WhatApp Destek Telefon ile Ara

Kendi Numaramı Nasıl Gizleyebilirim?

Kendi Numaramı Nasıl Gizleyebilirim?

Kendi numaramı nasıl gizleyebilirim sorusunu birçok kez aramış ve merak etmişizdir. Cep telefonu hayatımıza 1973 yılında girmiştir. Martin Cooper tarafından keşfedilen kablosuz cep telefonları 1973 yılından beri hayatımızın vazgeçilmez iletişim araçlarından bir tanesi olmuştur.

3 Nisan 1973 tarihinde ortaya çıkan cep telefonu  ile ilk görüşme denemeleri tamamen başarıyla sonuçlanmıştır.  İlk cep telefonu 825 gram ağırlığında ve 25 cm uzunluğundadır.  Çıktığı tarihten günümüze kadar teknoloji’nin  paralel ilerlemesi ile birlikte, cep telefonları da gelişerek birçok özelliği sahip olmuştur.  Örneğin cep telefonunuz ile farklı bir numarayı arayacaksanız ve numaranızın görünmesini istemiyorsanız, bu çok kolay bir yöntemle mümkün olacaktır.

Avrupa Telekominasyon Standartları Komitesi (ATSK) kısa adı GSM olan Global Systems Mobile’ı oluşturdu ve tüm dünya bu adıyla kullanmaya başladı. Bununla birlikte GSM operatörleri de günümüzde cep telefonunun icadı ile birlikte bizlere iletişim kolaylığı konusunda birçok yenilikler getirdi.

Numaramı nasıl gizleyebilirim? Basit yöntem

Numara gizleme bu hizmetlerden sadece bir tanesi ve çok basit bir yöntem ile bunu yapmak mümkün olmaktadır. Ülkemizde hizmet veren GSM operatörleri Turkcell, Vodafone ve  Türk Telekom hatlarımızdan #31# tuşlarına basarak arama yapmanız yeterli olacaktır.

Örneğin bir numarayı aramak istiyorsunuz ve  numaranızı gizli tutmak gerekmektedir. Yapacağınız tek şey bu olacaktır.

Numara gizleme : #31#05007654321

Sabit hatlar’da numara gizleyebilir miyim? sorusunun ise cevabı çok basittir. Aynı işlemi yaptığınız takdirde sabit hatlarda numaranız görünmeyecektir ve arama yaptığınız kişi numaranızı ulaşamayacaktır. Numara gizlemenin başka yöntemi var mıdır? sorusuna ise gelin birlikte aşağıda cevap bulalım.

Telefon ayarlarından numara gizleme

Telefon numaranızı gizlemek istiyorsanız bunun bir yöntemi daha bulunmaktadır Bu yöntem daha basit olmakla beraber, dikkatli olunması gereken bir konudur.  Peki bu işlem nasıl yapılmaktadır merak ediyor ve öğrenmek istiyorsanız, bunun bilgisini de sizler için araştırdık.

Bilindiği üzere numara gizleme’nin en bilinen yöntemi #31#  araması yapmaktır. Onun haricinde telefonlarınızın ayarlarından numaranızı gizlemek mümkün olmaktadır. Bu işlem için yapmanız gereken adımlar şunlardır;

Telefonunuzun ayarlar bölümüne Giriş yaparak bir sonraki adımda ise Telefon bölümüne girerek buradaki numara göster seçeneğini tıklıyoruz.  Daha sonra yapacağımız işlem ise oradaki çıkan seçeneklerden ’’DEAKTIF’’ olanı seçiyoruz ve böylece numaramız karşı tarafta  ki tüm aramalara görünmemiş olacaktır. Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken  önemli bir konu vardır. Yapmış olduğunuz ayarları deaktif halde unutursak, aradığımız tüm numaralara karşı numaramız kapalı halde olacaktır. Önemli olan nokta ise o bölüme unutmamak ve gerektiği zaman aktif hale getirmektir.

Sizlere numarayı gizlemenin farklı yöntemlerini ve cep telefonunun günümüze nasıl ulaştığı konusunda kısa bilgiler vermeye çalıştık. Hayatımıza birçok kolaylığı ile birlikte giren cep telefonları günlük yaşamımızı bir hayli etkiliyor ve kolaylaştırıyor. Önemli olan noktalardan bir tanesi ise cep telefonlarını amaca uygun ihtiyaca göre kullanmak olacaktır. Teknoloji konusunda sizlere birçok bilgilendirici ve aydınlatıcı içerikler sunmaya devam edeceğiz. GSM İletişim YouTube kanalına abone olmayı ve blok yazılarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (4 Yorum)

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.