Telefonun Ekranı Kırıldı Garantiye Girer mi ?

Telefonun Ekranı Kırıldı Garantiye Girer mi ?

Telefonun ekranı kırıldı garanti kapsamına girer mi sorusu cep telefonu kullanıcıları tarafından sıkça sorulan soruların başında gelmektedir. Ekran kırılmaları, ön camın çatlaması, cihazın darbe alması sonucu zarar görmesi ve sıvı teması telefon üreticileri tarafından tamamen kullanıcı hatası olarak kabul edildiği için garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İlk paragrafta telefon ekranı kırıldığında garanti kapsamı dışında kaldığını söyledik. Cep telefonu kullanıcıları tarafından sorulan ve cevabı merak edilen bir çok soru bulunmaktadır. Uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz ile beraber sıkça sorulan soruları bir araya getirdik. Sizlerde hemen alt kısımda bulunan yorum alanından ya da teknik servisimizi arayıp uzman ve tecrübeli teknisyenlerimize bağlanarak aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz.

1. Telefonumun ekranı kırıldı garanti kapsamına girer mi ?

Ekran kırılmaları garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Sebebi ise tamamen kullanıcı hatası olarak kabul edilmeleridir. Ancak telefonunuzu alırken kaskosunu da yaptırdı iseniz mutlaka kasko sözleşmenizi incelemenizi ve ardından kasko firmanız ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Ücretsiz bir şekilde ekran değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz.

2. Ekran değişimi sonrası bilgilerim silinir mi ?

Telefon içerisinde bulunan rehber, notlar, fotoğraflar, videolar, uygulamalar ve benzeri bilgileri bazı durumlarda cep telefonundan daha değerli olmaktadır. Bu sebeple cep telefonu ekranı kırılan kullanıcılar tarafından sorulan bir diğer soru ekran değişimi sonrası bilgilerim silinir mi sorusudur. Teknik servisimizde yapılan ekran değişimleri sonrasında kesinlikle bilgileriniz silinmez. Telefonunuzun ekranı kırılmadan önce içerisinde hangi bilgiler mevcut ise o bilgiler olduğu gibi kalır.

3. Ekran değişimi nasıl yapılmalıdır ?

Ekran değişimi tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış, 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulan teknik servis odasında, uzman ve tecrübeli teknisyenler tarafından özel ekipmanlar kullanılarak yapılmalıdır. Hemen aşağıda paylaştığımız ve teknisyenlerimiz tarafından çekilmiş olan video aracılığı ile ekran değişimi nasıl yapılmalıdır tüm detayları ile birlikte izleyebilirsiniz.

4. Telefon ekranı kırıldı, verilerim kurtarılabilir mi ?

Aslında bu sorunun cevabın ikinci maddede kısmen de olsa cevapladık. Telefon ekranı kırılan bazı kullanıcılarda ekran tamamen gidebilmekte, dokunmatik hiç çalışmamakta, cihaz bilgisayara bağlanamamaktadır. Bu durumda ise akla gelen ilk soru verilerim kurtarılabilir mi olmaktadır. Teknik servisimizde yapılan ekran değişimleri sonrasında verilerin kurtarılabilmektedir.

5. Telefon ekran kırılması ne kadara yapılır ?

En çok merak edilen bir başka soru ise ekran kırılmalarının ücretleridir. Ekran değişimi fiyatı ne kadar, telefon ekran kırılması ne kadara yapılır, ekran tamir ücreti gibi sorular da sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Hemen üst menüde bulunan Ekran Fiyatları menümüz aracılığı ile önce telefonunuzun markasını sonra da telefonunuzun modelini seçerek ekran değişimi fiyatını öğrenebilirsiniz. Hemen aşağıda örnek ekran değişimi fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

 • -44%

  iPhone 6s Ekran Değişimi

  5.00 5 üzerinden

  iPhone 6s ekran değişimi fiyatı, 6 ay GSM İletişim LTD. ŞTİ. teknik servis garantisi ile birlikte 250 TL'dir. Ekran değişimi, uzman APPLE teknisyenleri tarafından, tamamen sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmış teknik servis odamızda özel ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Bu sayede ekran değişimi sonrasında bilgileriniz silinmemekte, telefonunuzun performansında yani dokunmatik hızı, dokunmatik hassasiyeti ve ekran parlaklığında herhangi bir değişim yaşanmamaktadır. Ekran değişimi süresi ise sadece 30 dakikadır.

  iPhone 6s ekran değişiminde kullanılmakta olan ekranlar tek parça yani dokunmatik alan + iç ekran + ön cam + dış panelden oluşan orjinal ve seri numaralı ürünlerdir. Kesinlikle, cihazınıza geri dönüşü olmayan zararlar verebilecek yan sanayi camlar kullanılarak ön cam değişimi yapılmaz. Ekran değişimi sonrasında cihazınız beğeninize sunulmakta dilediğiniz kadar incelemenize izin verilmektedir. Bu aşama yaşayacağınız en ufak bir sorunda dahi ücretiniz geri iade edilir. Onay verdiğiniz taktirde ise öncelikle 50 TL değerinde kırılmaz cam koruyucu hediyeniz takılır, ardından 6 ay garanti kartınız hazırlanır ve cihazınız sizlere teslim edilir.

  450.00 TL 250.00 TL
 • Yeni
  -43%

  İphone 6 Plus Ekran Değişimi

  4.68 5 üzerinden

  iPhone 6 Plus ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim LTD. ŞTİ teknik servis garantisi ile birlikte 200 TL'dir. Ekran değişimi tamamen sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmış teknik servis odamızda uzman APPLE teknisyenlerimiz tarafından özel ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Ekran değişiminde kesinlikle sadece ön cam kullanılmaz. Full tek parça yani iç ekran + dokunmatik alan + ön cam + dış panelden oluşan orjinal ekranlar ile değişim işlemi gerçekleştirilmektedir. Sadece ön cam değişimlerinde cihazınızın ön camı kısa bir süre sonra atmakta ve geri dönüşü olmayan sorunlara sebebiyet verebilmektedir.

  iPhone 6 Plus ekran değişimi süresi 30 dakikadır. Ekran değişimi yapıldıktan sonra APPLE teknisyenlerimiz tarafından bütün testleri yapılır. Ardından incelemeniz amacı ile sizlerin beğenisine sunulur. Bu aşamada dilediğiniz kadar cihazınızı inceleyebilir ve test edebilirsiniz. Herhangi bir beğenmeme durumu ya da tereddütte ücretiniz geri iade edilir. Onay verdiğiniz taktirde ise aynı sorunu yaşamamanız amacı ile öncelikle, 80 TL değerinde kırılmaz cam koruyucu hediyeniz takılır. Ardından 6 ay teknik servis garanti kartınız hazırlanır ve telefonunuz sizlere teslim edilir.

  350.00 TL 200.00 TL
 • Yeni
  -40%

  iPhone 6 Ekran Değişimi Fiyatı

  4.93 5 üzerinden

  iPhone 6 ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim LTD. ŞTİ. teknik servis garantisi ile birlikte 150 TL‘dir. Ekran değişimi uzman APPLE teknisyenlerimiz tarafından tamamen sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmış teknik servis odamızda özel ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Ekran değişiminde kesinlikle full tek parça yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılmaktadır. Ekran değişiminin ardından dilediğiniz kadar inceleme imkanınız bulunmaktadır. Herhangi bir beğenmeme durumunda ücret iadesi gerçekleştirilmektedir. Onay verildiğinde ise garanti kartınız ile birlikte cihazınız sizlere teslim edilir.
  iPhone 6 ekran değişimi aşamalarında kesinlikle bilgileriniz silinmez. Telefonunuzun performansında yani dokunmatik hızı, dokunmatik hasasiyeti ve ekran parlaklığında herhangi bir değişim yaşanmaz. Ekran değişimi sonrasında ekran kırılması ya da çatlaması sorunu ile tekrar karşı karşıya kalmamanız amacı ile kırılmaz cam koruyucu hediyemiz bulunmaktadır. Ekran değişimi süresi teknik servisimize geldiğinizde sadece 30 dakika, kargo ile gönderim yaptığınızda ise 3 iş günüdür.

  250.00 TL 150.00 TL

6. Telefonumun ekranı kırıldı dokunmatiği neden çalışmıyor ?

Ekranı kırılan cep telefonu kullanıcıları tarafından sıkça yapılan bir diğer aratma ise telefonumun ekranı kırıldı dokunmatiği çalışmıyor aratmasıdır. Ekranlar dıştan içe 3 kısımdan oluşmaktadırlar. Ön cam, dokunmatik alan ve iç ekran. Bu üç kısım birbirine bitişiktir. Alınan darbenin şiddetine göre ön camın ardından dokunmatik alan ya da iç ekranda da kırılma/çatlama meydana gelebilir. Bu sebeple telefonunuzun dokunmatiği çalışamaz hale gelir. Genelde telefon dokunmatiğinin bir kısmı ya da tamamı basmaz. Tabi bununla birlikte telefon ekranında ölü pikseller, yatay çizgiler de oluşabilir. Aynı zamanda kimi durumlarda ekran tamamen kararabilir.

7. Telefon ekranı neden sararır ?

Özellikle bir kaç modelde karşılaştığımız sorunlardan bir tanesidir ekran sararması. Sebebi ise telefonun aşırı kullanımdan dolayı ısınması ve bu ısınmanın ekrana yansımasıdır. Ekran sararması sorunu tamamen telefonun aşırı ısınmasından kaynaklanmaktadır. Aşırı ısınma sebepleri ise cihazın uzun süre kullanılması ya da batarya kaynaklı olabilmektedir.

8. İç ekran kırılması nasıl anlaşılır ?

Cep telefonu kullanıcıları tarafından sorulan bir diğer soru ise iç ekran kırılması nasıl anlaşılır sorusudur. İç ekran kırılmasının anlaşılması aslında oldukça basittir. Telefonunuzun ekranı kırıldıktan sonra dokunmatiğinin bir kısmı ya da tamamı çalışmıyor ise iç ekranda bir çatlama vardır diyebiliriz. Tabi bununla birlikte ekran kırılması yaşandıktan sonra görüntü tamamen gitti ise yine iç ekran kırılması sorunu ile karşı karşıya kalınmıştır.

GSM İLETİŞİM LTD. ŞTİ. İLETİŞİM BİLGİLERİ

Teknik servisimize SÖĞÜTLÜÇEŞME metrobüs durağından sadece 45 saniye içerisinde ulaşabilirsiniz. İstanbul Kadıköy’de bulunan ve en son durak olan Söğütlüçeşme durağının kapısından çıktıktan sonra sağa dönünüz. Teknik servisimiz Kadıköy Evlendirme Dairesi ile Kadıköy Belediyesi’nin tam ortasında Genpa Teknik Servisi’nin üç dükkan solunda kalmaktadır. Başka bir şubemiz yoktur. Söğütlüçeşme Metrobüs durağında indiğinizde teknik servisimizi arayabilir ve yol tarifi alabilirsiniz. Metrobüs yerine E5 üzerinden geliyorsanız eğer, Kadıköy’e döndüğünüzde hemen sağ tarafta Finansnbank’ı geçtikten sonra teknik servis tabelamızı görebilirsiniz.

Not: GSM İletişim LTD. ŞTİ. ekran değişimi ve cep telefonu tamirinde Türkiye rekoruna sahiptir. Bu rekor videolar ve fotoğraflar ile tescillenmiştir.

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Söğütlüçeşme Kadıköy / İstanbul

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. GSM İletişim LTD. ŞTİ. ve Yurtiçi Kargo arasında yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde 298026731 kargo numaramız ile cihazınızı bizlere gönderebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde teknik servisimize ulaşan telefonunuzun ekranı uzman teknisyenlerimiz tarafından aynı gün içerisinde değiştirilir ve sizlere geri gönderimi yapılır. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaşın

Yorum (24)

 • nur Reply

  selam arkadaşlar bnm telefonumun ekranı kırıldı ama çalışıyor hiç bir sorunu yok ama ilerleyen günlerde sarj aletim bozuldu garantiye vereyim dedim teknosadan almıştım bana ekran yapılmadan bu işlem yapılamaz dedi bir bilginiz var mı yardımcı olursanız sevinirim ekranla ilgili bi sıkıntım yok benm telefonum normal bir şekilde çalışıyor ekranın maliyeti 400 tlymiş önce ekran sonra şarj aleti yapılacakmış

  25 Nisan 2017 at 22:14
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Nur Hanım merhaba;
   Dilediğiniz zaman teknik servisimize gelerek ücretsiz arıza tespiti hizmetimizden faydalanabilir ve sizlere teknisyenimiz tarafından detaylı bir şekilde sorunun kaynağının ve hangi tamir işlemlerinin yapılması gerektiğinin söylenmesini sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

   26 Nisan 2017 at 09:28
 • Ayse Reply

  Meraba j3 (2016 )ekranimda ekran koruyucu vardi fakat yinede ekran kirildi ve hic acilmiyor sarj aliyor ama ekran yok garanti ksrsilamiyor biliyirum sizce yaptirsam eskisi gibi olurmu yoksa 2.el gibimi kullsnirim

  23 Nisan 2017 at 15:21
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Merhaba Ayşe Hanım;
   Tabii ki ekran değişimi sonrası ilk günkü gibi telefonunuzu kullanmaya devam edersiniz.
   Selamlar.

   23 Nisan 2017 at 21:33
 • Oğuzhan temel Reply

  Samsung s6 telefonumun fokunmatik caminda çok ufak bir catlak var. Garantiye girermi ? Garantiye girmezse ücretiyle yaptirdiktan sonra garantisi devam edermi ? Çünkü dokunmatik ekran sorunumun dışında ekranda pembeleşme ve screen burn var üstteki şarj ikonu vs gibi ikonlar gölge gibi kalıyor. Dokunmatik ekran değişimi sonrasında ekran değişimim garanti kapsamında değişir mi ?

  29 Mart 2017 at 11:47
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Oğuzhan Bey merhaba;
   Ekran kırılmaları, sıvı teması ve kullanıcı kaynaklı yaşanan hasarlar garanti kapsamı dışında kalır. Ekranm değişimi yapıldığında ise yetkili firma garantisi sona erir, değişim yapan teknik servis garanti veriyorsa o başlar.
   Selamlar.

   30 Mart 2017 at 09:18
 • Kerimcan Reply

  Samsung j7 in var görüntü gitti farklı renklerde çizgiler çıktı yarımdan fazla görüntü yok dokunmatik işlemiyor garintisi var durumu ne olur lütfen..

  25 Mart 2017 at 21:45
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Kerimcan Bey merhaba;
   Herhangi bir darbe almamış ise cihaz garanti dahilinde değişim işlemi gerçekleştirilebilir. Ama anladığımız kadarı ile iç ekranda bir çatlama ile karşı karşıyasınız.
   Selamlar.

   26 Mart 2017 at 04:02
 • aycan Reply

  samsung s7 edge ekranım kırıldı. dokunmatik ekran çalışıyor telefonun köşelerinde kırıklar mevcut. çanta içerisindeyken kırıldı ve garanti kapsamına girer mi? garanti dışı ise ücret nedir?

  24 Mart 2017 at 12:19
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Aycan Hanım merhaba;
   Garanti kapsamı dışında kalacaktır. Değişim fiyatı rengine bağlı olarak 1080 TL ile 1200 TL arasında değişmektedir.
   Selamlar.

   25 Mart 2017 at 04:31
 • Ömür Reply

  Galaxy a7 2016 modelinin ekran değişimi ne kadara mâl olur ?

  10 Mart 2017 at 20:54
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Ömür Bey merhaba;
   Samsung Galaxy A7 2016 komple ekran değişim fiyatı şu anda 670 TL’dir. Ancak Samsung ekran değişim ücretleri son günlerde oldukça hızlı bir şekilde farklılık gösterebilmektedir. Anlık ücret bilgisi için teknik servisimizi arayabilirsiniz.
   Selamlar.

   10 Mart 2017 at 20:57
 • SAFA ACAR Reply

  İYİGÜNLER
  CASPER VİA V8C CEP TELEFONUNUN CAMDEĞİŞİMİNİ KAÇ LİRAYA YAPIYORSUNU BİLGİ ALABİLİRMİYİM.

  24 Şubat 2017 at 13:29
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Safa Bey merhaba;
   Casper Via V8C ekran değişimi fiyatı 200 TL’dir.
   Selamlar.

   24 Şubat 2017 at 15:25
 • ahmet Reply

  iyi günler benim c7 telefonum düştü sağ alt taeafından kırıldı köşesinde telefonu kullanabiliyorum ve görüntü var kaç tl ye ön cam değişimi yapılabilir

  18 Şubat 2017 at 03:03
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Ahmet Bey merhaba;
   Samsung Galaxy C7 ekranı şu anda stoklarımızda görünmüyor. Teknik servisimizi 09.00 ve 21.00 saatleri arasında arayıp Samsung teknisyenlerimize bağlanır iseniz eğer konu hakkında sizlere detaylı bir şekilde yardımcı olacaklardır.
   Selamlar.

   18 Şubat 2017 at 04:15
 • Giray G. Reply

  İyi çalışmalar,
  Samsung Galaxy Note 5 model telefon hasar sonucu ekranda karmaşık renkler ortaya çıkıp daha sonra tamamen görüntü gitmektedir. Telefonun sol üstünde de mavi ışık yanmaktadır. Garantisi sürdüğü için teknik servise yonlendirdik. Ekranda herhangi bir kırık yer almıyor. Sorun nedir? Garanti kapsaminda tamiri mümkün müdür?
  Ayrıca İç ekran kirildiysa tamir sonrası eski verimliliği olur mu? Tekrar bozulma ihtimali yüksek mi? İlginize teşekkürler.

  12 Şubat 2017 at 10:20
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Giray Bey merhaba;
   Bu sorun ekran soketinin yerinden oynamasından, iç ekranda kırılan yaşanmadan ya da anakartın hasar görmesinden kaynaklanabilir. Maalesef anladığımız kadarı ile garanti kapsamı dışında kalabilir yaşadığınız problem. Tamir sonrası tabi ki eski verimliğini alırsınız tekrar aynı sorun ile karşılaşmazsınız.
   Selamlar.

   12 Şubat 2017 at 11:42
 • ÜMİT Reply

  Merhaba;

  Casper via a1 marka cihazimin ekran cami krildi ekranda görüntü var kullanabiliyorum dis ekran degisimi mumkun mu?

  Degisim ucreti ne kadar?

  Teşekkürler..

  11 Şubat 2017 at 22:51
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Ümit Bey merhaba;
   Casper Via M1 ekran değişimi full tek parça yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ekran ile değiştirilmektedir. Değişim ücreti ise 180 TL’dir.
   Selamlar.

   11 Şubat 2017 at 23:54
 • Ayca Reply

  Merhaba telefonum general mobile GM 5 plus ekranı catladi fakat dokunmatikte hiçbir sıkıntı yok değişimi ne kadar tutar?

  27 Ocak 2017 at 23:42
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Ayça Hanım merhaba;
   General Mobile 5 Plus ekranı full tek parça halinde yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ekran kullanılarak değiştirilmektedir. Ücreti ise 200 TL’dir.
   Selamlar.

   28 Ocak 2017 at 03:00
 • Mehmet Çağlar Partal Reply

  Merhaba,
  Bu yorumu tereddütü olan ve acabalar taşıyan bütün müşteriler için yazıyorum.

  19/11/2016 tarihinde iPhone 6s telefonumu ismini açıklamak istemediğim başka bir servisten darmadağın ve paramparça halde alıp internetten rastgele bulduğum GSM İletişim’e göndermeye karar verdim. Başta her kullanıcı gibi benim de şüphelerim vardı.

  Kırılan ekranı değiştirerek tekrar gönderim sağladıklarında önceki servisten kalan Touch ID problemini farkettim, anlayışla karşılayarak ücret dahi almadan tekrar onardılar.

  Touch ID onarımından sonra ekranda bazen donmalar olduğunu farkettim. Tekrar iletişime geçtim. Yazılımsal olabileceği gibi donanımsal da olabileceğinden bahsederek önce yazılım konusunda yardımcı oldular, sorunlar devam ettiğinde ise tekrar telefonu servislerine çağırdılar.
  Dün bana tekrar kargoladıkları telefonumu bugün kullanıyorum. Telefon görüşmelerimizde sorunun kendi taktıkları ekrandan olduğunu, değişim sağladıklarını ve 2. kez hiçbirşey talep etmeden cam koruma yapıştırdıklarını gördüm.

  İşini iyi yapan, samimi ve profesyonel bu ekibe teşekkürlerimi bir borç bilirim. İstanbul yolculuğumda kendilerini yerinde ziyaret ederek ufakta olsa bir hediye vermek istiyorum.

  Ayrıca bir teşekkür de Hasan Bey’e. Sabırlı bir şekilde her telefon görüşmemizde uzun uzun beni dinleyerek çözüm üretmeye çalıştığı için.

  Çalışma hayatınızda başarılar dilerim. Böyle düzgün ve profesyonel çalıştığınız sürece hem kendim hem de dostlarıma tavsiye edebileceğim tek adressiniz.

  Allah iş rastlığı versin.

  20 Ocak 2017 at 13:05
  • GSM İLETİŞİM Reply

   Mehmet Bey merhaba;
   Bu değerli yorumunuzu okurken ne kadar çok mutlu olduğumuzu anlatamayız. Değerli görüşleriniz için sizlere çok teşekkür ederiz. Dilediğiniz zaman teknik servisimize gelerek bir çayımız içmenizi bizlerde heyecanla beklemekteyiz. Telefonunuzu iyi günlerde kullanmanızı dileriz.
   Selamlar.

   20 Ocak 2017 at 18:24

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Oylamak ister misiniz?
Loading...