WhatApp Destek Telefon ile Ara

Sony Xperia Z2 Cep Telefonu Tamiri

Sony Xperia Z2 Cep Telefonu Tamiri

Sony Xperia Z2 cep telefonu tamiri uzman, tecrübeli ve aynı zamanda SONY cep telefonu tamiri ve ekran değişiminde Türkiye rekorunu elinde bulunduran teknisyenlerimiz tarafından, tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik önlemleri ile denetim altında tutulan teknik servis odamızda, telefonunuza özgü ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır.

Bu makalenin yazılmasındaki amaç, Sony Xperia Z2 cep telefonunuzda yaşamış olduğunuz sorunun çözüm yollarını ve aynı zamanda değişim/tamir ücretinin ne kadar olduğunu sizlerle paylaşmaktır.

Sony Xperia Z2 Cep Telefonlarında Yaşanan Sorunlar

Her cep telefonunda olduğu gibi, Sony Xperia Z2 cep telefonlarında da zamanla istenmeyen problemler ile karşı karşıya kalınabilir. Kimi zaman bu sorunlar yazılımsal, kimi zamansa donanımsal olabilir. Teknik servisimizde, yaşamış olduğunuz her türlü donanımsal sorun, uzman ve tecrübeli ekibimiz ile çözüme kavuşturulur.

Hemen aşağıda Sony Xperia Z2 cep telefonlarında yaşanan sorunlar, çözüm yolları ve neler yapılması gerektiği, SONY teknisyenlerimizden almış olduğumuz bilgiler dahilinde, maddeler halinde paylaşılmıştır.

1. Sony Xperia Z2 Ekran Kırıldı

Sony Xperia Z2 cep telefonlarının ekranı yere düşme, üzerine baskı uygulanması ya da herhangi bir zemine çarpması sonucu kırılabilir. İç ekranda ya da ön camda görüntüyü bozan çatlaklar oluşabilir. Tabii ki bununla birlikte telefonunuz hiç açılmayabilir. Bu tarz sorunlar ile karşı karşıya kalındığında çözüm yolu komple yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden orjinal ekran değişimi yapılması gerekir. Hemen aşağıda Sony Xperia Z2 ekran değişimi nasıl yapılır teknisyenimiz tarafından çekilmiş videomuz aracılığı ile detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Sony Xperia Z2 ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartı ile birlikte 250 TL’dir. Ekran tamiri, uzman ve tecrübeli SONY teknisyenlerimiz tarafından sadece 30 dakika içerisinde yapılır. İstanbul dışında ikamet ediyorsanız ise iki taraflı kargo gönderimi hizmetimizden faydalanabilir ve 3 (üç) iş günü içerisinde değişim işleminin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

2. Sony Xperia Z2 Kamera Çalışmıyor

Sony Xperia Z2 cep telefonlarında sıkça karşılaşılan bir diğer sorun ise ön veya arka kameranın ilk günkü kalitede çekim yapmaması ya da alınan hasarlar ve darbe sonrası çalışmıyor olmasıdır. Bu tarz problemler ile karşılaşılıyor ise kamera değişimi yapılması gerekmektedir.

Sony Xperia Z2 ön kamera değişimi fiyatı 200 TL, arka kamera değişimi fiyatı ise 250 TL’dir. Değişim işlemi yapıldıktan sonra kamerada yaşana problemler tamamen ortadan kalkar ve ilk günkü kalitede video ve fotoğraf çekimi yapmaya devam edebilirsiniz.

3. Sony Xperia Z2 Yan Ses ve Power Tuşları Basmıyor

Yaşanan sorunların bir diğer ise yan tarafta bulunan ses açma kapama tuşunun ya da power tuşunun basmamasıdır. Zamanla, kullanımdan dolayı bu tuşlar işlevini kaybedebilir. Tabii alınan darbeler sonucu da ilgili tuşların iç aksamı çatlayabilir. Tamir işlemi ise ancak bu tuşların değişimi yapılarak gerçekleştirilebilir.

Sony Xperia ses açma kapama tuşu değişimi fiyatı 200 TL, yine power tuşu değişim fiyatı da 80 TL’dir. Yapılan tamir işlemlerinden sonra yan tuşlar ve power tuşu sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder.

4. Sony Xperia Z2 Batarya Çabuk Bitiyor

Her cep telefonunda olduğu gibi Sony Xperia Z2 bataryası da zamanla kullanım ömrünü yitirir. Gerek telefonun aşırı kullanılmasından dolayı gerekse de orjinal olmayan şarj aletleri ile batarya şarj edilmesi ya da %100 batarya dolmadan telefonun şarjdan alınması bu süreyi kısaltır. Böyle bir durumda ise ilk günlerde bir kaç gün sizlere yeten batarya, sadece bir kaç saat içerisinde tükenebilir. Çözüm yolu ise batarya değişiminin yapılmasıdır.

Sony Xperia Z2 batarya değişimi fiyatı 200 TL’dir. Batarya değişimi yapıldıktan sonra batarya dayanma süresi artar. Yani ilk günkü kullanımlarda olduğu gibi batarya kullanım süresi uzar.

5. Sony Xperia Z2 Şarj Olmuyor

Sony Xperia Z2 cep telefonlarında karşılaştığımız bir diğer sorun ise telefonun şarj olmamasıdır. Dikkat ilk olarak bir şarj aleti ile de cihazınızı şarj etmeye çalışınız. Küçük bir olasılık olsa da şarj aletiniz ya da şarj kablosu bozulmuş olabilir. Bununla birlikte şark soketi içerisinde kir veya kıyafetinizin pamuğu da birikmiş olabilir. Böyle bir durumda da ilgili alana zarar vermeden ilgili toz ya da kirin çıkarılması yeterlidir. Ama bilinmesi gerekir ki telefonunuz şarj almıyor ise büyük olasılıkla yaşanan sorun şarj soketinin oksitlenmesi ya da arızalanmasıdır. Çözüm yolu ise şarj soketi değişimidir.

Sony Xperia Z2 şarj soketi değişimi fiyatı 200 TL’dir. Şarj soketi değişimi sonrasında telefonunuz sorunsuz bir şekilde şarj olmaya devam eder. Bu noktada belirtmek isteriz ki telefonunuzu şarja taktığınızda, şarj ucu ile oynadığınızda bir şarj oluyor bir şarj olmuyor ise yine değişim işleminin gerçekleştirilmesi gerektiğidir.

6. Sony Xperia Z2 Kulaklık Çalışmıyor

Telefona kulaklık takmanıza rağmen algılamıyor, kulaklığa ses gelmiyor ise bu sorunun çözümü kulaklık soketi değişimidir. Genellikle hava değişimlerinden ya da nemlenmeden dolayı ilgili alanın oksitlenmesi ya da alınan darbeler sonucu kulaklık soketinin zarar görmesinden kaynaklanmaktadır.

Sony Xperia Z2 kulaklık soketi değişim fiyatı 200 TL’dir. Değişim işlemi gerçekleştirildikten sonra kulaklık sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder. Oldukça itinalı bir şekilde yapılması gereken tamir işlemidir. Bu sebeple kesinlikle uzman ve tecrübeli bir SONY teknisyeni tarafından yapılmalıdır.

Yukarıda anlatmış olduğumuz sorunlar en çok karşılaşılan problemlerdi. Teknik servisimizde yaşamış olduğunuz her türlü problem uzman ve tecrübeli SONY teknisyenlerimiz tarafından çözüme kavuşturulur. Hemen aşağıda bulunan yorum alanından ya da teknik servisimizi arayarak yaşamış olduğunuz sorun hakkında bilgi verebilir, çözüm yolları ve değişim/tamir fiyatı hakkında teknisyenlerimizin sizleri bilgilendirmelerini sağlayabilirsiniz.

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (21 Yorum)

 • Bayram - 6 yıl önce

  İyi günler. Sony xperia z2 telefonum ikinci işlemi yapmıyor. Şarjı erken bitiyor. Şöyle anlatayım kısacası. Yandan tuş kilidini açıyorum bir veya iki işlem ancak yapıyor ondan sonra kendi kendine başka şeyler yapıyor. Tuş kilidini kapatıyorum yani ekranı kapatıp tuş kilidini açıyorum tekrar bir iki işlem ancak yapıyor. Sorunu nedir. Ekranı mı bozuk yoksa anakart mı bozuldu. Eğer ekranı bozuksa yaptırmayı düşünüyorum

 • Mustafa - 6 yıl önce

  merhabalar xperia z2 kullanıcısıyım teefon şarj takılı iken kırmızı ışık veriyor ama herhangi birşeklde açılma yok telefon bugün verdm anakart sıkntı olduğunu söylendi ben anakart değiştirmeye kalksam yada başka cihaz ıphone mesela anakart versem yapılablır mi acaba bilgi verin lütfen

 • İpek - 6 yıl önce

  Sony Xperia Z2 kullanıcısıyım. Telefonum şarjdayken kendi kendine kapandı. Telefonumun bütün resart kombinasyonlarını denedim ama açılışta çıkan mavi ekranda donup kalıyor. Telefonumu açamıyorum. SD Kart girişindeki küçük kırmızı noktayı da çalıştırdım, yine açılmadı. Açılırken de o mavi ekranda donuyor. Sony’nin web sayfasına baktığımda ise, Sony Xperia Z2 için yazılım güncellemesi görünmemektedir. Bu sorun neyden kaynaklanmakta ve nasıl çözülebilir?

  • GSM İLETİŞİM - 6 yıl önce

   İpek Hanım merhaba;
   Maalesef ki sorun anakart kaynaklı olabilir. Eğer öyle ise üzülerek söylüyoruz ki servisimizde tamiri yapılamamaktadır.
   Selamlar.

 • Yasin Koç - 6 yıl önce

  İyi günler Sony z2 şarj entegresi tamiri yapıyormusunuz fiyat ne eğer yapıyorsanız

 • Mahmut - 7 yıl önce

  Xperia z2 anakart değişimi yapıyormusunuz yapıyorsanız fiyatı ne kadar acaba

 • Bedirhan - 7 yıl önce

  İyi Günler Benim telefonum aniden kapandı ve açılmıyor şarja takılı iken kırmızı ışık yanıyor şarj oluyormuş gibi fakat hiçbir değişiklik yok hayla açılmıyor reset atma kombinasyonlarınada tepki vermiyor sıkıntı neyden kaynaklanıyordur ve ne kadardır acaba sizde değişim fiyatı ona göre yollamak istiyorumda

  • GSM İLETİŞİM - 7 yıl önce

   Bedirhan Bey merhaba;
   Sorunun ne olduğunun anlaşılabilmesi ve sizlere fiyat verilebilmesi için cihazın test edilmesi gerekmektedir. Teknik servisimizde bu hizmetimiz ücretsizdir dilediğiniz zaman faydalanabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Olcay - 7 yıl önce

  Merhabalar.
  Elimde uzun sure once ciddi hasar almis (on ve arka ekran kirik) ama calistigina emin oldugum bir z2 var.Halen z2 tamiri ile ilgileniyormusunuz hocam ?
  Egerki halen ilgileniyorsaniz bilgilendirirseniz sevinirim.

  • GSM İLETİŞİM - 7 yıl önce

   Olcay Bey merhaba;
   Tabii ki teknik servisimizde Sony Xperia Z2 ekran ve arka cam kapak değişimi yapılmaktadır. Dilediğiniz zaman değişim yapılmasını sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Feyza Nur - 7 yıl önce

  Merhaba sony xperia z3 compact bir şarj oluyor bir olmuyor şarj soketi değişimi ne kadar
  Iki hafta önce servisten geldi yaptıklarını söyleyerek 60 tl alınmıştı garanti dışında

  • GSM İLETİŞİM - 7 yıl önce

   Feyza Hanım merhaba;
   Sony Xperia Z3 Compact şarj soketi değişim fiyatı 100 TL’dir. Tamir değil direk parça değişimi yapılmaktadır.
   Selamlar.

 • ali - 7 yıl önce

  merhaba ekran değişiminde arka kapakta değişiyor dimi ?

  • GSM İLETİŞİM - 7 yıl önce

   Ali Bey merhaba;
   Sony Xperia Z2 ekran değişiminde arka kapak değişimi yapılmaz. Ayrı bir parçadır. Değişim ücreti ise 70 TL’dir.
   Selamlar.

 • Erol KAÇMAZ - 7 yıl önce

  Merhaba benim sony e-4g tefonum var su sızıntısı oldu kısa devre yaptı şimdi çalışmıyor ne tavsiye edersiniz?

  • GSM İLETİŞİM - 7 yıl önce

   Merhaba Erol Bey;
   Teknik servisimizde sıvı teması cihazlara bakılmadığı için maalesef herhangi bir tavsiyede bulunamayacağız lütfen kusurumuza bakmayın.
   Selamlar.

 • Selçuk - 7 yıl önce

  Xperia z2 ekran ve kasa değişimi fiyatı nedir acaba

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.