WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone Arka Kamera Kaç Megapiksel (MP)

iPhone Arka Kamera Kaç Megapiksel (MP)

iPhone akıllı telefon kullanıcılarının ya da iPhone marka telefon alacakların aklına gelen ilk sorulardan bir tanesi de “iPhone arka kamera kaç megapiksel (MP) ?” sorusudur.  GSM İletişim teknisyenleri ve çalışanları olarak bizlerde sahip olduğumuz telefonların kamera özelliklerini merak edenler arasındayız.

Bu makalemizi yazmadan önce GSM İletişim çalışma arkadaşlarımız arasında bir anket düzenledik. Herkese telefonlarının arka kameralarının kaç megapiksel olduğunu sorduk. İnanması zor olabilir ama 28 kişiden 11’i (bu makaleyi yazan ben dahil) arka kameramızın kaç megapiksel çekim yaptığını bilmiyorduk.

Not: Kullanmakta olduğum telefonun arka kamerasının 13 MP, ön kamerasının ise 5MP kalitede çekim yaptığını artık biliyorum:)

iPhone Arka Kamerası Kaç Megapiksel (MP) Çekim Yapar

Sizler için iPhone akıllı telefonlarının arka kameralarının (iPhone ‘den başlayıp iPhone X’e kadar) kaç megapiksel (MP) çekim yaptıklarını araştırdık. Hemen aşağıda bulunan tablonun sol kısmından cihaz modelinini bulabilir, sağ kısımdan ise ön ve arka kameraların kaç megapiksel olduğunu öğrenebilirsiniz.

iPHONE MODELİARKA KAMERAÖN KAMERA
iPhone X12 MP geniş açılı ve 12 MP telefoto7 MP
iPhone 8 Plus12 MP geniş açılı ve 12 MP telefoto7 MP
iPhone 812 MP7 MP
iPhone 7 Plus12 MP geniş açılı ve 12 MP telefoto7 MP
iPhone 712 MP7 MP
iPhone 6s Plus12 MP5 MP
iPhone 6s12 MP5 MP
iPhone 6 Plus8 MP1.2 MP
iPhone 68 MP1.2 MP
iPhone SE12 MP1.2 MP
iPhone 5S8 MP1.2 MP
iPhone 5C8 MP1.2 MP
iPhone 58 MP1.2 MP
iPhone 4S8 MP0.3 MP
iPhone 48 MP0.3 MP

Telefonumun Kamerası Kaç Megapiksel (MP)

Sizlerde kullanmakta olduğunuz akıllı telefon modelini yazarak ön ve arka kameralarının kaç megapiksel (MP) olduğunun sizlerle paylaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.