WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone 6 Plus Cep Telefonu Tamiri

iPhone 6 Plus Cep Telefonu Tamiri

iPhone 6 Plus cep telefonu tamirinde Türkiye rekoruna sahip olan uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz sayesinde telefonunuzda yaşamış olduğunuz bütün sorunlar çözüme kavuşturulur. Teknik servisimizde yapılan tüm tamir işlemlerinin ardından 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartı ile birlikte cihazınız sizlere teslim edilir.

Şimdi dilerseniz cep telefonunuzda yaşayacağınız sorunun nasıl çözüme kavuşabileceğini ve ücretlendirmeleri hakkında sizlere bilgi verelim. Ama öncelikle belirtmek isteriz ki teknik servisimiz tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulmaktadır.

iPhone 6 Plus Cep Telefonu Tamiri
iPhone 6 Plus Cep Telefonu Tamiri

iPhone 6 Plus Cep Telefonlarında Yaşanan Sorunlar

iPhone 6 Plus cep telefonlarında sıkça karşılaşılan sorunların başında ekran kırılmaları ya da ön cam çatlaması sorunu gelir. Cihazın darbe alması sonucunda ekran kırılabildiği gibi telefonunun kasasında da hasarlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. En çok karşılaşılan diğer sorunlar ise telefonun şarj olmaması, arka/ön kameranın çalışmaması, bataryanın çabuk bitmesi (ömrünün dolması), açma kapama tuşlarının bozulması, ses açma kapama tuşlarının çalışmaması, kulaklık takılmasına rağmen ses gelmemesi, Siri’nin sesinizi duymaması, home tuşunun basmaması, arka kamera flashının çalışmaması gelmektedir.

Yukarıdaki problemlerden herhangi bir tanesini yaşıyorsanız kesinlikle tamiri gerçekleştirilebilir. Hemen aşağıda yaşamış olduğunuz sorunlar, çözüm yolları ve tamir fiyatları alt başlıklar halinde sıralanmıştır.

1. iPhone 6 Plus Ekran Değişimi

iPhone 6 Plus ekranı kırıldı, ön camı çatladı, iç ekranda kırılmalar yaşandı, ekrana hiç görüntü gelmiyor ya da darbe alınması sonucunda dokunmatik alanın bir kısmı ya da tamamı çalışmıyor ise komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ekran değişimi yapılması gerekmektedir. Ekran tamiri uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenleri tarafından gerekli şartların yerine getirildiği teknik servis odasında telefonunuza özel ekipmanlar kullanılarak yapılmalıdır. Kesinlikle yan sanayi ön cam değişimine izin verilmemelidir. Aksi taktirde geri dönüşü olmayan ve tamiri oldukça yüksek maliyetli olan sorunlar ile karşı karşıya kalmanız olasıdır.

iPhone 6 Plus ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartı ile birlikte 180 TL‘dir. Ekran değişimi yapıldıktan sonra kesinlikle bilgileriniz silinmez. Telefonunuzun performansında yani dokunmatik hızı, dokunmatik hassasiyeti ve ekran parlaklığında herhangi bir değişim yaşanmaz. Ekran değişimi süresi ise teknik servisimize geldiğiniz taktirde 30 dakika, kargo ile gönderim yaptığınızda ise 3 (üç) iş günüdür.

iPhone 6 Plus ekran değişimi nasıl yapılır hemen aşağıda bulunan videomuz aracılığı ile izleyebilirsiniz.

2. iPhone 6 Plus Kasa Değişimi

iPhone 6 Plus cep telefonunuzun kasası darbe alma, yere düşme ya da üzerine baskı uygulanması sonucu zara görebilir. Bununla birlikte arka kapak çizilebilir veya zamanla rengi solarak telefonunuz eski bir görünüme sahip olabilir. Bu tarz ve benzeri durumlarda kasa değişimi işlemi yapılması gerekmektedir. Ancak belirtmek isteriz kasa değişimi komple yani arka kapak ve yan çitalar olmak üzere orjinal bir şekilde yapılmalıdır.

iPhone 6 Plus kasa değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile birlikte 250 TL’dir. Diğer tüm tamir işlemlerinde olduğu gibi kasa değişimi uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulan teknik servis odamızda gerçekleştirilir. Değişim süresi ise sadece 30 dakikadır.

3. iPhone 6 Plus Kamera Değişimi

Tüm kameralarda olduğu gibi iPhone 6 Plus kameralarının da zamanla çekim kalitesi bozulabilir. Bununla birlikte alınan herhangi bir darbe sonucu kamera lensi kırılabilir. iPhone 6 Plus kameranızda yaşadığınız sorunların çözüme kavuşturulabilmesi için değişim işleminin yapılması yeterlidir.

iPhone 6 Plus ön kamera değişimi fiyatı 100 TL, arka kamera değişimi fiyatı ise 150 TL’dir. Kamera değişimi yapıldıktan sonra video ve fotoğraf çekimi ilk günkü kalitesine geri dönmektedir. Değişim süresi ise sadece 40 dakikadır.

4. iPhone 6 Plus Batarya Değişimi

iPhone 6 Plus telefonunuzun bataryası çabuk bitiyorsa, konuşurken birden cihazınız kapanıyorsa, şarjınız %90’larda iken birden düşük seviyelere iniyorsa, herhangi bir uygulamayı kullanırken ya da oyun oynarken telefon kapanıyorsa veya batarya şişmiş ise değişim işleminin yapılması gerekmektedir.

iPhone 6 Plus batarya değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim teknik servis garantisi ile birlikte 130 TL’dir. Batarya değişimi sonrasında şarj süresi ilk günkü haline geri dönmektedir. Batarya değişimi tamir süresi ise sadece 30 dakikadır.

5. iPhone 6 Plus Şarj Soketi Değişimi

iPhone 6 Plus cep telefonunuz şarj almıyorsa, şarja taktıktan sonra şarj aleti ucu ile oynandığında bir şarj alıyor bir şarj almıyorsa sorun şarj soketinden kaynaklanabilir. Ama öncelikle belirtmek isteriz ki şarj aletiniz de arızalanmış olabilir. Farklı bir şarj aleti ile şarj etmeyi demenize rağmen hala sorun yaşıyorsanız uzman bir APPLE teknisyeninin telefonunuzu kontrol etmesi gerekir.

iPhone 6 Plus şarj soketi değişimi fiyatı 150 TL’dir. Şarj soketi değişimi sonrasında telefonunuz eskisi gibi sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam edecektir. Aynı zamanda şarj soketi değişimi sonrasında varsa kısa devrelerinde tamir işlemleri gerçekleştirilir.

6. iPhone 6 Plus Açma/Kapama Tuşu Değişimi

iPhone 6 Plus cep telefonlarında 2 adet açma kapama tulu bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi telefon sesini kapatmak için kullanılan tuş, diğeri ise power tuşu yani cihazı kapatıp açmak için kullanılan tuştur. Bu tuşlar aşırı kullanım, darbe alınması ya da zamanla aşınmasından dolayı bozulabilir ve basmaz. Yani işlevlerini yerine getiremezler. Böyle bir durumda değişim işlemi yapılmalıdır.

iPhone 6 Plus açma/kapama tuşu ve power tuşu değişim fiyatı 150 TL’dir. Basmayan ve arızalı olan tuşlar orjinali ile değiştirilir ve sorunsuz bir şekilde çalışmaları sağlanır. Değişim süreleri ise sadece 30 dakikadır.

iPhone 6 Plus zil sesi sorunu çözümü 150 TL, kulaklık jack sorunu yani kulaklığın görülmemesi sorunu 150 TL, sirinin sesinizi duymaması sorununun çözümü 100 TL, home tuşu sorununun çözümü 100 TL ve arka flashın yanmaması sorununun çözümü 100 TL’dir.

Sorun Teknisyenlerimiz Cevaplasınlar

iPhone 6 Plus cep telefonu tamiri, ekran değişimi ya da yaşamış olduğunuz tüm sorunlar ile ilgili teknik servisimizi arayabilir, uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından tüm sorularınızın detaylı bir şekilde cevaplanmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda hemen aşağıda bulunan yorum alanından da yazabilirsiniz.

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (6 Yorum)

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.