WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone 6s Şarjı Neden Çabuk Bitiyor

iPhone 6s Şarjı Neden Çabuk Bitiyor

iPhone 6s akıllı telefon kullanıcıları tarafından gerek teknik servis müşteri temsilcisi hattımız aranarak, gerek canlı destek üzerinden, gerekse de yorumlar ile en çok sorulan sorulardan bir tanesi bu günlerde “iPhone 6s şarjı neden çabuk bitiyor ?” sorusu olmaya başladı. Bilişim departmanı olarak bizlerde APPLE teknisyenlerimiz ile yapmış olduğumuz görüşmelerin ardından yaşanan bu sorunun sebeplerini ve çözüm yollarını sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Ana hatları ile özetlemek gerekirse iPhone 6s cihazınızın şarjının hızlı bir şekilde tükenmesinin 2 sebebi bulunmaktadır. Bunlardan ilki bataryanın kullanım ömrünün sona ermeye başlaması, ikincisi ise batarya şişmesi problemi ile karşılaşmanızdır. Hemen şimdi bu cümlelerle ne demek istediğimizi ve yaşanılan sorunun çözüm yolunu anlatalım.

Batarya kullanım ömrünün sona ermeye başlaması

Her bataryada olduğu gibi iPhone 6s bataryasının da bir kullanım ömrü (sayısı) bulunmaktadır. Hatta bu konuda APPLE’ın 500 sayısı ile ilgili açıklaması da bulunmaktadır. İlk zamanlarda 1-2 gün aralığında dayanan batarya süresi zamanla bir kaç saate kadar düşebilmektedir. Şarj yüzdesi %100 iken birden %60’lara düşebilmektedir. Telefon ile konuşurken ya da herhangi bir uygulama kullanırken cihaz kapanabilir.

  1. Şarj %100 olmadan telefonun şarjdan alınması,
  2. Orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması,
  3. Şarj tamamen bitmeden telefonun şarja takılması,
  4. Sürekli oyun oynanması,
  5. Telefonun gece yatarken şarjda unutulması gibi sebepler batarya kullanım ömrünü azaltan faktörler arasında yer almaktadır.

Batarya şişmesi

Hiç bir kullanıcının istemeyeceği ve biran önce çözüme kavuşturulması gereken bir sorundur. Şarjınız çabuk bitiyor ise batarya şişmesi buna sebep olabilir. Batarya şişmesi kasaya baskı yaparak maalesef ki ekran kırılmalarına hatta anakart çatlamalarına varan sonuçlar ile telefonun kullanılamaz hale gelmesine sebep olabilir.

Yaşanılan sorunların çözüm yolu

iPhone 6s şarjının çabuk bitiyor olması sorununun çözüm yolu ise batarya değişimidir. Batarya değişimi alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenleri tarafından, gerekli teknik servis ortam koşullarının sağlandığı odada özel teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmalıdır.

GSM İletişim’de iPhone 6s ekran değişimi nasıl yapılır hemen aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

iPhone 6s batarya değişimi

iPhone 6s batarya değişimi tamamen statik elektrikten arındırılmış, 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulan, periyodik bir şekilde sterilize edilen ve sigortalanmış olan teknik servis odamızda yapılır. Batarya değişimi süresi servisimizde ortalama 45 dakika iken 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

  1. Orjinal 1715 mAh ürün kullanılır.
  2. Bilgileriniz silinmez.
  3. Batarya şarj dayanıklılık süresi ilk günkü haline geri döner.
  4. Telefonunuz 6 ay batarya garanti kartınız ile birlikte sizlere teslim edilir.

Garanti süresi dahiline batarya ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik ve donanımsal sorunlar ise APPLE teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

iPhone 6s batarya değişimi ücreti

iPhone 6s batarya değişimi fiyatı ise kampanyalı bir şekilde 120 TL‘dir. Detaylı bilgi alabilmek için iPhone 6s batarya değişimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

iPhone batarya değişimi nasıl yapılır

GSM İletişim teknik servis odasında APPLE teknisyenlerimiz tarafından iPhone batarya değişimi nasıl yapılır detaylı bir şekilde incelemek isterseniz eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz iPhone 7 batarya değişimi videomuzu izleyebilirsiniz.

GSM İletişim adres bilgileri

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72 Whatsapp: 0532 100 4147

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur. Tabelamız alttaki fotoğraflarda olduğu gibidir.

Teknik servisimiz, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı‘nın çıkışında sağda, Kadıköy Evlendirme Dairesi‘nin karşısında, GENPA teknik servisinin yanındadır. Kapı numarası 33‘dür. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank ile birlikte künefecilerin sırasında E5 çıkışındadır.

ADRES: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Kadıköy (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo gönderimi nasıl yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile GSM İletişim arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir MNG Kargo şubesine giderek 500892456 ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek 653528441 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle herhangi bir ücret alınmaz. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.