İPhone 5, 5s Şarj Sorunu Çözümü

İPhone 5, 5s Şarj Sorunu Çözümü

İPhone 5 ve İPhone 5s kullanıcıları tarafından sıklıkla karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de telefonun birden şarj olmamaya başlamasıdır. Bu sorunun meydana gelmesinin 2 sebebi bulunmaktadır. Dilerseniz bu sorunun sebeplerini, uzman İPhone teknisyenlerimizden dinleyelim ve çözümünün ne olduğunu detayları ile inceleyelim.

1. İPHONE 5, 5S ŞARJ SOKETİ SORUNU

İphone 5, 5s telefonlarının şarj olmamasının ilk sebebi şarj soketinde meydana gelen hasarlardan kaynaklanmaktadır. Telefonunuzu şarja takarken ya da şarjdan çıkartırken fazla bastırmanız, zorlamanız şarj soketinin arızalanmasına sebep olur. Ayrıca telefon şarjda iken elden düşmesi ya da şarj soketinin bulunduğu alt kasadan darbe alınmasını yine telefonunuzun şarj almasının önüne geçmektedir.

Şarj soketinde meydana gelen bu sorunların çözümü, şarj soketinin değiştirilmesidir. GSM İletişim LTD. ŞTİ. uzman teknisyenleri tarafından bozulan şarj soketi yerine orjinali takılmakta ve telefonunuz sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam etmesi sağlanmaktadır. Kesinlikle telefonunuzun performansında değişim yaşanmaz, bilgileriniz ise silinmez. Hemen aşağıda şarj soketi değişim ücreti, değişim ve garanti süreleri paylaşılmıştır.

ŞARJ SOKETİ DEĞİŞİM ÜCRETİ: 80 TL

GARANTİ SÜRESİ: 6 AY

DEĞİŞİM SÜRESİ: 40 DK

İPhone 5 ve İPhone 5s şarj soketi değişimi uzman teknisyenlerimiz tarafından 40 dakika içerisinde 6 ay teknik servis garantisi verilerek 80 TL karşılığında yapılmaktadır. Şarj sorunun meydana gelmesinin diğer büyük ve maalesef daha maaliyetli sebebi ise şarj entegre sorunudur.

2. İPHONE 5, 5S ŞARJ ENTEGRE SORUNU

Şarj entegre sorununun meydana gelmesinin en büyük sebebi ise yan sanayi şarj aletlerinin kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Telefona gereğinden fazla ya da gereğinden az verilen voltaj sonucu entegrede patlama – yanma gerçekleşmektedir. Çözümü ise entegre değişimidir ve onarımı soket değişimine göre oldukça zordur. Hemen aşağıda şarj entegresi değişim ücreti, değişim ve garanti süreleri paylaşılmıştır.

ŞARJ ENTEGRESİ DEĞİŞİM ÜCRETİ: 250 TL

GARANTİ SÜRESİ: 6 AY

DEĞİŞİM SÜRESİ: 4 SAAT

İPhone 5 ve İPhone 5s şarj entegresi değişimi uzman teknisyenlerimiz tarafından 4 saat içerisinde 6 ay teknik servis garantisi verilerek 250 TL karşılığında yapılmaktadır.

DİKKAT! SORUNUN NEDEN KAYNAKLANDIĞI BİLİNMELİDİR

Bu noktada bilinmesi gereken en önemli nokta telefonunuzda yaşanan şarj sorununun şarj soketinden mi yoksa şarj entegresinden mi kaynaklı olduğunu anlamaktır. Telefonunuzu şarja taktığınızda ışık yanıyor ancak şarj almıyor ise, şarj sorunun sebebi entegreden kaynaklanmaktadır. Ancak telefonunuzu şarja taktığınızda ışık yanmıyor ve hiç bir belirti yok ise, kablonuz ile oynadığınızda birden şarj alıyor ve ardından şarj alma duruyorsa sorun şarj soketinden kaynaklanmaktadır.

GSM İLETİŞİM LTD. ŞTİ.

GSM İletişim LTD. ŞTİ. İstanbul’un Kadıköy semtinde bulunan teknik servisinde İphone onarım, bakım, ekran değişimi ve tamir hizmeti vermektedir. 14 yılın vermiş olduğu tecrübe ve uzman APPLE teknisyenleri ile birlikte yaşadığınız sorunlar çözülerek ilk günkü hallerine geri döndürülür. Yurtiçi Kargo ile yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde Türkiye’nin 81 iline iki taraflı ücretsiz ve güvenli kargo hizmetimiz bulunmaktadır. İstanbul’da ikamet ediyorsanız eğer direk olarak aşağıda bulunan adres bilgilerimiz sayesinde teknik servisimize gelerek, İstanbul dışında yaşıyorsanız ise yine birazdan paylaşacağımız kargo gönderim sayfamıza girerek bizlere cihazınızı gönderebilir ve şarj soketi – şarj entegresi değişimi yaptırabilirsiniz.

GSM İLETİŞİM LTD. ŞTİ. İLETİŞİM BİLGİLERİ

Teknik servisimize SÖĞÜTLÜÇEŞME metrobüs durağından sadece 45 saniye içerisinde ulaşabilirsiniz. İstanbul Kadıköy’de bulunan ve en son durak olan Söğütleşme durağının kapısından çıktıktan sonra sağa dönünüz. 30 metre gittikten sonra sola döndüğünüzde Mavi – Beyaz GSM İLETİŞİM tabelasını tam karşınızda göreceksiniz. Hemen aşağıda adres bilgilerimiz ve teknik servisimizi kolaylıkla bulabilmeniz için görsellerimiz paylaşılmıştır.

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 (Evlendirme Dairesi Sağ Çaprazı) Söğütlüçeşme-Kadıköy / İstanbul

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. GSM İletişim LTD. ŞTİ. ve Yurtiçi Kargo arasında yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde 298026731 kargo numaramız ile cihazınızı bizlere gönderebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde teknik servisimize ulaşan telefonunuz ekranı uzman teknisyenlerimiz tarafından aynı gün içerisinde değiştirilir ve sizlere geri gönderimi yapılır. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaşın

Yorum (68)

 • Aziz Reply

  Merhabalar 5s kulanıyorum gece %100 dolu tlfonumu uçak moduna alıp uyuyorum sabah şarjı %20 ye kardar iniyor tlfon uçak modunda stabil durduğu halde sarjı bitiyor batarysyı değiştim sorun çözülmedi sorun ne olabilir acaba acil!!!

  28 Mayıs 2018 at 06:51
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Aziz Bey merhaba;
   Sorun şarj entegresi ya da yaşanan bir kısa devreden kaynaklı olabilir. Sizlere net bir şekilde bilgi verilebilmesi için cihazın test edilmesi gerekir.
   Selamlar.

   28 Mayıs 2018 at 11:12
 • melike Reply

  i phone 5s şarja takıyorum yıldırım sembolü görünüyor ama %25 ten yukarı çıkmıyor bu arada şarj çok çabuk bitiyor 1 yıl önce batarya değiştirdim çakma takmış olabilirlermi? yardımcı olun!lütfen!!!

  16 Nisan 2018 at 21:32
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Melike Hanım merhaba;
   Sizlere net bir şekilde bilgi verilebilmesi için telefonun şarj soketi, bataryası ve şarj entegresinin teknisyenlerimiz tarafından test edilmesi gerekir.
   Selamlar.

   16 Nisan 2018 at 21:33
 • Damla Reply

  Merhaba, iphone 5S cihazım bir anda şarj olmamaya başladı, şarj oluyor gösteriyor fakat dolmuyordu. Kablo değiştirdim olmadı batarya değişti sorun yine düzelmedi en son şarj entegresi değişti ve yine sorun devam ediyor. Sizce neden kaynaklanıyordur ve yapılabilecek bir şey kalmış mıdır yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

  9 Nisan 2018 at 13:54
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Damla Hanım merhaba;
   yapılabilecek her şey denenmiş açıkçası. Şarj entegresi ya da şarj soketi kaynaklı sorun devam ediyor olabilir. Her iki parçanın da test edilmesi gerekir.
   Selamlar.

   9 Nisan 2018 at 14:02
 • Serkan Reply

  Samsung p1000 cihazı şarja takıyorum hiç tepki yok. Bataryası dışardan dolduruldu takıldı yine hiç tepki yok. Şarj entegresi mi değişecek yoksa işlemcisi filan mı yanmıştır sizce?

  20 Şubat 2018 at 01:05
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Serkan Bey merhaba;
   Maalesef cihaz kontrol edilmeden sizlere net bir şekilde bilgi vermemiz mümkün değildir.
   Selamlar.

   20 Şubat 2018 at 09:46
 • Ahmet Al Reply

  Merhaba benim iphone 5s`im mavi ekran veriyordu jailbreakliydi silinmieye çalıştı ama olmadı, Yazılım sorunlu diye ben de yazılım güncelledim 9.3.2 den ios 11.1.2 yaptım. Ama bu seferde yeniden başlatma yapıyordu. Sonra da bataryasını değiştim ama batarya kapasitesi 1700 mah olmasına rağmen 1560 gözüküyor ve sıfır bataryası ölü gözüküyor. Ne yapabilirim? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  28 Aralık 2017 at 16:40
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Ahmet Bey merhaba;
   Cihazınızı teknisyenlerimiz görmeden maalesef net bir şekilde bilgi vermemiz mümkün değildir.
   Selamlar.

   28 Aralık 2017 at 17:08
 • Omer Reply

  Merhaba iPhone 5 cihazıma ses gelip gitmiyor sorun ses entegresi değişmesi gerekiyormuş maliyeti ne olur cihazın yaptırdıktan sonra yine aynı sorunu vermesi mümkünmü

  19 Kasım 2017 at 08:30
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Ömer Bey merhaba;
   APPLE teknisyenlerimizin de telefonunuzu incelemeleri gerekmektedir sizlere net bir şekilde bilgi verilebilmesi için.
   Selamlar.

   19 Kasım 2017 at 11:13
 • Mesut Reply

  S,s ip5 batarya değişim fiyatı ne kadar orijinal ,2saatlik internet kullanımında sarz bitiyor 100/30dan yada 100/de 20 den biranda 100de 1e düşüyor,bide önbarka kamera bozuk onu ne kadara yaparsınız

  11 Kasım 2017 at 19:55
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Mesut Bey merhaba;
   iPhone 5 batarya değişimi fiyatı 80 TL, ön kamera değişimi fiyatı 70 TL, arka kamera değişimi fiyatı da aynı şekilde 70 TL’dir.
   Selamlar.

   11 Kasım 2017 at 20:57
 • Behlül Reply

  Merhaba, 4 yildan fazladir iphone 5 kullaniyorum. Ara ara batarya ekran ve sarj cihazlarini değiştirdiğim olmustur. En son ki arızası telefon prizde takili oldugunda sarj oluyo gosteriyo ama artmiyo farkli sarj aletleri ile farkli prizlerde denedim fakat degisen bi sey olmadi. Ayrica arabada sarj soketi ile sarj edince doluyo bi turlu cozum bulamadim yardimci olursaniz sevinirim. Kolay gelsin

  8 Kasım 2017 at 00:04
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Behlül Bey merhaba;
   Sorun batarya veya şarj soketinden kaynaklı olabilir. Her ikisinin test edilmesi gerekir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir dilediğiniz zaman bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
   Selamlar.

   8 Kasım 2017 at 10:06
 • Taha Reply

  iPhone 5 şarj soketi yukarı kaymış ve herhalde yanmış cihazım şarj almıyor ne yapılmalı

  26 Ekim 2017 at 02:00
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Taha Bey merhaba;
   Şarj soketi değişimi yapılması gerekmektedir. Değişim ücreti ise 70 TL’dir.
   Selamlar.

   26 Ekim 2017 at 10:40
 • Tülay Reply

  selam,suya düşmüş ıphone 6 telefonuma yapılamaz denirken açtırabildim. sonraları şarj çabuk bitmeye başladığından batarya oksitlenmiştir denildi.yenisiyle değiştirildi.1 yıldır sorunsuz kullanıyorken telefon aniden dondu ve kapandı.araç şarjına taktığım için entegre yanmıştır dediler.çıkma entegre taktılar.fakat power banksız gezemiyorum.sürekli kapanıyor.şarja takınca açılıyor.%50-70 kafasına göre başlıyor.şarj alma sorunu yok.sebep entegremi gerçekten.samsundayım.size yollasam ne kadar sürede ve ne maliyette gelir..

  12 Ekim 2017 at 19:31
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Tülay Hanım merhaba;
   Sıvı teması cihazların tamir işlemleri maalesef teknik servisimizde yapılamamaktadır. Sıvı teması tamiri sonrasında mutlaka oksitlenme sonucu istenmeyen sorunlar çıkacaktır.
   Selamlar.

   13 Ekim 2017 at 00:02
 • Efekan Reply

  Telefonum 5s sarjda iken sarj alımını durdurup ‘bu aksesuar desteklenmiyor bildisi alıyorum ve sarji kesiyor sorunu nedir eğer entegredeyse tamir için size göndermeyi düşünüyorum

  30 Eylül 2017 at 17:27
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Efekan Bey merhaba;
   Sorun entegrede de olabilir şarj soketinde de. Her ikisinin de teknik servisimizde tamiri mümkündür.
   Selamlar.

   30 Eylül 2017 at 17:29
 • Nuri Reply

  5s telefon birebir 5sden alındı batarya 3 kere batarya değişti fakat sarj çabuk bitiyor çabuk ısınıyor

  13 Eylül 2017 at 00:09
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Nuri Bey merhaba;
   Şarj soketinde bir kısa devre olabilir. Net bilgi verilebilmesi için teknisyenlerimizin cihazınızı test etmeleri gerekmektedir.
   Selamlar.

   17 Eylül 2017 at 10:12
 • Şenda Reply

  Merhabalar iphone 5s tlfonum.ekranın arka planında diğer pencerenin görüntüsü oluyor.2 defa batarya değişmesine rağmen şarjı 4 saatte kullanım yapmadan bitiyor.birde touch id çalismiyor.3,5 yıllık telefonum sizce ömrü dolmusmudur

  6 Eylül 2017 at 14:42
 • Recep Reply

  Merhaba bende iphone5s var kullanmıyorum ana kart arızası verdi eski telefonum 5i kullanmaya başladım fakat oda şarj almıyordu entegreden dediler iphone 5s entegresi 5e olurmu acil cevaplarsanız sevinirim 🙂

  14 Ağustos 2017 at 19:58
 • Engin Reply

  Selamlar
  İphone 5s telefonum araç şarjına taktıktan sonra ekran kapandı kendi kendine tekrar ışığı yanmaya başladı ama sadece elma logosu açılıyor tekrar kapanıyor sürekli tekrarliyor 3-4 seferden sonra ekran kirmizi renk olup tekrar kapanıp açılmaya çalışıyor sürekli bu durumda ama malesef açılmıyor itunesten giriş yapılmaya çalışıldı malesef oradanda hata veriyor bana entegre si yandıgi söylendi
  Sizden ricam böyle bır arıza giderilebilirmi ücreti ne kadardır?
  Saygilarimla

  12 Temmuz 2017 at 22:46
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Engin Bey merhaba;
   Sorunun anakart kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. Teknik servisimizi ararsanız eğer teknisyenlerimiz konu hakkında sizleri detaylı bir şekilde bilgilendirecektir.
   Selamlar.

   13 Temmuz 2017 at 01:34
 • Ali Murat Reply

  Iphone 5s telefonum hiçbir şekılde acılmıyor . Orta+power tuşuna basınca bıle apple logosu gelmıyor . Şarj olmuyor . Acaba sorun nedır ? Ve yapabılırmısınız bıze malıyetı ne kadar olur ?

  1 Temmuz 2017 at 18:44
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Ali Bey merhaba;
   Sorunun tam olarak anlaşılabilmesi için cihazınızı teknisyenlerimizin görmesi gerekmektedir.
   Selamlar.

   1 Temmuz 2017 at 19:05
 • Ebru Reply

  öncelikle merhabalar hayırlı çalışmalar dilerim sorumu cevaplarsanız cok sevinirim iphone 5s power bank kulanıyordum sürekli birden reset atmaya vasladı şarjı olmasına rağmen sonra birden hic acılmadı i tunese baglıyorum kurtarma modu gelıyor ama görüntü yok yani cihazda görüntü yok entegre dediler ankart flanmış sizlere yollamayı düşünüyorum sizcede anakartmı sorun bu durumda şimdiden tşk ederim ..

  24 Haziran 2017 at 02:54
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Ebru Hanım merhaba;
   Sorun anakart kaynaklı da olabilir, bataryadan da şarj soketinden de. Net bir cevap verilebilmesi için ise teknisyenlerimizin arıza tespiti yapmaları gerekmektedir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir dilediğiniz zaman bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
   Selamlar.

   24 Haziran 2017 at 12:10
 • Melik Reply

  Merhabalar telefonum 5s telefon hem entegre arızası gösterip şarj almama sorunu var hemde şarja takında telefonda bir aşırı ısınma ve üst üste sürekli kendini resetleme sorunu var, telefon açılıyor 10-20 saniye bazen 1-2 dk içinde reset atıyor ve bu sürede de telefon aşırı ısınmış gözüküyor ele alınamayacak gibi duruyor

  19 Haziran 2017 at 12:32
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Melik Bey merhaba;
   Şarj soketi ve bataryanın kontrol edilmesi gerekiyorsa değiştirilmesi gerekir. Lütfen dikkatli olunuz kısa devreler yaşanıyor olabilir.
   Selamlar.

   19 Haziran 2017 at 17:26
 • Enes Reply

  Merhabalar ıphone 6 plus kullanıyorum 1 haftadır tam dolu şarjım 4-5 saatte bitiyor batarya değiştim sorun yine aynı ayrıca telefonum çok geç şarj oluyor 1 saatte yüzde 15 anca doluyor.Sorun ne olabilir saygılar

  18 Haziran 2017 at 20:32
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Enes Bey merhaba;
   Sorununuz büyük ihtimal ile bataryadan kaynaklanmaktadır ve değişim işlemi yapılması yeterli olacaktır.
   Selamlar.

   19 Haziran 2017 at 08:27
 • Veli bulut Reply

  Merhabalar​ 5s şarja takıyorum sabaha kadar %1 hiç yükselme yok. Tamire götürdüm sorun batarya değişmesi gerekli dediler ve degistirdik. Fakat telefonun aldım eve geldim sarja taktım %60 dan aşağiya doğru düşmeye başladı aynı anda şarj oluyor diyor ama olmuyor sorun nedir sizce şimdiden teşekkürler

  15 Haziran 2017 at 20:34
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Veli Bey merhaba;
   Bu sorunun sebebi batarya, şarj soketi ya da anakarttan kaynaklanabilir. Net bir şekilde bilgi verilebilmesi için teknisyenlerimizin telefonunuzu incelemesi gerekmektedir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir. Dilediğiniz zaman bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
   Selamlar.

   16 Haziran 2017 at 07:24
 • Burak Reply

  Merhaba
  Benim Elimde IPhone 5S telefon var sanırsam u2 ic jumper Arızası varmış tamir ettirsem telefon normal olurmu birde bataryanın hızlı bitmesinin bu arızayla bir alakası varmı

  13 Haziran 2017 at 02:28
 • Mert Özdemir Reply

  Merhabalar. Cihazımı hiçbir şekilde açamıyorum. Şarja taktığımda şarj ile ilgili hiçbir gösterge ekrana gelmiyor.

  10 Haziran 2017 at 13:58
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Mert Bey merhaba;
   Şarj soketi arızalanmış olabilir ama bazı durumlarda bu sorun anakarttan da kaynaklanabilmektedir. Net bir şekilde cevap verilebilmesi için cihazın kontrol edilmesi gerekir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir dilediğiniz zaman bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
   Selamlar.

   10 Haziran 2017 at 16:58
 • Mert Özdemir Reply

  Cihazımı garanti servisinize nasıl yollayabilirim? Anlaşmalı olduğunuz bir kargo şirketi var mı?

  1 Haziran 2017 at 14:37
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Mert Bey merhaba;
   Teknik servisimiz özel bir servistir. Servisimizde tamir işlemi yapılmasını isterseniz Yurtiçi Kargo ile iki taraflı ücretsiz kargo anlaşmamız bulunmaktadır. Herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine giderek 298026731 kargo gönderi numaramızı vermeniz yeterlidir.
   Selamlar.

   1 Haziran 2017 at 17:52
 • Mert Özdemir Reply

  Merhabalar. iPhone 5s Cihazım mevcut cihazımda %100 şarj olduktan sonra 4 5 saat içerisinde şarjı bitiyor. Şarj alırken şarjı kesiliyor bazen şarja takılı olduğu halde bir şarj alıyor bir almıyor. Biri akım geçiyor dedi, biri entegre dedi. Ben konunun uzmanları olarak sizlere sormak istedim bir de. Acaba problem neden kaynaklı olabilir. Saygılar

  27 Mayıs 2017 at 11:39
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Mert Özdemir bey merhaba:
   Soru : iphone 5s şarj full dolu iken 4 5 saat içinde bitiyor. şarj cihazını taktığımda bazen şarj oluyor bazen şarj olmuyor bunun sebebi ne olabilir sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.
   Cevap: iphone 5s şarj full dolu %100 iken çabul bitiyor ise %70 bataryadan kaynaklanıyor %20 ise şarj soketinden kaynaklanıyor. %10 ise anakart,taki şarj entegresinden kaynaklanabilir. öncelikle bir batarya değişimi yapılıp test edilmesi gerek iphone 5s batarya değişim ücreti 80 tl,dir. düzelmez ise şarj soketi ve şarj entegreleri kontrol gecilip ona göre net bir cevap verilebilir. servisimizde arıza tespiti ücretsizdir. iphone 5s şarj bir alığ bir almama sorunu ise %90 şarj cihazının takıldığı yuvaya toz v.s sıkışmıştır. bunu anlamak için şarj cihazınızı bastırdırdığınızda şarj oluyor ama gevşettiğinizde şarj olmuyorsa %100 toz v.s tıkanmıitır.
   Selamlar.

   28 Mayıs 2017 at 00:35
   • Özgür Reply

    Merhaba iphone 5s telefonum kapandı açılmıyor daha önce şarjda sıkıntı vardı yüzde 30 da kapanıyor du nedeni ne olabilir

    21 Haziran 2017 at 22:44
    • GSM İLETİŞİM Reply

     Özgür Bey merhaba;
     Sorun şarj soketinde ya da batarya da olabilir ama tabii ki sizlere net bilgi verilebilmesi için cihazın test edilmesi gerekmektedir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir dilediğiniz zaman bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
     Selamlar.

     22 Haziran 2017 at 06:40
 • Sait Reply

  iPhone 6 aldım 2.el telefonun bir sıkıntısı var kimse bilmiyor telefon kapanmayıncaya kadar hiç bir sıkıntı Yok.telefonu 100 de 100 şarj oluyor normal herşeyi ama sorunu mesela %60 telefonu açık ikef ve telefonu kapatıp açıyorum şarjın %70 olduğunu görüyorum acaba telefonun neresinde bu sıkıntı kaynaklanıyor tşkler

  22 Mayıs 2017 at 16:45
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Sait Bey merhaba;
   Büyük ihtimal bataryadan kaynaklanmakta ya da şarj soketindeki kısa devrelerden. Net bir şekilde bilgi verilebilmesi için cihazınızın test edilmesi gerekmektedir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir dilediğiniz zaman bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
   Selamlar.

   22 Mayıs 2017 at 17:41
 • erhan Reply

  Merhaba,
  Benim 5s cihazım şarja takıldığında şarj veya pc ye bağladığımda şarj oluyor gösteriyor ama şarj olmuyor. iTunes den telefona erişebiliyorum, telefonu söküp tekrar taktığımda bazen şarj oluyor.
  Sizlere telefonu getireceğim ama çok masraf çıkartır diye bi türlü kısmet olmadı.

  27 Nisan 2017 at 15:42
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Erhan bey merhaba;
   Sorununuz büyük ihtimal ile şarj soketinden kaynaklanmakta ve değişim ücreti 80 TL’dir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir bu sebeple ücretsiz arıza tespiti sonrası size tüm sorunlar söylenir. Onay verirseniz tamir işlemlerine geçilir.
   Selamlar.

   27 Nisan 2017 at 16:26
 • Hasan Reply

  İphone 6 kullanıyorum Telefonumda uçuk modunada alsam tlf kendi kendine şarj tükeniyor bataryı değiştim ama bir değişim olmadı neden olabilir.tşkler kolay gelsin

  8 Nisan 2017 at 16:15
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Hasan Bey merhaba;
   Şarj soketinde yaşanan bir kısa devreden kaynaklanabilir. Telefonunuzun test edilmesi gerekir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir. Dilediğiniz zaman bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
   Selamlar.

   8 Nisan 2017 at 17:08
 • Gökhan Reply

  iPhone 5s şarj entegresi değişimi ne kadar ?

  12 Mart 2017 at 10:04
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Gökhan Bey merhaba;
   iPhone 5s şarj entegresi değişimi fiyatı 250 TL’dir.
   Selamlar.

   12 Mart 2017 at 10:14
 • Eda Reply

  Merhabalar iPhone 6 plus kullanıyorum telefonumu şarja takıyorum şarj olduğunu gösteriyor fakat Apple logosu yanıp sönüyor ve telefon açılmıyor 3 4 tamirciye götürdüm batarya değil anakarttan kaynaklı olduğunu ve telefonun yapilamayacagini söylediler ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim

  26 Şubat 2017 at 00:28
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Eda Hanım merhaba;
   Evet bu sorun genellikle anakart kaynaklıdır. Ancak teknisyenlerimiz anakart tamir işlemlerinde oldukça tecrübelidir. Pazartesi günü teknik servisimizi arayıp iPhone teknisyenlerimize bağlandığınız taktirde sorununuzu detaylı bir şekilde anlatırsanız eğer sizlere net bir şekilde cevap vereceklerdir.
   Selamlar.

   26 Şubat 2017 at 06:34
  • buse Reply

   ya bende de bu sorun varibir çözüm yolu bulabildiniz mi siz?

   2 Nisan 2017 at 14:59
 • Yuşa Reply

  bir gün önce benimde telefonum bozuldu. İlk zamanlar şarja takıp güç kaynaği düğmesine bastığımda batarya boş şarja takın simgesi çıkıyordu . bugun ise taktığımda hiçbir geri bildirım alamıyorum. ne ışık yanıyor ne de şarj ile oynayınca çalışıyor

  22 Şubat 2017 at 19:52
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Merhaba Yuşa;
   Bu sorunun 3 sebebi olabilir. Birincisi kullanılan şarj aleti, ikincisi batarya üçüncüsü ise şarj soketi. Sizlere net bir bilgi verilebilmesi için cihazın test edilmesi gerekir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmeti ücretsizdir dilediğiniz zaman bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
   Selamlar.

   23 Şubat 2017 at 04:38
 • Aziz Can Reply

  Arkadaşlar 23.11.2016 tarihinde gsm iletişime cihazımı teslim ettim entegre sorunundan dolayı ve telefonu anında teste alıp sorunu buldular. Şarj soketim değişti ve bu inanılmaz hızlı bir zaman da oldu. Burdan Cenk Bey’e çok teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten çok ilgili ve hızlı bir şekilde telefonumun tespitini ve tamirini yaptı. Kesinlikle bu serviste bir numaralar tavsiye ediyorum.

  24 Kasım 2016 at 16:37
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Aziz Bey merhaba;
   Şarj soketi değişiminde GSM İletişim LTD. ŞTİ.’yi tercih ettiğiniz ve bu değerli yorumunuzu bizlerle paylaştığınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ederiz. Telefonunuzu iyi günlerde kullanmanızı dileriz.
   Selamlar.

   24 Kasım 2016 at 21:12
 • Yasin TOSUN Reply

  merhabalar

  ıphone 5 telefonum var telefonumda acma düğmesine bastığımda beyaz ekran geliyor ( elma logosu ) tekrar kapanıyor şimdiye kadar iki tane telefoncuya götürdüm bana söyledikleri daha önceden su almış kısa devre yapıyor ve yapılmaz dediler. içinde fotoları var icloud atmadığım için onları kurtarmak için yaptırmaya calışıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

  27 Eylül 2016 at 16:46
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Yasin Bey merhaba;
   Teknik servisimize arayarak APPLE teknisyenlerimize bağlandığınızda sizleri detaylı bir şekilde bu konu hakkında bilgilendireceklerdir. Buraya yazmış olduğunuz gibi sorununuzu kendilerine iletmeniz yeterlidir.
   Selamlar.

   27 Eylül 2016 at 18:44
 • Mert Reply

  Meraba ben iphone 5 kullanıyorum telefonum şarja bağlı olmasına ve şarj göstergesinin yanında şarj olduğuna dair bir belirti olmasına rağmen şarj olmuyor ve şarjım bazen %20 nin altına düştüğünde kapanıyor telefonumun arızası nerede olabilir ve masrafım ne kadar olur yardımcı olabilirmisiniz

  6 Eylül 2016 at 11:59
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Mert Bey merhaba;
   Büyük olasılık ile bu sorununuzun sebebi anakarttan kaynaklanmaktadır ancak şarj soketi ve bataryanın da kontrol edilmesi gerekir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir dilediğiniz zaman arıza tespiti için teknik servisimize gelebilirsiniz.
   Selamlar.

   6 Eylül 2016 at 15:47
 • Nazim Reply

  Merhaba iphone 5 kullanmaktayim sarj sorunu degilde pil sorunu yasiyorum sarj ediyorum pili ancak 5 saat kullanabiliyorum pil % 20nin altina dustugunde otomatik olarak kapaniyor. Pili degistirdim problemi cozemediler tamir eden arkadas simdide soket sorunu war diyor ama ilk basarisiz mudahalesinden dolayi guwenmiyorm. cozum bulunabilir mi we maliyeti ne tutar? Konuyla alakali yardimci olabilirmisiniz

  22 Mayıs 2016 at 16:30
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Nazım Bey merhaba;
   Tabi ki sorununuz uzmana teknisyenlerimiz tarafından çözülebilir. Ancak sorunun tam olarak ne olduğunun anlaşılması için teknisyenlerimizin inceleme yapması gerekir. Teknik servisimizde yapılan arıza tespitleri ücretsizdir, dilediğiniz zaman gelebilirsiniz.
   Selamlar.

   24 Mayıs 2016 at 08:01

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oyun ortalaması: 5,00 Sizde 5 üzerinden oy vermek ister misiniz ?)
Loading...

 
WhatsApp chat