Telefonun Ekranı Kırıldı Garantiye Girer mi ?

Telefonun Ekranı Kırıldı Garantiye Girer mi ?

Telefonun ekranı kırıldı garanti kapsamına girer mi sorusu cep telefonu kullanıcıları tarafından sıkça sorulan soruların başında gelmektedir. Ekran kırılmaları, ön camın çatlaması, cihazın darbe alması sonucu zarar görmesi ve sıvı teması telefon üreticileri tarafından tamamen kullanıcı hatası olarak kabul edildiği için garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İlk paragrafta telefon ekranı kırıldığında garanti kapsamı dışında kaldığını söyledik. Cep telefonu kullanıcıları tarafından sorulan ve cevabı merak edilen bir çok soru bulunmaktadır. Uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz ile beraber sıkça sorulan soruları bir araya getirdik. Sizlerde hemen alt kısımda bulunan yorum alanından ya da teknik servisimizi arayıp uzman ve tecrübeli teknisyenlerimize bağlanarak aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz.

1. Telefonumun ekranı kırıldı garanti kapsamına girer mi ?

Ekran kırılmaları garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Sebebi ise tamamen kullanıcı hatası olarak kabul edilmeleridir. Ancak telefonunuzu alırken kaskosunu da yaptırdı iseniz mutlaka kasko sözleşmenizi incelemenizi ve ardından kasko firmanız ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Ücretsiz bir şekilde ekran değişimi yapılmasını sağlayabilirsiniz.

2. Ekran değişimi sonrası bilgilerim silinir mi ?

Telefon içerisinde bulunan rehber, notlar, fotoğraflar, videolar, uygulamalar ve benzeri bilgileri bazı durumlarda cep telefonundan daha değerli olmaktadır. Bu sebeple cep telefonu ekranı kırılan kullanıcılar tarafından sorulan bir diğer soru ekran değişimi sonrası bilgilerim silinir mi sorusudur. Teknik servisimizde yapılan ekran değişimleri sonrasında kesinlikle bilgileriniz silinmez. Telefonunuzun ekranı kırılmadan önce içerisinde hangi bilgiler mevcut ise o bilgiler olduğu gibi kalır.

3. Ekran değişimi nasıl yapılmalıdır ?

Ekran değişimi tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış, 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulan teknik servis odasında, uzman ve tecrübeli teknisyenler tarafından özel ekipmanlar kullanılarak yapılmalıdır. Hemen aşağıda paylaştığımız ve teknisyenlerimiz tarafından çekilmiş olan video aracılığı ile ekran değişimi nasıl yapılmalıdır tüm detayları ile birlikte izleyebilirsiniz.

4. Telefon ekranı kırıldı, verilerim kurtarılabilir mi ?

Aslında bu sorunun cevabın ikinci maddede kısmen de olsa cevapladık. Telefon ekranı kırılan bazı kullanıcılarda ekran tamamen gidebilmekte, dokunmatik hiç çalışmamakta, cihaz bilgisayara bağlanamamaktadır. Bu durumda ise akla gelen ilk soru verilerim kurtarılabilir mi olmaktadır. Teknik servisimizde yapılan ekran değişimleri sonrasında verilerin kurtarılabilmektedir.

5. Telefon ekran kırılması ne kadara yapılır ?

En çok merak edilen bir başka soru ise ekran kırılmalarının ücretleridir. Ekran değişimi fiyatı ne kadar, telefon ekran kırılması ne kadara yapılır, ekran tamir ücreti gibi sorular da sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Hemen üst menüde bulunan Ekran Fiyatları menümüz aracılığı ile önce telefonunuzun markasını sonra da telefonunuzun modelini seçerek ekran değişimi fiyatını öğrenebilirsiniz. Hemen aşağıda örnek ekran değişimi fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

 • -47%

  iPhone 6s Ekran Değişimi

  5 5 üzerinden

  iPhone 6s ekran değişimi fiyatı, 6 ay GSM İletişim LTD. ŞTİ. teknik servis garantisi ile birlikte 400 TL'dir. Ekran değişimi, uzman APPLE teknisyenleri tarafından, tamamen sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmış teknik servis odamızda özel ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Bu sayede ekran değişimi sonrasında bilgileriniz silinmemekte, telefonunuzun performansında yani dokunmatik hızı, dokunmatik hassasiyeti ve ekran parlaklığında herhangi bir değişim yaşanmamaktadır. Ekran değişimi süresi ise sadece 30 dakikadır.

  iPhone 6s ekran değişiminde kullanılmakta olan ekranlar tek parça yani dokunmatik alan + iç ekran + ön cam + dış panelden oluşan orjinal ve seri numaralı ürünlerdir. Kesinlikle, cihazınıza geri dönüşü olmayan zararlar verebilecek yan sanayi camlar kullanılarak ön cam değişimi yapılmaz. Ekran değişimi sonrasında cihazınız beğeninize sunulmakta dilediğiniz kadar incelemenize izin verilmektedir. Bu aşama yaşayacağınız en ufak bir sorunda dahi ücretiniz geri iade edilir. Onay verdiğiniz taktirde ise öncelikle 50 TL değerinde kırılmaz cam koruyucu hediyeniz takılır, ardından 6 ay garanti kartınız hazırlanır ve cihazınız sizlere teslim edilir.

  750.00 TL 400.00 TL
 • Yeni
  -43%

  İphone 6 Plus Ekran Değişimi

  4.77 5 üzerinden

  iPhone 6 Plus ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim LTD. ŞTİ teknik servis garantisi ile birlikte 200 TL‘dir. Ekran değişimi tamamen sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmış teknik servis odamızda uzman APPLE teknisyenlerimiz tarafından özel ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Ekran değişiminde kesinlikle sadece ön cam kullanılmaz. Full tek parça yani iç ekran + dokunmatik alan + ön cam + dış panelden oluşan orjinal ekranlar ile değişim işlemi gerçekleştirilmektedir. Sadece ön cam değişimlerinde cihazınızın ön camı kısa bir süre sonra atmakta ve geri dönüşü olmayan sorunlara sebebiyet verebilmektedir.

  iPhone 6 Plus ekran değişimi süresi 30 dakikadır. Ekran değişimi yapıldıktan sonra APPLE teknisyenlerimiz tarafından bütün testleri yapılır. Ardından incelemeniz amacı ile sizlerin beğenisine sunulur. Bu aşamada dilediğiniz kadar cihazınızı inceleyebilir ve test edebilirsiniz. Herhangi bir beğenmeme durumu ya da tereddütte ücretiniz geri iade edilir. Onay verdiğiniz taktirde ise aynı sorunu yaşamamanız amacı ile öncelikle, 80 TL değerinde kırılmaz cam koruyucu hediyeniz takılır. Ardından 6 ay teknik servis garanti kartınız hazırlanır ve telefonunuz sizlere teslim edilir.

  350.00 TL 200.00 TL
 • Yeni
  -50%

  iPhone 6 Ekran Değişimi Fiyatı

  4.92 5 üzerinden

  iPhone 6 ekran değişimi fiyatı 6 ay GSM İletişim LTD. ŞTİ. teknik servis garantisi ile birlikte 150 TL‘dir. Ekran değişimi uzman APPLE teknisyenlerimiz tarafından tamamen sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmış teknik servis odamızda özel ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Ekran değişiminde kesinlikle full tek parça yani iç ekran + ön cam + dokunmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılmaktadır. Ekran değişiminin ardından dilediğiniz kadar inceleme imkanınız bulunmaktadır. Herhangi bir beğenmeme durumunda ücret iadesi gerçekleştirilmektedir. Onay verildiğinde ise garanti kartınız ile birlikte cihazınız sizlere teslim edilir.

  iPhone 6 ekran değişimi aşamalarında kesinlikle bilgileriniz silinmez. Telefonunuzun performansında yani dokunmatik hızı, dokunmatik hasasiyeti ve ekran parlaklığında herhangi bir değişim yaşanmaz. Ekran değişimi sonrasında ekran kırılması ya da çatlaması sorunu ile tekrar karşı karşıya kalmamanız amacı ile kırılmaz cam koruyucu hediyemiz bulunmaktadır. Ekran değişimi süresi teknik servisimize geldiğinizde sadece 30 dakika, kargo ile gönderim yaptığınızda ise 3 iş günüdür.

  300.00 TL 150.00 TL

6. Telefonumun ekranı kırıldı dokunmatiği neden çalışmıyor ?

Ekranı kırılan cep telefonu kullanıcıları tarafından sıkça yapılan bir diğer aratma ise telefonumun ekranı kırıldı dokunmatiği çalışmıyor aratmasıdır. Ekranlar dıştan içe 3 kısımdan oluşmaktadırlar. Ön cam, dokunmatik alan ve iç ekran. Bu üç kısım birbirine bitişiktir. Alınan darbenin şiddetine göre ön camın ardından dokunmatik alan ya da iç ekranda da kırılma/çatlama meydana gelebilir. Bu sebeple telefonunuzun dokunmatiği çalışamaz hale gelir. Genelde telefon dokunmatiğinin bir kısmı ya da tamamı basmaz. Tabi bununla birlikte telefon ekranında ölü pikseller, yatay çizgiler de oluşabilir. Aynı zamanda kimi durumlarda ekran tamamen kararabilir.

7. Telefon ekranı neden sararır ?

Özellikle bir kaç modelde karşılaştığımız sorunlardan bir tanesidir ekran sararması. Sebebi ise telefonun aşırı kullanımdan dolayı ısınması ve bu ısınmanın ekrana yansımasıdır. Ekran sararması sorunu tamamen telefonun aşırı ısınmasından kaynaklanmaktadır. Aşırı ısınma sebepleri ise cihazın uzun süre kullanılması ya da batarya kaynaklı olabilmektedir.

8. İç ekran kırılması nasıl anlaşılır ?

Cep telefonu kullanıcıları tarafından sorulan bir diğer soru ise iç ekran kırılması nasıl anlaşılır sorusudur. İç ekran kırılmasının anlaşılması aslında oldukça basittir. Telefonunuzun ekranı kırıldıktan sonra dokunmatiğinin bir kısmı ya da tamamı çalışmıyor ise iç ekranda bir çatlama vardır diyebiliriz. Tabi bununla birlikte ekran kırılması yaşandıktan sonra görüntü tamamen gitti ise yine iç ekran kırılması sorunu ile karşı karşıya kalınmıştır.

GSM İLETİŞİM LTD. ŞTİ. İLETİŞİM BİLGİLERİ

Teknik servisimize SÖĞÜTLÜÇEŞME metrobüs durağından sadece 45 saniye içerisinde ulaşabilirsiniz. İstanbul Kadıköy’de bulunan ve en son durak olan Söğütlüçeşme durağının kapısından çıktıktan sonra sağa dönünüz. Teknik servisimiz Kadıköy Evlendirme Dairesi ile Kadıköy Belediyesi’nin tam ortasında Genpa Teknik Servisi’nin üç dükkan solunda kalmaktadır. Başka bir şubemiz yoktur. Söğütlüçeşme Metrobüs durağında indiğinizde teknik servisimizi arayabilir ve yol tarifi alabilirsiniz. Metrobüs yerine E5 üzerinden geliyorsanız eğer, Kadıköy’e döndüğünüzde hemen sağ tarafta Finansnbank’ı geçtikten sonra teknik servis tabelamızı görebilirsiniz.

Not: GSM İletişim LTD. ŞTİ. ekran değişimi ve cep telefonu tamirinde Türkiye rekoruna sahiptir. Bu rekor videolar ve fotoğraflar ile tescillenmiştir.

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:33 Söğütlüçeşme Kadıköy / İstanbul

TEL : 0216 550 40 60  GSM : 0532 772 48 72

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. GSM İletişim LTD. ŞTİ. ve Yurtiçi Kargo arasında yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde 298026731 kargo numaramız ile cihazınızı bizlere gönderebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde teknik servisimize ulaşan telefonunuzun ekranı uzman teknisyenlerimiz tarafından aynı gün içerisinde değiştirilir ve sizlere geri gönderimi yapılır. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Oylamak ister misiniz?
Loading...