WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone 7 Plus ekranı kırıldı camı çatladı

iPhone 7 Plus ekranı kırıldı camı çatladı

iPhone 7 Plus ekranı kırıldı, ön camı çatladı, dokunmatik alan basmıyor (çalışmıyor), iç ekran kırılması yaşandı, ekranda mürekkep akması tarzında siyah – mor lekeler oluştu, ekrana görüntü gelmiyor ya da yatay – dikey beyaz ve renkli çizgiler oluştu ise alanında uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından ekran değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu makalemizde iPhone 7 Plus ekranı kırıldığında neler yapılması gerekir, ekran değişiminde nelere dikkate edilmelidir ve GSM İletişim ekran değişimi süreçleri nelerdir tüm detayları ile birlikte anlatılmıştır.

iPhone 7 Plus ekranı kırıldığında değişimi nasıl yapılır

iPhone 7 Plus ekran değişimi profesyonel APPLE teknisyenlerimiz tarafından, gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

“iPhone 7 Plus ekran değişimi” süresi teknik servisimizde ortalama 45 dakika, 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

  1. Ekran değişimi öncesi ve sonrası telefon sıfırlanmaz. Bilgileriniz silinmez. Uygulama, rehber, galeri, notlar ve diğer bütün bilgiler olduğu gibi kalır.
  2. Telefon ekran performansında yani dokunmatik hızı – hassasiyeti ve ekran parlaklığı – çözünürlüğünde herhangi bir değişim yaşanmaz.
  3. Komple yani ön cam + dokunmatik alan + iç ekran + dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılır.
  4. Ekranın tekrar kırılmasını, ön camın çatlamasını engellemek amacıyla hediye olarak kırılmaz cam koruyucu takılır.
  5. iPhone 7 Plus ekran onarımı sonrasında ekranı dilediğiniz kadar inceleme, test aşamasında yaşayacağınız en ufak bir tereddütte ise ücret iadesi hakkınız bulunmaktadır.
  6. Telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı ekran garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilmektedir.
  7. Garanti kartınızın olması sebebi ile, garanti süresi içerisinde ekran ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak APPLE teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

iPhone 7 Plus ekran değişimi fiyatlandırması ve nasıl bir ortamda onarım işlemlerinin yapıldığı hemen aşağıda detaylı ve videolu bir şekilde anlatılmıştır.

iPhone 7 Plus ekran değişimi fiyatı

iPhone 7 Plus ekran değişimi fiyatı 250 TL‘dir. Güncel olarak ekran değişimi ücreti ise iPhone 7 Plus ekran değişimi ürün sayfamızda paylaşılmaktadır. Teknik servisimizde yapılan ekran değişimleri GSM İletişim resmi Youtube Kanalı‘mıza yüklenmektedir.

Hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz video aracılığı ile iPhone 7 Plus ekranı kırıldı ise değişimi teknik servis odamızda teknisyenlerimiz tarafından nasıl yapılıyor detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz.

iPhone 7 Plus ön camı çatladı

iPhone 7 Plus camı çatladığında maalesef ki kullanıcılar tarafından ön cam değişimi yaptırılmaktadır. Bu kullanıcılar kısa bir süre içerisinde servisimizde tekrar ekran değişimi yaptırırlar. Kesinlikle sağlıklı olmadığı için ön cam değişimini tavsiye etmiyoruz.

Telefonunuzun camı kırıldığında gözle görülmeyen bir şekilde dokunmatik alan ve iç ekranda da hasar (çatlama, kırılma) meydana gelir. Ön cam değişimi yapıldıktan sonra kısa bir süre içerisinde bu alanlar büyümeye başlar. Ayrıca ön cam değişiminde yapılan aşırı ısıtma işlemi yine iç ekran ve dokunmatik alanda hasar meydana gelmesine sebep olur. Kullanılan camlar ekran kalitesinin değişmesine sebebiyet vermektedir.

Kısa bir süre sonra dokunmatik alanda aksamalar, iç ekranda kırılmalar meydana gelir. Tabii bunlarla birlikte tam olarak kapanamayan ekrandan arasından cihazın iç aksamına giren kir, toz ve benzeri partiküller kısa bir süre sonra cihazın kullanılamaz hale gelmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple de ön cam değişimi yaptıranlar kısa bir süre sonra tekrar masraf ederek ekran değişimi yaptırmaktadırlar.”

iPhone 7 Plus ekranı kırıldı garanti kapsamına girer mi ?

Ekran kırılmaları telefon üreticileri tarafından tamamen kullanıcı hatası olarak kabul edildiği için garanti kapsamı dışında kalır. Yani garanti ücreti karşılamaz ekran değişimi için bir ücret çıkartılır.

Telefonunuzu alırken kasko yapıldı ise kasko firmanız ile iletişime geçmenizi öneririz. Kasko sözleşmesi dahilinde indirimli ya da ücretsiz bir şekilde ekran değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

iPhone 7 Plus ekranı kırıldığına kullanıcılar tarafından sıkça sorula soruları ve cevaplarını sizler için derledik. Hemen aşağıda bulunan yorum alanından sizler de aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz.

iPhone 7 Plus ekran değişimi fiyatı ne kadar ?

iPhone 7 Plus ekran değişimi fiyatı 250 TL‘dir. Güncel ekran değişimi ücreti https://www.gsmiletisim.com/urun/iphone-7-plus-ekran-degisimi sayfamızda paylaşılır.

iPhone 7 Plus dokunmatik basmıyor (çalışmıyor) sebebi ne olabilir ?

iPhone 7 Plus dokunmatik alan çalışmıyor ise, ara ara bazı kısımları basmıyorsa bunun iki sebebi vardır. İlki alınan darbeler sebebi ile ekranda bulunan dokunmatik alan arızası yaşanmıştır. Çözüm yolu ise ekran değişimidir.

Bu durumlar karşılaşılmasının ikinci sebebi ise anakart üzerindeki dokunmatik entegresinde yaşanan arızadır. Çözüm yolu ilgili parçanın değiştirilmesidir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.