WhatApp Destek Telefon ile Ara

LG G3 Ekran Tamiri Nasıl Yapılır

LG G3 Ekran Tamiri Nasıl Yapılır

LG G3 ekran tamiri nasıl yapılır sorusu, teknisyenlerimize en çok sorulan soruların başında geldiği için GSM İletişim Teknolojileri LG teknisyenleri ile bir araya gelerek sizlere detaylı bilgiler vermek istedik. Makalemizi dikkatlice okumanızı ve hiç bir ayrıntıyı kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. 

LG G3 ekran tamiri nasıl yapılmadan önce ise sizlere cep telefonunuzun neden kırıldığını tüm detayları ile birlikte anlatmak istiyoruz. LG G3 ekranları yere düşme, sert bir zemine çarpma ya da üzerine baskı uygulanmasından dolayı kırılmaktadır. Aslında bu kısmı herkes biliyor. Sonuçta telefonunuzun ekranı camdır ve dolayısı ile bu durumlar ile karşılaşılınca ekranı kırılacaktır. Bunların yanında LG G3 ekranlarının bir kırılma sebebi daha vardır.

Telefonunuzu uzun süre kullanıyorsanız eğer ısındığını da fark ediyorsunuzdur. Telefonun ısınması direk olarak ekranın ısınmasına sebep olmaktadır. Uzun süreli kullanımın ardından dikkat ediniz aşırı bir şekilde ısınan ekranınız sadece bir anahtar çarpması ya da telefonunuz cebinizde iken bir alana yaslanmanızdan dolayı dahi kırılabilir. Bir çok cep telefonuna göre oldukça hassas ekrana sahip olan bir telefon kullanıyorsunuz unutmayınız.

LG G3 EKRAN TAMİRİ NASIL YAPILIR

LG G3 ekran değişimi videosunu hemen aşağıda paylaşıyoruz. Bu videoyu izlemeden önce aşağıda 6 madde ile LG G3 ekran değişimi nasıl yapılır sizlere anlattık onları okumanızı istiyoruz. Özellikle hangi parçalara dikkat edilmesi gerektiği, hangi parçanın ne işe yaradığı, dikkat edilmesi gerekenler, orjinal ekran nasıl anlaşılır gibi bir çok noktaya değinmiş bulunmaktayız.

Orjinal, Seri Numaralı Ekranlar Kullanılması

LG G3 ekran değişimi yapılırken kesinlikle orjinal, seri numaralı ve faturalı ürünler kullanılmalıdır. Ayrıca sadece ön cam, iç ekran ya da dokunmatik değişimi kesinlikle yapılmamalıdır. LG G3 ekran tamiri sırasında kullanılacak ekranlar tek parça halinde yani dokunmatik + ön cam + ekran + dış kasa halinde olmalıdır. Aksi taktirde cihazınızın kısa bir süre içerisinde dönüşü olmayan sorunlarla karşı karşıya kalabilmektedir. Yan sanayi ve Çin malı ürünlerin ise kesinlikle taktırılmaması gerekir. Ayrıca ekran tamiri gerçekleştirildikten sonra mutlaka 6 ay sınırsız teknik servis garantisi verilebilmelidir.

GSM İletişim Teknolojileri LG G3 ekranlarını daha yakından inceleyebilmek için LG G3 Ekran Değişimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

LG G3 EKRAN TAMİRİ

1. LG G3 KIRIK EKRAN İNCELENİR: Aşağıda görmüş olduğunuz ekranı kırık LG G3 cep telefonu teknik servisimize getirilmiştir. Ekran tamiri yapılmadan önce cihaz bütün detayları ile birlikte incelenir. Ekran kırılmasının yanı sıra iç aksamda herhangi bir sorun olup olmadığına bakılır. Yaklaşık olarak 5 dakika süren bu sürecin ardından ekran değişimi işlemine başlanır.

LG G3 Kırık Ekran
LG G3 Kırık Ekran

2. CİHAZ SÖKÜLMEYE BAŞLANIR: Sırası ile arka kapak ve batarya telefondan ayrılır. Bu işlemleri gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Ardından arkada bulunan vidalar uzman teknisyenimiz ve özel alyans tornavida kullanılarak çıkartılır. Burada teknisyenin tecrübesi ve uzmanlığı çok önemlidir. Toplam 11 adet vida cihazdan çıkartılır. Ardından özel bir maşa kullanılarak alt ve üst plastik kasa telefondan ayrılır.

LG G3 Kasasının Teknisyen Tarafından Sökülmesi
LG G3 Kasasının Teknisyen Tarafından Sökülmesi

3. İÇ AKSAMLARIN SÖKÜLMESİ: Buraya kadar yapılan işlemler dikkatli bir şekilde davranıldığı taktirde sizler tarafından da yapılabilmektedir. Ancak buradan sonra yapılacak her demonte işlemi uzman bir LG teknisyeni tarafından yapılmalıdır. En ufak bir hata dahi telefonunuzun kullanılamaz hale gelmesine sebep olabilmektedir. Arka plastik iki kasa söküldükten sonra cihazın bütün bağlantılarının yapıldığı orta alanın sökülme işlemi gerçekleştirilir. Tabi bu işlem gerçekleştirilmeden önce kamera, mikrofon, hoparlör ve diğer alanlarla olan bağlantısının kaldırılması gerekmektedir. Bu bağlantıları ikisi üstte iki tanesi de altta yan yanadır. Aşağıda bulunan görselde inceleyebilirsiniz. Dikkatli olunması gerekir bu alan telefonunuz en önemli aksamı yani orta paneli oluşturmaktadır. İşlemci ve bilgilerin depolandığı alan buradadır. En ufak bir hata örneğin çok küçük bir bağnatıya dahi ekipmanların çarpması sonucu cihaz açılmaz.

LG G3 İç Aksamı Sökülrken
LG G3 İç Aksamı Sökülrken

4. EKRANA BAĞLI PARÇALARIN SÖKÜLMESİ: Şimdi kırık ekran üzerine bağlı olarak kalan kamera, hoparlör soketi, mikrofon soketi, titreşimi sağlayan metal ve bağlantı aksamlarının çıkarılması gerekir. Aşağıdaki görselde hepsini görebilirsiniz. Burada özel olarak tasarlanmış olan cımbız kullanılması gerekmektedir.

LG G3 İç Aksamı
LG G3 İç Aksamı

5. ORJİNAL EKRANIN HAZIR HALE GETİRİLMESİ: Bu aşamadan sonra orjinal full tek parça (dokunmatik + ön cam + ekran + kasa) olan ekran sökülen bütün parçaların takılması için hazır hale getirilir. Gerekli temizleme işlemleri ve fabrikasyon vakumlu olan alanlara ilk olarak yeni parçaların takılması için yerleri hazırlanır. Sırası ile kırık ekrandan sökülen kamera, şarj soketi, hoparlör, ön kamera ve diğer alanlar telefona takılır. Ardından orta kasanın monte işlemlerine geçilir.

Orjinal Full Tek Parça LG G3 ekranı
Orjinal Full Tek Parça LG G3 ekranı

6. SÖKÜLEN TÜM PARÇALARIN TAKILMASI: Son aşamada ise sırası ile orta panel ve paneli koruyan plastik alanlar takılır. Yine özel ekipmanlar ve uzman teknisyenler aracılığı ile sökülen vidalar yerne oturtulur. Son olarak batarya ve arka kapak takılır. Artık LG G3 ekran tamiri gerçekleştirilmiştir. Yaklaşık 3-4 dakika test işlemleri yapılır ve sizlerin beğenisine sunulur.

Kırık Ekranı Değiştirilmiş LG G3 D855
Kırık Ekranı Değiştirilmiş LG G3 D855

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.