WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone 6 teknik servisi

iPhone 6 teknik servisi

iPhone 6 teknik servisi GSM İletişim’de ekran, kasa, batarya, power (güç tuşu) – ses tuşu, ön – arka kamera, kulaklık – mikrofon – şarj soketi, hoparlör, home tuşu, wifi anteni,değişimi yapılmaktadır. Akıllı telefonunuzda yaşamış olduğunuz tüm sorunlar alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenleri tarafından, gerekli tüm teknik servis koşullarının sağlandığı alanda, özel üretim teknisyen ekipman ve malzemeleri kullanılarak yapılır.

iPhone 6 akıllı telefon tamiri

iPhone 6 akıllı telefonunuzda yapılan tüm parça değişimleri sonrasında telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı (imzalı & kaşeli) teknik servis garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir. Bu sayede, garanti süresi dahilinde, değiştirilen parça ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar APPLE teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

  1. iPhone 6 parça değişimi yapılırken telefon sıfırlanmaz. Bu sayede bilgileriniz kesinlikle silinmez.
  2. Servisimizde kullanılmakta olan parçalar orjinaldir.
  3. iPhone 6 parça değişimi sonrasında değiştirilen ürünü dilediğiniz kadar inceleme ve herhangi bir tereddütte ücret iadesi alma hakkınız bulunmaktadır.
  4. Teknik servisimizde değişim süresi ortalama 45 dakikadır. (Not: Kasa değişiminde bu süre 1,5 saattir). 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günü içerisinde parça değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz.
  5. Ekran değişimleri sonrasında ekran kırılması, ön cam çatlaması sorunları ile tekrar karşılaşılmasını engellemek amacıyla ücretsiz olarak ekrana temperli kırılmaz cam koruyucu takılır.
  6. Telefonunuz sizlere değiştirilen parçanın garanti kartı ile birlikte teslim edilir.
  7. Onarım işlemlerinin yapıldığı GSM İletişim teknik servis odası 8 farklı güvenlik kamerası ile 7/24 denetim altında tutulur. Periyodik olarak sterilize edilir. Tamamen statik elektrikten arındırılmış bir şekilde dizayn edilmiştir. Teknisyenler ek önlem olarak statik elektrikten arındırıcı bileklik ve özel teknisyen eldiveni takarlar.

iPhone 6 ekran değişimi

iPhone 6 ekran değişimi fiyatı 150 TL‘dir. Komple ön cam, dokunmatik alan, iç ekran ve dış panelden oluşan tek parça ürün kullanılır. GSM İletişim’de iPhone ekran değişimi nasıl yapılır hemen aşağıda bulunan video aracılığı ile izleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için ise iPhone 6 ekran değişimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

iPhone 6 ekranı kırıldı, camı çatladı, dokunmatik basmıyor

iPhone 6 akıllı telefonunuzun ekranı yere düşme sonucu kırıldı, alınan darbeler sebebi ile ön camı çatladı, üzerine baskı uygulanmasından dolayı iç ekran kırılması yaşandı, dokunmatik alanın bir kısmı ya da tamamı basmıyor, ekrana görüntü gelmiyor, ekranda mürekkep akması tarzında siyah – mor lekeler ya da yatay – dikey beyaz veya renkli çizgiler oluştu ise ekran değişimi yapılması gerekir.

iPhone ekran değişimi videsu

iPhone 6 batarya değişimi

iPhone 6 batarya değişimi fiyatı 100 TL‘dir. Batarya değişiminde orjinal 1810 mAh batarya kullanılır. iPhone 6 batarya değişiminin ardından telefonunuzun şarj dayanıklılık süresi ilk günkü performansında geri döner.

iPhone 6 bataryası şarjı çabuk bitiyor

iPhone akıllı telefonunuzun batarya dayanıklılık süresi azaldı ise, batarya hızlı bir şekilde tükeniyor yani şarjı çabuk bitiyorsa yaşanılan bu sorunun iki sebebi bulunmaktadır. İlki batarya kulanım ömrünün (sayısının) sona ermeye başlaması ikincisi ise batarya şişmesi sorunu ile karşılaşılmasıdır. İlk zamanlar bir kaç gün yeterli olan batarya zamanla (örneğin 300 kullanımdan sonra) bir kaç saat bazına kadar düşebilir.

Batarya şişmesi de aynı şekilde batarya dayanıklılık süresini azaltan bir faktördür. Bu durumla genellikle orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması ya da telefonun aşırı ısınmasına rağmen kullanılmaya devam edilmesinden dolayı karşılaşılır. Her iki sorunun da çözüm yolu batarya değişimidir.

iPhone 6 Batarya Değişimi Nasıl Yapılır
iPhone 6 Batarya Değişimi

iPhone 6 wifi anteni değişimi

iPhone 6 wifi anteni değişimi fiyatı 110 TL‘dir. Arızalı olan wifi anteni anakart üzerinden dikkatli bir şekilde sökülerek yerine yenisi takılır.

Hemen aşağıda bulunan video aracılığı ile iPhone 6 wifi anteni değişimi nasıl yapılır tüm detayları ile birlikte izleyebilirsiniz.

iPhone 6 wifi az çekiyor, şebeke sorunu

iPhone 6 wifi az çekiyor, wifi ağlarını algılamıyor, şebeke çok az çekiyor ya da şebekeyi görmüyor ise bu sorun anakart üzerinde bulunan şebeke anteninin arızlanması sonucu ortaya çıkar. Çözüm yolu ise şebeke – wifi anteninin değiştirilmesidir.

Konu hakkında detaylı bilgi alabilmek için iPhone 6 Wifi Az Çekiyor, Kopuyor Sorunu Çözümü konu başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

iPhone 6 cihazlarının şarj olmamasının bir diğer sebebi ise donanımsaldır. Sıvı – nem teması sonrasında şarj soketi oksitlenmesi, alınan darbeler sonrasında şarj soketin kırılması – çatlaması, telefonu şarja takarken aşırı bir şekilde bastırılması şarj soketi arızalanmasına sebep olur. Çözüm yolu ise şarj soketi değişimidir.

iPhone 6 şarj soketi değişimi

iPhone 6 şarj soketi değişimi fiyatı 100 TL‘dir. Arızalanmış olan şarj soketi yerine orjinal iPhone 6 şarj aleti takılır. Şarj soketi değişimi sonrasında telefonunuzun bataryası sorunsuz bir şekilde dolmaya ve cihazınız şarj almaya devam eder.

iPhone 6 şarj olmuyor, almıyor

iPhone 6 şarj almıyor yani telefonu şarja takmanıza rağmen şarj alıyor işareti çıkmıyor ve batarya dolmuyor ise yaşanılan bu sorunun bir kaç sebebi bulunmaktadır. İlki şarj soketinin elbise pamuğu, kir, toz ve benzeri partiküller ile tıkanmasıdır. Bu sorun sizler tarafından herhangi bir kürdan yardımı ile şarj yuvasının içi dikkatli bir şekilde temizlenerek çözüme kavuşturulabilir. İkinci sorun ise şarj aletinin ya da şarj aleti kablosunun arızalanmasından kaynaklanır. Bu sebeple farklı bir şarj aleti ya da kablosu ile de deneme yapmanızı tavsiye ederiz.

iPhone 6 Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılır
iPhone 6 Şarj Soketi Değişimi

iPhone 6 arka ön kamera değişimi

iPhone 6 arka kamera değişimi fiyatı 100 TL, ön kamera (selfie) değişim fiyatı ise 100 TL‘dir.

iPhone 6 Arka Ön Kamera Değişimi Nasıl Yapılır
iPhone 6 Kamera Değişimi

iPhone 6 arka ön kamera sorunu, açılmıyor, çalışmıyor

Her kamerada olduğu gibi iPhone 6 akıllı telefon kamerasının da zamanla fotoğraf ve video çekim kalitesi düşebilir. Bulanık ya da buğulu çekimler yapılabilir. Mesela örnek olarak 10000 fotoğraf çekiminden sonra. Kullanıcılar ilk günkü çekim kalitesinde video – fotoğraf çekimi yapabilmek için kamera değişimi isteğinde bulunmaktadırlar.

Yukarıdaki anlatılanlara ek olarak alınan bir darbe sebebi ile kamera lensi – soketi kırılabilir. Bunun sonucu kameranın açılmaması, çalışmaması ve siyah görüntü vermesi sorunları ile karşılaşılabilir. Her iki anlatmış olduğumuz sorunun da çözüm yolu kamera değişimidir.

iPhone 6 kulaklık soketi değişimi

iPhone 6 kulaklık soketi değişim fiyatı 100 TL‘dir. Yapılan onarım (değişim) sonrasında kulaklıktan sorunsuz bir şekilde ilk günkü gibi ses alınmaya devam eder ve kulaklık işareti ekrandan kalkmış olur.

iPhone 6 kulaklık takılı kaldı, ses gelmiyor

Telefonunuzun kulaklığı takılı kaldı yani telefonun kulaklığı takılı olmamasına rağmen ekranda kulaklık işareti çıkıyor ise yaşanılan bu sorunun sebebi sıvı – nem teması sonrasında kulaklık soketinin oksitlenmesidir. Kulaklıktan hiç ses gelmiyor ve farklı kulaklık ile deneme yapmanıza rağmen ses alamıyorsanız eğer kulaklık soketi kırılmış, çatlamış ya da aşırı bastırma sebebi ile içine çökmüş olabilir.

Yukarıda anlatmış olduğumuz donanımsal sorunların çözüm yolu yine profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından kulaklık soketi değişiminin yapılmasıdır.

iPhone Kulaklık Soketi Değişimi Nasıl Yapılır
iPhone Kulaklık Soketi Değişimi

iPhone 6 hoparlör değişimi

iPhone 6 hoparlör değişimi fiyatı 100 TL‘dir. Arızalı hoparlör yerine orjinal hoparlör takılır ve hoparlörden alınan ses kalitesi telefonun ilk alındığı günkü performansına geri döner.

iPhone 6 hoparlörden ses gelmiyor

Telefonunuzun hoparlöründen ses gelmiyor, cızırtılı bir şekilde ses alınıyor, ya da sesi çok kısık bir şekilde çıkıyor ise hoparlör patlaması ya da alınan darbeler sonrasında hoparlörün hasar görmesi veya sıvı – nem temasının ardından oskitlenme sorunu yaşıyorsunuz demektir.

iPhone 6 hoparlörden ses gelmiyor olması sorunun tek çözüm yolu ise hoparlör değişimin yapılmasıdır.

iPhone 6 Hoparlör Değişimi Nasıl Yapılır
iPhone 6 Hoparlör Değişimi

iPhone 6 mikrofon değişimi

iPhone 6 mikrofon soketi değişim fiyatı 100 TL‘dir. Mikrofon değişiminin ardından ses kaydı ve karşı tarafla konuşurken sesiniz sorunsuz bir şekilde alınır.

iPhone 6 konuşurken karşı tarafa ses gitmiyor

Telefonla konuşurken karşı tarafa ses gitmiyor ya da çok kısık bir şekilde gidiyorsa telefonun mikrofon kısmı arızalanmış diyebiliriz. Bazı durumlarda tıkanma ile de bu sorun ile karşılaşılabilir ancak genelde alınan darbeler sonrası ilgili soketin kırılması ve sıvı – nem teması sonrasında oksitlenmesinden kaynaklanmaktadır.

iPhone 6 Mikrofon Soketi Değişimi Nasıl Yapılır
iPhone 6 Mikrofon Soketi Değişimi

iPhone 6 kasa değişimi

iPhone 6 kasa değişimi fiyatı 150 TL‘dir. Ortalama 1 ila 2 saat içerisinde hasarlı kasa sökülür ve yerine yenisi takılır. Dış görünüş ilk günkü haline geri döner.

iPhone 6 kasası çizildi, yamuldu, eğildi

iPhone 6 kasası eğildi, çizildi, yıprandı, yamuldu veya alınan darbeler sonrası hasar gördü ise tek çözüm yolu kasa değişiminin yapılmasıdır. iPhone parça değişimlerinde en fazla vakit ayrılması gereken kısımdır. Çünkü tüm parçaların tek tek sökülmesi gerekir.

iPhone 6 Kasa Değişimi Nasıl Yapılır
iPhone 6 Kasa Değişimi

iPhone 6 güç, ses açma kapama tuşu değişimi

iPhone 6 power (güç) tuşu değişimi fiyatı 100 TL, aynı şekilde ses – açma kapama ve sessize alma tuşu değişim fiyatları da 100 TL‘dir. Değişim sonrasında ilgili tuşlar ilk günkü gibi sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

iPhone Güç ve Ses Açma - Kapama Tuşu Değişimi Nasıl Yapılır
iPhone Güç ve Ses Açma – Kapama Tuşu Değişimi

iPhone 6 güç ve ses tuşları çalışmıyor

iPhone 6 güç (power) tuşu ve ses açma – kapama tuşu zamanla bazmayabilir. Basmanız için zorlamanız gerekebilir. Sessize alma tuşu da aynı şekilde arızalanabilir. Bu sorunların yaşanmasının sebebi sıvı – nem teması sonrasında oksitlenme, alınan darbeler sebebi ile kırılma – çatlama ve içerilerine kaçan tozun soketin işlevini yitirmesine sebep olmasından kaynaklıdır.

iPhone 6 teknik servisi GSM İletişim‘de telefonunuz ile ilgili yaşamış olduğunuz tüm sorunların çözüme kavuşturulmasını sağlayabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular mevcut olursa müşteri temsilcisi hattımız üzerinden firmamızı arayarak ya da yorum alanından yazarak bu soruları sorabilir, profesyonel APPLE teknisyenlerimiz tarafından cevaplandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.