WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone 6s Camı Çatladı, Ne Yapmam Gerekiyor ?

iPhone 6s Camı Çatladı, Ne Yapmam Gerekiyor ?

iPhone 6s camı çatladı ise komple yani iç ekran, dokunmatik alan, ön cam ve dış panelden oluşan orjinal ekran değişimi yapılması gerekmektedir. Sadece ön cam değişimlerinde telefonunuz kısa bir süre içerisinde kullanılamaz hale gelebilmekte ve geri dönüşü olmayan sorunlar ile karşılaşılmaktadır. Bu sebeple kesinlikle ön cam değişimi yapılmasını tavsiye etmiyoruz.

iPhone 6s Camı Çatladı

iPhone 6s komple ekran değişimi fiyatı, 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartı ile birlikte 180 TL’dir. Ekran tamiri, uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenleri tarafından sadece 30 dakika içerisinde yapılır. İki taraflı GSM İletişim tarafından karşılanan kargo gönderim hizmetinden faydalanıldığı taktirde ise bu süre 3 (üç) iş günüdür.

iPhone 6s Camı Çatladığında Nelere Dikkat Edilmeli

iPhone 6s camı çatladığında, ekranı kırıldığında ya da iç ekran kırılması sonucu tamamen görüntü gittiğinde ekran değişimi yapılması gerekir. Ancak bu noktada ekran değişimi öncesi ve sonrasında dikkat edeceğiniz ve hemen aşağıda teknisyenlerimiz tarafından paylaşılan maddeler oldukça önemlidir.

  1. Komple yani iç ekran, dokunmatik alan, ön cam ve dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılmalıdır.
  2. Ekran değişimi öncesinde takılacak olan ürünü incelemenize izin verilebilmelidir.
  3. iPhone 6s ekarn değişimi uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenleri tarafından telefonunuza özgü ekipmanlar kullanılarak yapılmalıdır.
  4. Değişim işleminin gerçekleştirildiği teknik servis odası kesinlikle sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmış olmalıdır.
  5. Bilgileriniz yani telefonunuzda bulunan rehber, dosyalar, uygulamalar, fotoğraflar ve benzeri veriler silinmemelidir.
  6. Ekran değişimi sonrasında kesinlikle 6 ay garanti, garanti kartı ile birlikte sizlere verilebilmelidir.
  7. Ekran kırılması ya da ön cam çatlaması sorunu ile tekrar karşı karşıya kalmamanız amacıyla kırılmaz cam koruyucu hediyesi takılmalıdır.

iPhone 6s Ekran Değişimi Nasıl Yapılmalıdır

iPhone 6s ekran değişimi kesinlikle uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenleri tarafından, tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulan teknik servis odasında, telefonunuza özgü ekipmanlar kullanılarak yapılmalıdır. Kullanılacak olan ekran komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşmalıdır. Ekran değişimi sonrasında ise, telefonunuz 6 ay teknik servis garanti kartı ile birlikte sizlere sunulmalıdır. Bu sayede ekran ile ilgili yaşanılan herhangi bir sorun anında çözüme kavuşturulmalıdır.

GSM İletişim uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenleri tarafından iPhone 6s ekran değişimin nasıl yapıldığı daha detaylı bir şekilde izleyebilmeniz amacıyla özel bir video çekilmiştir. Hemen aşağıda bulunan bu video aracılığı ile teknik servisimizde tamir işlemi nasıl gerçekleştirilmekte baştan sonuna kadar izleyebilirsiniz.

Ekran değişiminde Türkiye rekorunu elinde bulunduran GSM İletişim yukarıda anlatılan 7 maddeye harfiyen uymakta ve her daim müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır. Hemen üst menüde bulunan galeri alanı sayesinde teknik servisimizde değiştirilmiş olan ekranları inceleyebilirsiniz.

iPhone 6s Ekranı Kırıldı, Garanti Kapsamına Girer Mi ?

iPhone 6s ekranı kırılan ya da ön camı çatlayan kullanıcıların aklına gelen ilk soru garanti koşulları dahilinde değişim işleminin gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğidir. Ekran kırılması, ön cam çatlaması, sıvı teması ve alınan darbeler sonucu karşılaşılan hasarlar telefon üreticileri tarafından tamamen kullanıcı hatası olarak kabul edildikleri için garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

Telefonunuzu alırken kaskosunu da yaptırdı iseniz mutlaka kasko sözleşmenizi inceleyerek kasko firmanız ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Sözleşme dahilinde ücretsiz bir şekilde ekran değişimi yapılabilir ya da telefonunuzda yaşamış olduğunuz sorun çözüme kavuşturulabilir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.