İPhone 5, 5s Şarj Sorunu Çözümü

İPhone 5, 5s Şarj Sorunu Çözümü

İPhone 5 ve İPhone 5s kullanıcıları tarafından sıklıkla karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de telefonun birden şarj olmamaya başlamasıdır. Bu sorunun meydana gelmesinin 2 sebebi bulunmaktadır. Dilerseniz bu sorunun sebeplerini, uzman İPhone teknisyenlerimizden dinleyelim ve çözümünün ne olduğunu detayları ile inceleyelim.

1. İPHONE 5, 5S ŞARJ SOKETİ SORUNU

İphone 5, 5s telefonlarının şarj olmamasının ilk sebebi şarj soketinde meydana gelen hasarlardan kaynaklanmaktadır. Telefonunuzu şarja takarken ya da şarjdan çıkartırken fazla bastırmanız, zorlamanız şarj soketinin arızalanmasına sebep olur. Ayrıca telefon şarjda iken elden düşmesi ya da şarj soketinin bulunduğu alt kasadan darbe alınmasını yine telefonunuzun şarj almasının önüne geçmektedir.

Şarj soketinde meydana gelen bu sorunların çözümü, şarj soketinin değiştirilmesidir. GSM İletişim LTD. ŞTİ. uzman teknisyenleri tarafından bozulan şarj soketi yerine orjinali takılmakta ve telefonunuz sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam etmesi sağlanmaktadır. Kesinlikle telefonunuzun performansında değişim yaşanmaz, bilgileriniz ise silinmez. Hemen aşağıda şarj soketi değişim ücreti, değişim ve garanti süreleri paylaşılmıştır.

ŞARJ SOKETİ DEĞİŞİM ÜCRETİ: 80 TL

GARANTİ SÜRESİ: 6 AY

DEĞİŞİM SÜRESİ: 40 DK

İPhone 5 ve İPhone 5s şarj soketi değişimi uzman teknisyenlerimiz tarafından 40 dakika içerisinde 6 ay teknik servis garantisi verilerek 80 TL karşılığında yapılmaktadır. Şarj sorunun meydana gelmesinin diğer büyük ve maalesef daha maaliyetli sebebi ise şarj entegre sorunudur.

2. İPHONE 5, 5S ŞARJ ENTEGRE SORUNU

Şarj entegre sorununun meydana gelmesinin en büyük sebebi ise yan sanayi şarj aletlerinin kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Telefona gereğinden fazla ya da gereğinden az verilen voltaj sonucu entegrede patlama – yanma gerçekleşmektedir. Çözümü ise entegre değişimidir ve onarımı soket değişimine göre oldukça zordur. Hemen aşağıda şarj entegresi değişim ücreti, değişim ve garanti süreleri paylaşılmıştır.

ŞARJ ENTEGRESİ DEĞİŞİM ÜCRETİ: 250 TL

GARANTİ SÜRESİ: 6 AY

DEĞİŞİM SÜRESİ: 4 SAAT

İPhone 5 ve İPhone 5s şarj entegresi değişimi uzman teknisyenlerimiz tarafından 4 saat içerisinde 6 ay teknik servis garantisi verilerek 250 TL karşılığında yapılmaktadır.

DİKKAT! SORUNUN NEDEN KAYNAKLANDIĞI BİLİNMELİDİR

Bu noktada bilinmesi gereken en önemli nokta telefonunuzda yaşanan şarj sorununun şarj soketinden mi yoksa şarj entegresinden mi kaynaklı olduğunu anlamaktır. Telefonunuzu şarja taktığınızda ışık yanıyor ancak şarj almıyor ise, şarj sorunun sebebi entegreden kaynaklanmaktadır. Ancak telefonunuzu şarja taktığınızda ışık yanmıyor ve hiç bir belirti yok ise, kablonuz ile oynadığınızda birden şarj alıyor ve ardından şarj alma duruyorsa sorun şarj soketinden kaynaklanmaktadır.

GSM İLETİŞİM LTD. ŞTİ.

GSM İletişim LTD. ŞTİ. İstanbul’un Kadıköy semtinde bulunan teknik servisinde İphone onarım, bakım, ekran değişimi ve tamir hizmeti vermektedir. 14 yılın vermiş olduğu tecrübe ve uzman APPLE teknisyenleri ile birlikte yaşadığınız sorunlar çözülerek ilk günkü hallerine geri döndürülür. Yurtiçi Kargo ile yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde Türkiye’nin 81 iline iki taraflı ücretsiz ve güvenli kargo hizmetimiz bulunmaktadır. İstanbul’da ikamet ediyorsanız eğer direk olarak aşağıda bulunan adres bilgilerimiz sayesinde teknik servisimize gelerek, İstanbul dışında yaşıyorsanız ise yine birazdan paylaşacağımız kargo gönderim sayfamıza girerek bizlere cihazınızı gönderebilir ve şarj soketi – şarj entegresi değişimi yaptırabilirsiniz.

GSM İLETİŞİM LTD. ŞTİ. İLETİŞİM BİLGİLERİ

Teknik servisimize SÖĞÜTLÜÇEŞME metrobüs durağından sadece 45 saniye içerisinde ulaşabilirsiniz. İstanbul Kadıköy’de bulunan ve en son durak olan Söğütleşme durağının kapısından çıktıktan sonra sağa dönünüz. 30 metre gittikten sonra sola döndüğünüzde Mavi – Beyaz GSM İLETİŞİM tabelasını tam karşınızda göreceksiniz. Hemen aşağıda adres bilgilerimiz ve teknik servisimizi kolaylıkla bulabilmeniz için görsellerimiz paylaşılmıştır.

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 (Evlendirme Dairesi Sağ Çaprazı) Söğütlüçeşme-Kadıköy / İstanbul

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. GSM İletişim LTD. ŞTİ. ve Yurtiçi Kargo arasında yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde 298026731 kargo numaramız ile cihazınızı bizlere gönderebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde teknik servisimize ulaşan telefonunuz ekranı uzman teknisyenlerimiz tarafından aynı gün içerisinde değiştirilir ve sizlere geri gönderimi yapılır. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaşın

Yorum (19)

 • erhan Reply

  Merhaba,
  Benim 5s cihazım şarja takıldığında şarj veya pc ye bağladığımda şarj oluyor gösteriyor ama şarj olmuyor. iTunes den telefona erişebiliyorum, telefonu söküp tekrar taktığımda bazen şarj oluyor.
  Sizlere telefonu getireceğim ama çok masraf çıkartır diye bi türlü kısmet olmadı.

  27 Nisan 2017 at 15:42
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Erhan bey merhaba;
   Sorununuz büyük ihtimal ile şarj soketinden kaynaklanmakta ve değişim ücreti 80 TL’dir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir bu sebeple ücretsiz arıza tespiti sonrası size tüm sorunlar söylenir. Onay verirseniz tamir işlemlerine geçilir.
   Selamlar.

   27 Nisan 2017 at 16:26
 • Hasan Reply

  İphone 6 kullanıyorum Telefonumda uçuk modunada alsam tlf kendi kendine şarj tükeniyor bataryı değiştim ama bir değişim olmadı neden olabilir.tşkler kolay gelsin

  8 Nisan 2017 at 16:15
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Hasan Bey merhaba;
   Şarj soketinde yaşanan bir kısa devreden kaynaklanabilir. Telefonunuzun test edilmesi gerekir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir. Dilediğiniz zaman bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
   Selamlar.

   8 Nisan 2017 at 17:08
 • Gökhan Reply

  iPhone 5s şarj entegresi değişimi ne kadar ?

  12 Mart 2017 at 10:04
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Gökhan Bey merhaba;
   iPhone 5s şarj entegresi değişimi fiyatı 250 TL’dir.
   Selamlar.

   12 Mart 2017 at 10:14
 • Eda Reply

  Merhabalar iPhone 6 plus kullanıyorum telefonumu şarja takıyorum şarj olduğunu gösteriyor fakat Apple logosu yanıp sönüyor ve telefon açılmıyor 3 4 tamirciye götürdüm batarya değil anakarttan kaynaklı olduğunu ve telefonun yapilamayacagini söylediler ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim

  26 Şubat 2017 at 00:28
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Eda Hanım merhaba;
   Evet bu sorun genellikle anakart kaynaklıdır. Ancak teknisyenlerimiz anakart tamir işlemlerinde oldukça tecrübelidir. Pazartesi günü teknik servisimizi arayıp iPhone teknisyenlerimize bağlandığınız taktirde sorununuzu detaylı bir şekilde anlatırsanız eğer sizlere net bir şekilde cevap vereceklerdir.
   Selamlar.

   26 Şubat 2017 at 06:34
  • buse Reply

   ya bende de bu sorun varibir çözüm yolu bulabildiniz mi siz?

   2 Nisan 2017 at 14:59
 • Yuşa Reply

  bir gün önce benimde telefonum bozuldu. İlk zamanlar şarja takıp güç kaynaği düğmesine bastığımda batarya boş şarja takın simgesi çıkıyordu . bugun ise taktığımda hiçbir geri bildirım alamıyorum. ne ışık yanıyor ne de şarj ile oynayınca çalışıyor

  22 Şubat 2017 at 19:52
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Merhaba Yuşa;
   Bu sorunun 3 sebebi olabilir. Birincisi kullanılan şarj aleti, ikincisi batarya üçüncüsü ise şarj soketi. Sizlere net bir bilgi verilebilmesi için cihazın test edilmesi gerekir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmeti ücretsizdir dilediğiniz zaman bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
   Selamlar.

   23 Şubat 2017 at 04:38
 • Aziz Can Reply

  Arkadaşlar 23.11.2016 tarihinde gsm iletişime cihazımı teslim ettim entegre sorunundan dolayı ve telefonu anında teste alıp sorunu buldular. Şarj soketim değişti ve bu inanılmaz hızlı bir zaman da oldu. Burdan Cenk Bey’e çok teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten çok ilgili ve hızlı bir şekilde telefonumun tespitini ve tamirini yaptı. Kesinlikle bu serviste bir numaralar tavsiye ediyorum.

  24 Kasım 2016 at 16:37
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Aziz Bey merhaba;
   Şarj soketi değişiminde GSM İletişim LTD. ŞTİ.’yi tercih ettiğiniz ve bu değerli yorumunuzu bizlerle paylaştığınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ederiz. Telefonunuzu iyi günlerde kullanmanızı dileriz.
   Selamlar.

   24 Kasım 2016 at 21:12
 • Yasin TOSUN Reply

  merhabalar

  ıphone 5 telefonum var telefonumda acma düğmesine bastığımda beyaz ekran geliyor ( elma logosu ) tekrar kapanıyor şimdiye kadar iki tane telefoncuya götürdüm bana söyledikleri daha önceden su almış kısa devre yapıyor ve yapılmaz dediler. içinde fotoları var icloud atmadığım için onları kurtarmak için yaptırmaya calışıyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

  27 Eylül 2016 at 16:46
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Yasin Bey merhaba;
   Teknik servisimize arayarak APPLE teknisyenlerimize bağlandığınızda sizleri detaylı bir şekilde bu konu hakkında bilgilendireceklerdir. Buraya yazmış olduğunuz gibi sorununuzu kendilerine iletmeniz yeterlidir.
   Selamlar.

   27 Eylül 2016 at 18:44
 • Mert Reply

  Meraba ben iphone 5 kullanıyorum telefonum şarja bağlı olmasına ve şarj göstergesinin yanında şarj olduğuna dair bir belirti olmasına rağmen şarj olmuyor ve şarjım bazen %20 nin altına düştüğünde kapanıyor telefonumun arızası nerede olabilir ve masrafım ne kadar olur yardımcı olabilirmisiniz

  6 Eylül 2016 at 11:59
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Mert Bey merhaba;
   Büyük olasılık ile bu sorununuzun sebebi anakarttan kaynaklanmaktadır ancak şarj soketi ve bataryanın da kontrol edilmesi gerekir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir dilediğiniz zaman arıza tespiti için teknik servisimize gelebilirsiniz.
   Selamlar.

   6 Eylül 2016 at 15:47
 • Nazim Reply

  Merhaba iphone 5 kullanmaktayim sarj sorunu degilde pil sorunu yasiyorum sarj ediyorum pili ancak 5 saat kullanabiliyorum pil % 20nin altina dustugunde otomatik olarak kapaniyor. Pili degistirdim problemi cozemediler tamir eden arkadas simdide soket sorunu war diyor ama ilk basarisiz mudahalesinden dolayi guwenmiyorm. cozum bulunabilir mi we maliyeti ne tutar? Konuyla alakali yardimci olabilirmisiniz

  22 Mayıs 2016 at 16:30
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Nazım Bey merhaba;
   Tabi ki sorununuz uzmana teknisyenlerimiz tarafından çözülebilir. Ancak sorunun tam olarak ne olduğunun anlaşılması için teknisyenlerimizin inceleme yapması gerekir. Teknik servisimizde yapılan arıza tespitleri ücretsizdir, dilediğiniz zaman gelebilirsiniz.
   Selamlar.

   24 Mayıs 2016 at 08:01

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Oylamak ister misiniz?
Loading...