Telefonumun Ekranı Kırıldı, Ne Yapmalıyım ?

Telefonumun Ekranı Kırıldı, Ne Yapmalıyım ?

Telefonumun ekranı kırıldı şimdi ne yapmalıyım diye soruyorsanız eğer uzman ve tecrübeli GSM İletişim LTD. ŞTİ. teknisyenleri ile yapmış olduğumuz görüşmelerin ardından yazılmış olan buy makalemizi detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

TELEFONUMUN EKRANI KIRILDI NE YAPMALIYIM

Akıllı telefonların ekranları yere düşme düşme, üzerine baskı uygulanması, sert bir zemine çarpma ya da bataryanın şişmesi sonucu ekrana baskı uygulanmasından dolayı kırılabilir.  Telefonunun ekranı kırıldığında kullanıcıların ilk aklına gelen soru şimdi ne yapmam gerekirdir. İkinci soru ekran kırılmaları garanti kapsamına girmekte midir. Üçüncü soru ise ekran kırıldıktan sonra ekran değişimi yaptırsam telefonumun içerisinde bulunan bilgilerimi kurtarabilir miyim olmaktadır. En çok sorulan bir diğer soru ise telefonumun ekranı kırıldı ama dokunmatiği de çalışmıyor olmaktadır. Şimdi dilerseniz bütün bu soruları teker teker cevaplamaya çalışalım. Tabi dilerseniz önce ekranı kırılan bir cep telefonunun ekran değişimi nasıl yapılıyor teknik servisimizde uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından çekilmiş olan aşağıdaki video aracılığı ile izleyelim.

A. TELEFONUMUN EKRANI KIRILDI ŞİMDİ NE YAPMALIYIM

İlk dikkat etmeniz gereken şey şudur. Telefonunuzun ekranı kırıldıktan sonra dokunmatiği sorunsuz bir şekilde çalışıyor, iç ekranında herhangi bir kırılma/çatlama mevcut değil ve ekrana görüntü geliyor ise cihazınızın markasına göre sadece ön cam değişimi yapılabileceğidir. Şunu belirtmek isteriz ki sadece ön cam değişimi SAMSUNG marka akıllı cep telefonlarında yapılabilmektedir. Diğer marka cihazlarda full tek parça yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden / çerçeveden oluşan orjinal ekran değişimi yapılması gerekir. Şimdi soracaksınız ön cam değişimi yapılmasının faydası ne olacaktır diye. Hemen bir örnek ile açıklayalım. Samsung Galaxy S4 ekranınız kırıldı ve yukarıda bahsetmiş olduğumuz şartların hepsini karşılıyor. O halde sadece ön cam değişimi yapılması yeterlidir ve ön cam değişimi fiyatı 100 TL‘dir. Ancak telefonunuzun görüntüsü yok ise, dokunmatiğin bir kısmı ya da tamamı basmıyorsa ya da iç ekranda kırılma yaşanmış ise full tek parça ekran değişimi yapılması gerekmektedir ve ücreti 300 TL‘dir.

Şimdi gelelim ikinci önemli konuya. Telefonunuzu alırken kaskosunu da yaptırdınız mı ? Eğer cihazınızın kaskosu var ise ücretsiz bir şekilde ekran değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sebeple cihazınızın kaskosu mevcut ise ilk olarak kasko firmanızın sözleşmesini okumanızı ve ardından kasko firmanız ile iletişime geçmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Kasko sözleşmesinde ekran kırılmaları garanti kapsamına giriyor yazıyor ise ücretsiz bir şekilde değişim yapılmasını sağlayabilirsiniz.

B. TELEFONUMUN EKRANI KIRILDI GARANTİ KAPSAMINA GİRER Mİ

Telefonumun Ekranı Kırıldı

Telefonumun Ekranı Kırıldı, Ne Yapmalıyım ?

Aslında teknik servisimiz aranarak ve aynı zamanda yorum yazılarak sorulan soruların başında telefonumun ekranı kırıldı garanti kapsamına girer mi sorusu gelmektedir. Bu noktada belirtmek isteriz ki, ekran kırılmaları, ön camın çatlaması, telefonun darbe alması sonucu zarar görmesi ve sıvı teması tamamen garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Sebebi ise yaşanan bu olayların, telefon üreticileri tarafından tamamen kullanıcı hatası olarak kabul edilmeleridir. Ancak belirtmek isteriz ki telefonunuzu alırken kaskosunu da yaptırdı iseniz eğer mutlaka A maddemizin ilk paragrafını okuyunuz.

C. TELEFONUMUN EKRANI KIRILDI BİLGİLERİM SİLİNİR Mİ

En çok sorulan üçüncü soru ise telefonumun ekranı kırıldı bilgilerim silinir mi sorusu olmaktadır. Kimi durumlarda telefonunuzda bulunan bir tane telefon numarası ya da fotoğraf dahi cihazınızdan daha değerli olabilmektedir. Yetkili teknik servislerde ekran değişimi yaptırdığınız taktirde cihazınıza format atılmakta ve bütün bilgileriniz silinmektedir. Ancak GSM İletişim LTD. ŞTİ.‘de ekran değişimi yapıldığında kesinlikle bilgileriniz silinmemektedir. Yani ekranınız kırıldıktan sonra hangi dosya, uygulama, fotoğraf, rehber ve benzeri verileriniz var ise aynı şekilde telefonunuzda kalmaktadır.

D. TELEFONUMUN EKRANI KIRILDI DOKUNMATİĞİ ÇALIŞMIYOR

Telefonunuzun ekranı kırıldıktan sonra dokumatiğinin bir kısmı ya da tamamı basmıyor (çalışmıyor) ise full tek parça orjinal ekran değişimi yapılması gerekmektedir. Dokunmatik alanın çalışmamasının sebebi ön camın çatlaması ise birlikte iç ekranda ya da dokunmatik alanda da kırılma/çatlama meydana gelmesinden kaynaklanmaktadır.

E. TELEFONUMUN EKRANI KIRILDI NELERE DİKKAT ETMELİYİM

Telefonunuzun ekranı kırıldıktan sonra ekran değişimi yapılmadan önce ve yapıldıktan sonra nelere dikkat etmeniz gerektiğini hemen aşağıda maddeler halinde paylaşıyoruz.

 1. Ekran değişimi kesinlikle 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulan, statik elektrikten arındırılmış ve tamamen sterilize edilmiş teknik servis odasında yapılmalıdır.
 2. Ekran değişiminde uzman ve tecrübeli teknisyenler görev almalı ve özel ekipmanlar kullanılarak ekran tamiri yapılmalıdır.
 3. Ekran değişimi öncesinde telefonunuza takılacak olan ekranın, ekran değişimi sonrasında ise cihazınızın incelenmesine kesinlikle izin verilmelidir. Herhangi bir beğenmeme durumu ya da tereddütte ücret iadesi gerçekleştirilebilmelidir.
 4. Ekran değişimi sonrasında kesinlikle garanti verilebilmelidir ve bu garanti, imzalı + kaşeli garanti kartı ile sizlere sunulabilmelidir. Bu sayede ekranınız ile yaşadığınız herhangi bir sorun anında çözüme kavuşturulabilmelidir.
 5. Ekran değişiminden sonra kesinlikle bilgileriniz silinmemeli, telefonunuzun performansında yani dokunmatik hızı, dokunmatik hassasiyeti ve ekran parlaklığında herhangi bir değişim yaşanmamalıdır.
 6. Ekran değişimi sonrasında aynı sorun ile karşılaşmanızı önlemek amacıyla kırılmaz cam koruyucu hediyeniz takılmalıdır.

GSM İletişim LTD. ŞTİ. ekran değişimi ve cep telefonu tamirinde Türkiye rekorunu elinde bulunduran ve bu rekorunu çekmiş olduğu videoları ve fotoğrafları ile tescilleyen bir teknik servistir. Teknik servisimizde yukarıdaki 6 madde itina ile uygulanmaktadır.

GSM İLETİŞİM LTD. ŞTİ. İLETİŞİM BİLGİLERİ

Teknik servisimiz SÖĞÜTLÜÇEŞME metrobüs durağından sadece 45 saniye içerisinde ulaşabilirsiniz. İstanbul Kadıköy’de bulunan ve en son durak olan Söğütleşme durağının kapısından çıktıktan sonra sağa dönünüz. Teknik servisimiz Kadıköy Evlendirme Dairesi ile Kadıköy Belediyesi’nin tam ortasında kalmaktadır. Bu bölgeye geldiğinizde GSM İLETİŞİM tabelasını tam karşınızda göreceksiniz. Hemen aşağıda adres bilgilerimiz ve teknik servisimizi kolaylıkla bulabilmeniz için görsellerimiz paylaşılmıştır.

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 -Kadıköy / İstanbul

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. GSM İletişim LTD. ŞTİ. ve Yurtiçi Kargo arasında yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde 298026731 kargo numaramız ile cihazınızı bizlere gönderebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde teknik servisimize ulaşan telefonunuz ekranı uzman teknisyenlerimiz tarafından aynı gün içerisinde değiştirilir ve sizlere geri gönderimi yapılır. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

TELEFONUMUN EKRANI KIRILDI

Telefonumun ekran kırıldı ne yapmalıyım sorusunu bu makalemiz ile cevaplamaya çalıştık. Sizlerde aklınıza takılan bütün soruları hemen aşağıda bulunan yorum alanından teknik servisimize sorabilir, uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından cevaplanmalarını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte hafta içi ve Cumartesi günleri 09.00 – 21.00 saatleri arasında teknik servisimizi arayabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaşın

Yorum (38)

 • Semih Reply

  Merhaba,
  Asus zenfone 2 laser (5 inç) kullanicisiyim ekran yere düşme sonucu kirildi sag ustten catladi. Dokunmatik çalışıyor görüntü var ne kadar tutar ? bursadan kargolayabilir miyim ?

  1 Ocak 2017 at 16:20
 • Şaban ÜNAL Reply

  General Mobile Discovery II Mini ekran kırık, görüntüde herhangi bir problem yok. Fakat dokunmatik çalışmıyor. Ne kadar bir maliyet çıkar acaba?

  25 Aralık 2016 at 15:59
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Şaban Bey merhaba;
   General Mobile Discovery 2 Mini ekran değişimi fiyatı 120 TL’dir.
   Selamlar.

   25 Aralık 2016 at 17:45
 • Hıdır Reply

  İyi çalışmalar .Samsung Galaxy S5 telefonumun çok hafif bir şekilde koltuğa düşmesiyle ekranı tamamen karardı telefon ve dokunmatigi çalışıyor fakat görüntü yok. Bunun tamiri acaba ne kadar tutar. İyi çalışmalar

  24 Aralık 2016 at 23:30
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Hıdır Bey merhaba;
   İç ekranda kırılma da yaşanmış olabilir telefonunuzun sadece ekran soketi yerinden de oynamış olabilir. İç ekranda kırılma mevcut ise full tek parça yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan ekran değişimi yapılması gerekmektedir. Ücreti ise 500 TL’dir. Ekran soketi yerinden çıkmış ise sadece yerine takılması yeterli olacaktır. Tamir işlemi ücreti ise 60 TL’dir. Net bir şekilde sorunun tam olarak ne olduğunun anlaşılabilmesi için ise teknisyenlerimizin telefonunuzu kontrol etmeleri gerekir. Teknik servisimizde arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir. Dilediğiniz zaman bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
   Selamlar.

   25 Aralık 2016 at 05:10
 • Feride Reply

  Merhaba samsung s7 ekranı alt köşeden kırıldı dokunmatiği çalışıyor tamir ücretini öğrenebilirmiyim teşekkürler

  23 Aralık 2016 at 09:43
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Merhaba Feride Hanım;
   Dokunmatiğiniz sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve iç ekranda herhangi bir kırılma mevcut değil ise sadece ön cam değişimi yapılır. Samsung Galaxy S7 ön cam değişimi fiyatı 190 TL’dir.
   Selamlar.

   23 Aralık 2016 at 17:54
 • tuba tuba Reply

  merhaba,
  samsung s6 edge plus gold rengi telefonumun ön camı kırıldı.telefonumu kullanıyordum fakat ekran görüntüsü gitti.istanbul dışındayım.kaç gün içerisinde talidatı yapılır ve ücreti ne kadar olur.telefon içindeki bilgilerim silinir mi?
  teşekkürler…

  20 Aralık 2016 at 10:37
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Tuba Hanım merhaba;
   Samsung Galaxy S6 Edge Plus ekran değişimi fiyatı 1000 TL’dir. Kargo gönderimlerinde 3 (üç) iş günü içerisinde ekran değişimi yapılır. Telefonunuzda bulunan bilgileriniz kesinlikle silinmez.
   Selamlar.

   20 Aralık 2016 at 10:39
 • Mert Can özyurt Reply

  İlk önce selamun Aleyküm önce telefonumun ekranı kırıldı ve 5 6 ay sorunsuz kullandım şimdi ise telefonum da bi sorun yoktu fakat 2- 3 gün önce soğukta durdum ve telefonu evde cebimden çıkardığımda ekrani çizık çizikti ve geçer diye telefonu kapatip açtiğimda ekranı yarıya kadar siyahtı şimdi ise telefonum sıcak bi ortamda normal ekranı gözüküyor ama soğukta siyahlaşıyor
  Not : telefonu ısıtmak için fön makinasina tutuyorum tutunca fark ediyorum ki telefonun alt düğmesinin olduğu yer çok soğuk üst tarafları normal sıcaklıkta sorun ekranda mı yoksa ısıtıcıları mı patlamıştır ?

  19 Aralık 2016 at 19:38
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Mert Bey merhaba;
   Ekranda yaşanan kırılma zamanla iç ekrana da (ısı değişimleri) yansımış görünüyor. Sorununuz büyük ihtimal ekranınızdan kaynaklanmaktadır ve değişim yapılınca kullanılabilir hale gelecektir.
   Selamlar.

   20 Aralık 2016 at 03:59
 • MEHMET Reply

  lenova A5 beş inç ekranlı telefonumun ekranı kople kırıldı hiç görüntü yok kaç paraya değişir.

  12 Aralık 2016 at 16:08
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Mehmet Bey merhaba;
   Lenovo A5000 ekran değişimi fiyatı 140 TL’dir.
   Selamlar.

   12 Aralık 2016 at 16:36
 • Emre çodar Reply

  Selamlar samsung j7 ekran değişimi yaptırmak istiyorum fakat ekran üzerinden komple sökülü durumda bunun dışında batarya da işlevini kaybetmiş olabilir ekran değişimi ve batarya değişimi ile ne kadar tutar sakarya dan duruma göre kargo edecegim

  12 Aralık 2016 at 00:10
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Emre Bey merhaba;
   Kargo gönderimlerinde ekran ve batarya değişimi süresi 3 (üç) iş günüdür. Dilediğiniz zaman herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine giderek 298026731 kargo gönderim numarası ile cihazınızı teknik servisimize gönderebilirsiniz.
   Selamlar.

   12 Aralık 2016 at 04:01
 • Serkan Reply

  Selamlar s4 lcd ekran degisimi ne kadar

  11 Aralık 2016 at 10:34
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Serkan Bey merhaba;
   Samsung Galaxy ekran değişimi fiyatı 300 TL’dir.
   Selamlar.

   11 Aralık 2016 at 13:36
 • özden Reply

  iyi günler not 2 telefonumun ön ekranı komple kamerasının lensi de dahil kırıldı ekran değişimi yapıldığında kamerası da çalışabilirmi

  8 Aralık 2016 at 12:48
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Özden Hanım merhaba;
   Maalesef. Kamera ile birlikte full tek parça ekran değişimi yapılması gerekmektedir.
   Selamlar.

   8 Aralık 2016 at 15:46
 • Özgür A. Reply

  Merhaba

  Note 5 telefon kullanıyorum. Bir süre önce düşürdüm ve lcd sıvısında sızma oldu ve bu sıvı giderek ekrana yayıldı. Artık ekranı görmekte zorlanıyorum. Tamiri nasıl mümkün olur?

  8 Aralık 2016 at 10:03
 • Esra Reply

  Sony Xperia xa ekranı kırıldı ücreti ne kadar acaba

  5 Aralık 2016 at 15:08
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Esra Hanım merhaba;
   SONY Xperia XA ekranı stoklarımızda mevcut olmadığı için değişim işlemi gerçekleştirilememektedir.
   Selamlar.

   5 Aralık 2016 at 15:38
 • Mehmet Reply

  İyi günler.verdiğiniz kaliteli hizmetten ötürü sizleri tebrik ediyor,teşekkürlerimi sunuyorum.Resimlere bakarken onlarca telefonun üstüste yığıldığını gördum telefonlar karışmıyormu?arkasına etiket felanmı yapıştırıyorsunuz acaba?kargo ücretlimi?birde takılan batarya %kaç sarjla geliyor?Teşekkürler

  22 Kasım 2016 at 10:23
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Mehmet Bey merhaba;
   Üst üste dizilen o ekranların fotoğrafı geri dönüşüme verilmeden önce çekilmiştir. Periyodik olarak referanslarımızı bu şekilde fotoğraflıyoruz. Teknik servisimize gelen her cihaz özel olarak numaralandırılır ve kesinlikle bir karışma ile karşı karşıya kalınmaz. Kargo ücreti 2 taraflı GSM İletişim LTD. ŞTİ. tarafından karşılanmaktadır. Bataryanızın yüzdesi telefonunuzun açık kalması için yeterli olacak kadar doldurulur. Ancak isterseniz %100 şarj edilerek de gönderilebilir. Sadece kargo poşeti içerisine bu istediğinizi yazmanız yeterlidir.
   Selamlar.

   22 Kasım 2016 at 10:35
 • Ömer Reply

  Merhaba;

  Telefonum Sony xperia Z2 , camı kırıldı görüntü var ama dokunmatik çalışmıyor, Ayrıca İstanbul dışındayım, size güvenebilirmiyim?

  21 Kasım 2016 at 23:04
  • Ömer Reply

   Birde iPhone 6 ekran değişimi 150 lira ien neden Sony Z2 200 Lira? Burası biraz düşündürücü

   21 Kasım 2016 at 23:07
   • GSM İLETİŞİM Reply

    Tekrar merhaba Ömer Bey;
    iPhone ekranlarında kampanya yapıldığı için fiyatları daha uygundur.
    Selamlar.

    22 Kasım 2016 at 04:09
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Merhaba Ömer Bey;
   İstanbul dışında yaşıyorsanız eğer 2 taralı GSM İletişim LTD. ŞTİ. tarafından karşılanan kargo gönderimi hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ile kurumsal kargo anlaşmamız bulunmaktadır. Kendilerine 298026731 kargo gönderi kodumuzu vererek teknik servisimize gelen kargo sayısını öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte facebook sayfamız https://www.facebook.com/gsmiletisimteknolojileri/ üzerinden fotoğraflarımızı inceleyebilirsiniz.
   Selamlar.

   22 Kasım 2016 at 04:08
 • Ömer furkan Reply

  İyi günler lg g2 telefonumun ekranı kırıldı birçok yerden sizin kaliteli hizmetinizi duydum telefonumu size göndermek istiyorum lakin aklıma takılan birkaç soru var teknik serviste 400-500 tl fiyat biçilen ekranın kargo ekran koruyucu dahil 150 tl olmasının nedeni nedir?bir ikincisi 17 yaşında olmam kargo işlemlerinde sıkıntı çıkarırmı? Cevaplarsanız sevinirim. Kolay gelsin

  21 Kasım 2016 at 19:03
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Ömer Bey merhaba;
   Kargoda kesinlikle herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmazsınız. Teknik servisimizde LG G2 ekran değişiminde kampanya yapıldığı için bu fiyatta değişim hizmeti sunulmaktadır. Bununla birlikte her gün onlarca LG G2 ekran değişimi yapıldığından dolayı indirime gidilmiştir.
   Selamlar.

   21 Kasım 2016 at 20:04
 • Celal Aksu Reply

  Asus zenfon2 telefonım var tam eekranın ortasında bir çizgi ve bağlı olarak ekranın yarısı kararıyor.nedeni nedir saygılar

  14 Kasım 2016 at 18:06
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Celal Bey merhaba;
   Maalesef iç ekranda kırılma yaşanmış. Ekran değişimi yapılması gerekmektedir. Tabi bununla birlikte anakartın da kontrol edilmesi gerekir.
   Selamlar.

   14 Kasım 2016 at 18:22
 • Burcu Reply

  Merhaba,

  Lg G3 D855 model telefonumun ekranı kırıldı. Tamir ücretini öğrenebilir miyim? Ayrıca ne kadar sürede yapılıyor acaba?

  11 Kasım 2016 at 11:21
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Burcu Hanım merhaba;
   LG G3 ekran değişimi fiyatı 200 TL’dir. Full tek parça yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ekran kullanılır. Teknik servisimize geldiğiniz taktirde 20 dakikada, kargo ile gönderim yapıldığında ise 3 (üç) iş günü içerisinde ekran değişimi yapılır. Kargo gönderim ücretleri 2 taraflı GSM İletişim LTD. ŞTİ. tarafından karşılanmaktadır.
   Selamlar.

   11 Kasım 2016 at 16:32
 • Dolunay Reply

  İyi çalışmalar öncelikle. İphone 6 telefonumun ekranı kırıldı. Tamir ücretini öğrenebilir miyim. Bilgiler silinmeyecek demişsiniz bunun garantisini veriyorsunuz dimi.

  9 Kasım 2016 at 10:19
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Dolunay Bey merhaba;
   iPhone 6 ekran değişimi ücreti şu anda kampanyalı bir şekilde 150 TL’dir. Ekran değişimi yapıldıktan sonra kesinlikle bilgileriniz silinmez ve silinmeyeceğinin garantisi verilmektedir.
   Selamlar.

   9 Kasım 2016 at 10:35

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 8 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Oylamak ister misiniz?
Loading...