WhatApp Destek Telefon ile Ara

iPhone X’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

iPhone X’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

iPhone X’de ekran görüntüsü alabilmeniz için ses açma tuşu ile birlikte güç tuşuna (power tuşu) basmanız yeterlidir. Biliyorsunuz ki daha eski modellerde ortada home tuşu bulunmaktaydı. Ve yuvarlak home tuşu ile birlikte güç tuşuna basmak yeterli olmaktaydı. Ekran görüntüsü direk olarak alınır ve kaydedilirdi.

iPhone X ekran görüntüsü almada şöyle bir özellik bulunmakta. Alınan ekran görüntüsünün kaydedildiği fotoğraflar (galeri) bölümüne de gitmeden önce ekran görüntüsü üzerinde düzenlemeler yapabiliyorsunuz.

1. iPhone’da Ekran Görüntüsü Alma

iPhone X cihazları hariç iPhone modellerinde ekran görüntüsü alabilmek için;

  1. Ekran görüntüsü almak istediğiniz kısma gelin (uygulama, oyun, notlar ve benzeri gibi),
  2. Power tuşu (güç tuşu) ve home tuşuna aynı anda bir kez basın.

Bazı modellerde (örneğin iPhone 5, 5s) güç tuşu yukarıdadır. Bazı modellerde (iPhone 7) ise sağ kısımdadır. Örneğin iPhone 7’de ekran görüntüsü alabileceğiniz tuşlar hemen aşağıdaki görselde paylaşılmıştır.

iPhone Ekran Görüntüsü Alma
iPhone 8 ve Öncesi Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüsü aldığınızda telefon ekranı anlık olarak yanıp söner ve fotoğraf çekiyormuşsunuz gibi deklanşör sesi duyulur. Bu ses istenen ekran görüntüsünün sorunsuz bir şekilde alındığının habercisidir. Artık fotoğraflar sayfasından alınan ekran görüntüsüne ulaşabilirsiniz.

iPhone X Ekran Görüntüsü Alma

Yukarıdaki açıklamada belirtmiş olduğumuz gibi iPhone X’de ekran görüntüsü almanın tek farkı home tuşu yerine ses açma tuşu ile birlikte güç tuşuna basılmasıdır.

iPhone X’de ekran görüntüsünü alabilmeniz için gerekli sağ taraftaki yan düğme ve sol taraftaki ses açma tuşunun yerleri hemen aşağıdaki görselde paylaşılmıştır.

iPhone X Screen Shot
iPhone X’de Ekran Görüntüsü Alma

Bu makalemizde iPhone X ve diğer iPhone modellerinde nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi paylaştık. 1. maddenin geçerli olduğu iPhone modelleri iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’tır.

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.