiç bir şekilde kullanamıyorum cihazım garatisiz olup yurt dışıdır. Ne yapmalıyım ? Değişim olursa ne kadar fiyata yaptırabilirim ?

  10 Ekim 2016 at 18:05
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Berke Bey merhaba;
   iPhone 5s arka kamera değişimi 70 TL’dir.
   Selamlar.

   10 Ekim 2016 at 18:50
 • Ece Reply

  Iphone 5s in arka kameranın olduğu o plastik şerit çatladı kamerada ya da flaşta bir sorun yok fakat o plastik yerin çatlaklığı büyürse kameraya zarar verebilmesinden endişeleniyorum.Acaba orayı değiştirebilme şansım var mı?

  20 Ağustos 2016 at 02:40
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Ece Hanım merhaba;
   Sadece ilgili alanın değişimi mümkün olmamaktadır. Sorununuz kasa değişimi yapılarak çözülebilir ve ücreti 150 TL’dir. Ancak yine de kesin bilgi alabilmek için teknik servisimizi arayarak APPLE teknisyenlerimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Sorunun tam olarak anlaşılıp sizlere net bir cevap verilebilmesi için.
   Selamlar.

   20 Ağustos 2016 at 06:01

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 8 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Oylamak ister misiniz?
Loading...