WhatApp Destek Telefon ile Ara

Sony Xperia C5 Ultra teknik servisi

Sony Xperia C5 Ultra teknik servisi

Sony Xperia C5 Ultra teknik servisi GSM İletişim’de Sony Xperia C5 Ultra akıllı telefonunuzda karşılaştığınız sorunlar alanında uzman ve tecrübeli SONY teknisyenlerimiz tarafından, parça değişimi yapılabilmesi için gerekli tüm koşulların bir araya getirildiği teknik servis odamızda, özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

Sony Xperia C5 Ultra tamiri

GSM İletişim’de yapılan parça değişimi süreçlerinde orjinal ürün kullanılır. Bu sebepten dolayı cihazınız 6 ay GSM İletişim onaylı (imzalı & kaşeli) garanti kartı ile birlikte sizlere sunulur. Garanti süresi dahilinde değiştirilen parça ile ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ise ücretsiz olarak SONY teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur.

  1. Parça değişimi yapılırken telefonunuzda bulunan bilgileriniz silinmez. Telefon sıfırlanmaz. Kesinlikle cihaza format atılmaz.
  2. Kullanılmakta olan ürünler orjinaldir.
  3. Parça değişimi sonrasında telefonu dilediğiniz kadar test etme ve herhangi bir tereddütte ise ücret iadesi hakkınız bulunmaktadır.
  4. Teknik servisimizde geldiğiniz taktirde parça değişimi süresi ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise bu süre 3 (üç) iş günüdür.
  5. Ekran değişimi yapılıyorsa eğer değişim sonrasında ekran kırılması sorununu tekrar yaşamanızı engellemek amacıyla telefonunuza kırılmaz cam koruyucu herhangi bir ücret talep edilmeden takılır.
  6. Cihazınız kesinlikle değiştirilen parçanın garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.
  7. Parça değişimi yapılan teknik servis odamız periyodik olarak sterilize edilmektedir. Tamamen statik elektrikten arındırılmıştır. 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulmaktadır. Cihaz güvenliği için ekstra bir şekilde sigortalanmıştır.

Sony Xperia C5 Ultra ekran değişimi

Sony Xperia C5 Ultra ekran değişimi fiyatı 450 TL‘dir. Komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılmaktadır. Teknik servisimizde ekran değişimi nasıl yapılıyor detaylı bir şekilde inceleyebilmeniz amacıyla teknisyenlerimiz tarafından çekilmiş olan hemen aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

GSM İletişim resmi Youtube kanalını ziyaret ederek teknik servisimizde gerçekleştirilmiş olan diğer bütün marka ve model telefonlarda yapılan parça değişimi videolarını da izleyebilirsiniz.

Sony Xperia C5 Ultra ekranı kırıldı, camı çatladı

Sony Xperia C5 Ultra akıllı telefon ekranı alınan darbeler sebebi ile kırılabilir. Ön camda çatlama yaşanabilir. Dokunmatik alanın bir kısmının ya da tamamı çalışmıyor basmıyor olabilir. İç ekran kırılması sebebi ile ekrana görüntü gelmiyor olabilir. Bunlarla birlikte ekranda mürekkep akması tarzında siyah – mor lekeler ya da yatay dikey beyaz – renkli çizgiler oluşabilir.

Yukarıdaki sorulardan herhangi bir tanesini yaşıyorsanız eğer alanında profesyonel SONY teknisyenlerimiz tarafından ortalama 30 dakika içerisinde ekran değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ekran değişimi detaylı bilgi için bakınız Sony Xperia C5 Ultra Ekran Değişimi

Sony Xperia C5 Ultra ekran değişimi videosu

Sony Xperia C5 Ultra Kırık Ekran Değişimi Öncesi ve Sonrası
Sony Xperia C5 Ultra Ekran Değişimi Öncesi ve Sonrası

Sony Xperia C5 Ultra batarya değişimi

Sony Xperia C5 Ultra batarya değişimi fiyatı 200 TL‘dir. Batarya değişiminde orjinal 2930 mAh batarya kullanılır. Yapılan değişim sonrasında telefonunuzun şarj dayanıklılık süresi ilk alındığı günü haline geri döner.

Sony Xperia C5 Ultra şarjı çabuk bitiyor

Telefonunuzun bataryası hızlı bir şekilde tükeniyor ise bunun iki sebebi bulunmaktadır. İlki batarya kullanım ömrünün sona ermeye başlaması ikincisi ise batarya şişmesi sorunu ile karşılaşılmasıdır. Her batarya da olduğu gibi Sony Xperia C5 Ultra telefon bataryasının da bir kullanım sayısı (ömrü) bulunmaktadır. İlk zamanlarda belki de 1-2 gün yeterli olan zamanla bir kaç saate kadar düşebilmektedir.

Batarya şişmesi sorunu ise orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılmasından ve telefonun aşırı bir şekilde ısınmasına rağmen kullanılmaya devam edilmesinden kaynaklanır. Şarj dayanıklılık süresini olumsuz yönde etkiler ve kesinlikle teknisyenler tarafından acilen müdahale edilmesi gereken bir durumdur.

Sony Xperia C5 Ultra Batarya Değişimi Nasıl Yapılır
Sony Xperia C5 Ultra Batarya Değişimi

Sony Xperia C5 Ultra şarj soketi değişimi

Sony Xperia C5 Ultra şarj soketi değişim fiyatı 200 TL‘dir. Sorun yaşanılan şarj soketi uzman teknisyenlerimiz tarafından itinalı bir şekilde sökülür. Yerine orjinal şarj soketi takılır.

Sony Xperia C5 Ultra şarj soketi değişimi sonrasında telefonunuz sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam eder ve batarya eski hızında dolmaya başlar.

Sony Xperia C5 Ultra şarj almıyor, batarya dolmuyor

Telefonunuzun şarj almıyor bu sebepten dolayı da bataryası dolmuyor ise yaşanılan bu sorun şarj soketinin tıkanmasından, şarj aletinin ya da kablosunun arızalı olmasından ya da şarj soketi arızalanmasından kaynaklanabilir. İlk iki sorun sizler tarafından çözüme kavuşturulabilir. Bu sebeple ilk olarak herhangi bir ışık yardımı ile şarj yuvasına bakmanızı, elbise pamuğu, kir, toz ve benzeri parçacıklar var ise çıkarmanızı tavsiye ederiz. Sorun yine devam ediyorsa farklı şarj aleti ya da kablosundan deneme yapmanızı.

Yukarıda anlatmış olduklarımızı yapmanıza rağmen telefonunuzun şarj olmuyor ise sorun şarj soketinden kaynaklanır. Genellikle yaşanan sorun ise sıvı – nem teması sonrasında şarj soketinin oksitlenmesi ya da alınan darbeler neticesinde şarj soketinin kırılması – çatlaması olarak verilebilir. Tek çözüm yolu ise uzman bir SONY teknisyeni tarafından değişiminin yapılmasıdır.

Sony Xperia C5 Ultra Şarj Soketi Değişimi

Sony Xperia C5 Ultra arka ön kamera değişimi

Sony Xperia C5 Ultra arka kamera değişimi fiyatı 250 TL, ön kamera (selfie) değişim fiyatı ise 200 TL‘dir.

Sony Xperia C5 Ultra arka ön kamera sorunu, açılmıyor, çalışmıyor

Her kamerada olduğu gibi Sony Xperia C5 Ultra akıllı telefon kamerasının da zamanla fotoğraf ve video çekim kalitesi düşebilir. Bulanık ya da buğulu çekimler yapılabilir. Mesela örnek olarak 10000 fotoğraf çekiminden sonra. Kullanıcılar ilk günkü çekim kalitesinde video – fotoğraf çekimi yapabilmek için kamera değişimi isteğinde bulunmaktadırlar.

Yukarıdaki anlatılanlara ek olarak alınan bir darbe sebebi ile kamera lensi – soketi kırılabilir. Bunun sonucu kameranın açılmaması, çalışmaması ve siyah görüntü vermesi sorunları ile karşılaşılabilir. Her iki anlatmış olduğumuz sorunun da çözüm yolu kamera değişimidir.

Sony Xperia C5 Ultra Kamera Değişimi

Sony Xperia C5 Ultra kulaklık soketi değişimi

Sony Xperia C5 Ultra kulaklık soketi değişim fiyatı 200 TL‘dir. Yapılan onarım (değişim) sonrasında kulaklıktan sorunsuz bir şekilde ilk günkü gibi ses alınmaya devam eder ve kulaklık işareti ekrandan kalkmış olur.

Sony Xperia C5 Ultra kulaklık takılı kaldı, ses gelmiyor

Telefonunuzun kulaklığı takılı kaldı yani telefonun kulaklığı takılı olmamasına rağmen ekranda kulaklık işareti çıkıyor ise yaşanılan bu sorunun sebebi sıvı – nem teması sonrasında kulaklık soketinin oksitlenmesidir. Kulaklıktan hiç ses gelmiyor ve farklı kulaklık ile deneme yapmanıza rağmen ses alamıyorsanız eğer kulaklık soketi kırılmış, çatlamış ya da aşırı bastırma sebebi ile içine çökmüş olabilir.

Yukarıda anlatmış olduğumuz donanımsal sorunların çözüm yolu yine profesyonel bir SONY teknisyeni tarafından kulaklık soketi değişiminin yapılmasıdır.

Sony Xperia C5 Ultra Kulaklık Soketi Değişimi Nasıl Yapılır
Sony Xperia C5 Ultra Kulaklık Soketi Değişimi

Sony Xperia C5 Ultra hoparlör değişimi

Sony Xperia C5 Ultra hoparlör değişimi fiyatı 200 TL‘dir. Arızalı hoparlör yerine orjinal hoparlör takılır ve hoparlörden alınan ses kalitesi telefonun ilk alındığı günkü performansına geri döner.

Sony Xperia C5 Ultra hoparlörden ses gelmiyor

Telefonunuzun hoparlöründen ses gelmiyor, cızırtılı bir şekilde ses alınıyor, ya da sesi çok kısık bir şekilde çıkıyor ise hoparlör patlaması ya da alınan darbeler sonrasında hoparlörün hasar görmesi veya sıvı – nem temasının ardından oskitlenme sorunu yaşıyorsunuz demektir.

Sony Xperia C5 Ultra hoparlörden ses gelmiyor olması sorunun tek çözüm yolu ise hoparlör değişimin yapılmasıdır.

Sony Xperia C5 Ultra Hoparlör Değişimi

Sony Xperia C5 Ultra konuşurken karşı tarafa ses gitmiyor

Telefonla konuşurken karşı tarafa ses gitmiyor ya da çok kısık bir şekilde gidiyorsa telefonun mikrofon kısmı arızalanmış diyebiliriz. Bazı durumlarda tıkanma ile de bu sorun ile karşılaşılabilir ancak genelde alınan darbeler sonrası ilgili soketin kırılması ve sıvı – nem teması sonrasında oksitlenmesinden kaynaklanmaktadır.

Sony Xperia C5 Ultra mikrofon değişimi

Sony Xperia C5 Ultra mikrofon soketi değişim fiyatı 100 TL‘dir. Mikrofon değişiminin ardından ses kaydı ve karşı tarafla konuşurken sesiniz sorunsuz bir şekilde alınır.

Sony Xperia C5 Ultra Mikrofon Değişimi

Sony Xperia C5 Ultra arka kapak çizildi, zedelendi

Sony Xperia C5 Ultra arka kapağında zamanla çizilme, kırılma, çatlama, zedelenme, eskime gibi sorunlar ise orjinal parça kullanılarak GSM İletişim tarafından değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Kullanmakta olduğunuz telefon modeline göre farklı renk seçenekleri mevcuttur.

Sony Xperia C5 Ultra arka kapak değişimi

Sony Xperia C5 Ultra arka kapak değişimi fiyatı 100 TL‘dir. Sökülen arka kapak yerine orjinal arka kapak takılır. Arka kısım görüntüsü ilk günkü haline geri döner.

Sony Xperia C5 Ultra Arka Kapak Değişimi Nasıl Yapılır
Sony Xperia C5 Ultra Arka Kapak Değişimi

Sony Xperia C5 Ultra teknik servisi GSM İletişim’de yaşadığınız tüm sorunları çözmekten memnuniyet duyarız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (2 Yorum)

  • Tahsin demircan - 4 yıl önce

    Sony c5 ultra telefonum var telefon yüzde seksen kadar normal yüzde seksenden sonrae kapanıyor telefonu kullanamıyoruz nasıl yardımcı olabilirsiniz masrafı ne olur teşekkür ker

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.