WhatApp Destek Telefon ile Ara

Samsung Galaxy Note 5 şarjı çabuk bitiyor

Samsung Galaxy Note 5 şarjı çabuk bitiyor

Samsung Galaxy Note 5 şarjı çabuk bitiyor sorunu yaşıyorsanız ve şarj süresini uzatmak için ne yapılması gerekiyor diye araştırıyor iseniz eğer bu makalemizi baştan sona okumanızı tavsiye ederiz.

Yaşanılan bu sorunun sebep yolları, çözüm yolu ve batarya (pil) değişimi nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Samsung Galaxy Note 5 şarjı çabuk bitiyor sorunu

Samsung Galaxy Note 5 akıllı telefonunuzun bataryası zamanla çabuk bitmeye, şarjınız çok az dayanmaya yani şarj yüzdesi çok hızlı bir düşmeye başladı ise yaşanılan bu sorunun iki sebebi bulunabilir.

 1. Batarya kullanım ömrü: Her batarya da olduğu gibi Samsung Galaxy Note 5 akıllı telefonlarının bataryasında da bir kullanım ömrü (sayısı) bulunmaktadır. İlk zamanlarda bir kaç gün yeterli olabilen şarj mesela 500 defa şarjın doldurulup boşaltılmasından sonra zamanla bir kaç saate kadar inebilir.
 2. Batarya şişmesi: Şarjın hızlı bir şekilde bitiyor olmasının bir diğer sebebi ise bataryada yaşanan şişme olarak verilebilir. Orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması, telefonun şarjda bırakılması ya da şarjda iken – aşırı ısınmasına rağmen kullanılmaya devam edilmesi bataryanın şişmesine sebep olur.

Samsung Galaxy Note 5 şarj süresini uzatma

Samsung Galaxy Note 5 batarya dayanıklılık süresini yazılımsal olarak uzatmak maalesef mümkün değildir. Sadece telefonu dengeli modda kullanabilir ya da kullanılmayan uygulamaların arka planda çalışmaması için kaldırılmaları sağlayabilirsiniz.

Batarya şarj dayanıklılık süresini azaltmanın en etkili yolu orjinal ürün kullanılarak batarya değişiminin yapılmasıdır. Hemen aşağıda Note 5 batarya değişimi nasıl yapılır ve ücretlendirmesi nedir detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Samsung Galaxy Note 5 batarya değişimi

Samsung Galaxy Note 5 batarya değişimi alanında uzman ve tecrübeli SAMSUNG teknisyenlerimiz tarafından, periyodik bir şekilde sterilize edilen, tamamen statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulan teknik servis odamızda özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılır.

 1. Samsung Galaxy Note 5 batarya değişimi fiyatı 250 TL‘dir.
 2. Batarya değişiminde orjinal 3000 mAh batarya kullanılır.
 3. Telefon sıfırlanmaz ve bilgileriniz kesinlikle silinmez.
 4. Telefonunuz 6 ay GSM İletişim onaylı batarya garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Garanti süresi içerisinde batarya ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar SAMSUNG teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur. Hemen aşağıda bulunan video aracılığı ile de Samsung Galaxy Note 5 batarya değişimi nasıl yapılır detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (6 Yorum)

 • Erol - 3 yıl önce

  Batarya reset için bu kodu kullandığımda sanki faydalı oluyor.Bunu kullanmak zarar verirmi? *#0228#

 • Murat - 3 yıl önce

  Mrhb benim note 5 de de batarya değişmesi lazım size nasıl gonderecem

 • Ömer Karakoç - 4 yıl önce

  Selamlar Samsung galaxy note 5 telefonum şarjı %60 – %70 olmasına rağmen kendiliğinden kapanıyor. Şart aletine takılıyken kapanmıyor. Bataryayla alakalı olduğunu düşündüğüm için batarya değişimi yaptım ancak işe yaramadı. Herhangi bir sıvı teması olmadı veya düşmedi. Tamir olur mu olursa ücreti ne kadar olur?

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.