WhatApp Destek Telefon ile Ara

Asus Zenfone 5 Batarya Sorunu ve Değişim Fiyatı

Asus Zenfone 5 Batarya Sorunu ve Değişim Fiyatı

Asus Zenfone 5 batarya sorunu bu model cihaz kullanan kullanıcıların sıkça karşılaştıkları problemlerden bir tanesidir. Yaşanılan sorunları başlıca sıralamak gerekir ise;

 1. Batarya şişmesi
 2. Şarjın çok kısa bir süre içerisinde bitmesi
 3. Telefonla konuşurken cihazın kapanması
 4. Herhangi bir uygulama kullanırken ya da oyun oynarken aşırı ısınma
 5. %90 civarlarında olan şarj yüzdesinin bir %20 ve daha altına inmesi
 6. Telefonun şarj olmaması gibi sıralanabilir.

Yukarıdaki sorunlar ile karşı karşıya kalınıyorsa eğer batarya değişimi yapılması gerekmektedir. Sadece 6. madde de sorun şarj soketi kaynaklı olabilir. Makalemizde o konu hakkında da bilgi verilecektir.

Asus Zenfone 5 Batarya Değişimi

Asus Zenfone 5 Batarya Değişimi

Asus Zenfone 5 batarya değişimi fiyatı 250 TL’dir. Batarya değişimi uzman ve tecrübeli Asus teknisyenlerimiz tarafından 30 dakika içerisinde yapılmaktadır. Bu süreç 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

 1. Batarya değişiminde orjinal ürün kullanılmaktadır.
 2. Tamir yapılan teknik servis odası tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmıştır. 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulmaktadır.
 3. Bilgileriniz kesinlikle silinmemektedir.
 4. Batarya süresi ilk günkü haline geri dönmektedir.

Batarya (pil) değişimi yapıldıktan sonra ise cihazınız 6 ay GSM İletişim imzalı ve kaşeli teknik servis garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir ki bu sayede garanti süresince batarya ile ilgili yaşadığınız sorunlar ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

Asus Zenfone 5 Batarya Sorunu Nasıl Anlaşılır

Aslında makale başında bu konuya değinmiştik. Telefonunuzun bataryası ilk zamanlar bir kaç gün giderken son zamanlar bu süreç saat bazına kadar inmiş ise batarya ömrü sona ermeye başlamış demektir. Her bataryada olduğu gibi bu cihazında bir kullanım sayısı (yani süresi) bulunmaktadır.  Bu sebeple zaman geçtikçe şarjınız daha çabuk bitmeye başlar. Telefon konuşurken birden cihaz kapanır, oyun oynarken ısınma yaşanabilir ve benzeri sorunlar ile karşılaşılabilir.

Asus Zenfone 5 bataryalarında karşılaşılan bir diğer sorun ise batarya şişmesidir. Batarya şişmesi sorununda biran önce değişim yapılmalıdır aksi taktirde telefona yapılan baskı sonucu ekran kırılabilir veya iç aksamda sorunlar yaşanabilir. Tabii bununla birlikte bataryanın yanma/patlama riski de bulunmaktadır. Bataryanın şişip şişmediğini arka kapakta oluşan tümsekten (dışarıya doğru yuvarlak alan) anlayabilirsiniz.

Asus Zenfone 5 Batarya Ömrünü Kısaltan Sebepler

Batarya ömrünün kısalmasının en büyük sebebi orjinal olmayan şarj aletinin kullanılmasıdır. Bununla birlikte telefonun arabada şarj edilmesi, cihazın gece yatarken şarjda bırakılması, telefon şarjı tam olarak dolmadan şarjdan çıkarılması, bölgenizde yaşanan elektrik kesintileri, cihazın yoğun kullanımı gibi sebeplerde bataryanın ömrünü kısaltabilir.

Asus Zenfone 5 Şarj Sorunu

Bataryanın yanı sıra teknik servisimize en çok şarj soketi değişimi için gelinmektedir. Telefonun şarj olmamasının sebebi ise şarj soketinde meydana gelen arızalanma olarak gösterilebilir.

 1. Şarj soketinin sıvı teması sonrasında oksitlenmesi
 2. Alınan darbe ile şarj soketinin yerinden oynaması, kırılması, flexinin çatlaması, içeriye çökmesi
 3. Şarj soketinde kısa devrelerin yaşanması durumlarında şarj soketi değişimi yapılması gerekmektedir.

Yine GSM İletişim tarafından verilen 6 ay teknik servis garantisi ile birlikte Asus Zenfone 5 şarj soketi değişim fiyatı 60 TL’dir. Batarya değişiminde olduğu gibi değişim işlemleri aynı sürede ve gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı odada gerçekleştirilmektedir.

Asus Zenfone 5 batarya değişimi, şarj sorunu ve diğer tüm tamir işlemleri hakkında aklınıza takılan soruları servisimizi arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilir ve uzman Asus teknisyenlerimiz tarafından bu soruların cevaplandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tüm Yorumlar (6 Yorum)

 • Mazlum dusak - 4 yıl önce

  Abi bende Asus zenfone 5 ze620kl var bataryası az gidiyor yani aramada dekan bir buçuk gün gider ama oyun instragram gibi pupb de felan dayanmıyor ben eyer değiştirirseniz ne kadar a mal olur ne zaman ve nasıl yollarım bunun bilgisini almak isterim

 • Gökhan Teke - 6 yıl önce

  Asus zen5 2015yılı batarya fiyatı

 • Ali ÖZAN - 7 yıl önce

  Gsm iletişimi tavsiye ediyorum. En sorunlu modellerde bile sizi mağdur etmemeye çalışıyorlar birde verdikleri garantinin arkasındalar. Ucuz olsun diye bilinmedik yerlerde merdiven altı maceralara girmenize gerek yok. Gönül rahatlığıyla başvurabilirsiniz.

WhatsApp Destek
Merhaba. Buradan WhatsApp numaramıza yazabilirsiniz.