WhatApp Destek Telefon ile Ara

LG G3 Mikrofon Çalışmıyor Karşıya Ses Gitmiyor

LG G3 Mikrofon Çalışmıyor Karşıya Ses Gitmiyor

LG G3 mikrofonu çalışmıyor ise yani telefonda konuşurken karşı tarafa ses gitmiyor ise sorun mikrofonun arızalanmasından kaynaklanmaktadır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalıyorsanız eğer mikrofon değişimi yapılması gerekmektedir. Ancak oldukça uzman ve tecrübeli LG teknisyenleri tarafından değişim işlemi yapılmalıdır. Çünkü mikrofon ana karta bağlıdır ve profesyonel olmayan teknisyenler tarafından değişim işlemi gerçekleştirildiğinde cihazınız kullanılamaz hale gelebilmektedir.

LG G3 Mikrofon Çalışmıyor

GSM İletişim tarafından verilen 6 ay teknik servis garantisi ile birlikte LG G3 mikrofon değişimi fiyatı 200 TL’dir. Mikrofon tamiri, uzman ve tecrübeli LG teknisyenlerimiz tarafından, tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulmakta olan teknik servis odamızda, LG G3 cep telefonuna özel ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır.

LG G3 Mikrofon Çalışmıyor Ne Yapılmalı

LG G3 mikrofon çalışmıyor ise yani karşı tarafa ses gitmiyorsa ya da herhangi bir ses kaydı yapılamıyorsa değişim işleminin yapılması gerekir. Genelde yapılan en büyük hata mikrofon sorununun tıkanmadan dolayı kaynaklandığının sanılmasıdır. Böyle bir durumda kullanıcılar iğne, kürdan ya da benzeri sivri gereçler ile mikrofonu açmaya çalışmaktadır. Ancak yapılan bu yanlış müdahale ile telefona geri dönüşü olmayan ya da maliyet artışı yaşatan hasarlar verebilmektedirler.

Yukarıdaki sebeplerden dolayı telefonunuzun mikrofonu çalışmıyor ise mutlaka uzman ve tecrübeli bir LG teknisyeni tarafından cihazınız test edilmelidir. GSM İletişim LG teknisyenleri LG G3 cep telefonu tamiri ve ekran değişiminde Türkiye rekorunu elinde bulunduran bir teknik servistir. Bu sayede sorununuz, cihazınıza hiç bir zarar verilmeden çözüme kavuşturulur.

LG G3 Mikrofon Değişimi Nasıl Yapılır

LG G3 mikrofon değişimi kesinlikle uzman teknisyenler tarafından, gerekli teknik servis koşulları altında yapılmalıdır. Değişim işlemi yapılırken telefonunuza özgü ekipmanlar kullanılmalıdır. Ana karta herhangi bir zarar verilmemelidir. Değişim sonrasında ise 6 ay teknik servis garanti kartı sizlere verilmelidir. Peki GSM İletişim’de LG G3 mikrofon değişimi nasıl yapılır ?

 1. LG G3 mikrofon değişimi için cihazınız ana karta kadar sökülür.
 2. Arızalı olan mikrofon ana karttan ayrılır.
 3. Sökülen mikrofon yerine orjinal LG G3 mikrofonu takılır.
 4. Telefonun tüm testleri yapılır ve ardından incelemeniz amacı ile sizlerin beğenisine sunulur.
 5. Onayınızın ardından 6 ay imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartınız hazırlanır. Garanti kartınız sayesinde garanti süresince yaşayacağınız en ufak bir sorun dahi anında çözüme kavuşturulur.

LG G3 mikrofon değişimi ve karşı tarafa ses gitmeme sorunu hakkında aklınıza takılan bütün soruları hemen aşağıda bulunan yorum alanı aracılığı ile ya da teknik servisimizi arayarak sorabilir, uzman ve tecrübeli LG teknisyenlerimiz tarafından tüm detayları ile birlikte cevaplanmalarını sağlayabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (6 Yorum)

 • ilayda - 6 yıl önce

  Merhaba bnm teli lg staylus 2 telefon hoparlör u biri aradığında karşıya ses gitmiyor ama hoparlör açıldimi gidiyor…

 • Hasan saridemir - 6 yıl önce

  Merhaba telefonum su aldı sed gitmiyor ne yapmali

 • İskender - 6 yıl önce

  Merhaba benim g3 staylus d693tr modeli ses gitmemesinden ziyade ses çok cızırtılı geliyor sadece konuşmada müzik dinlerken normal çalışıyor. Acaba hoparlotum mü yoksa mikrofonum mu arizalidir. Bu durum da tamir ucreti nekadar olur.

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.